A ​jógácsára filozófiája 2 csillagozás

Tenigl-Takács László: A jógácsára filozófiája Tenigl-Takács László: A jógácsára filozófiája

E könyv a buddhizmus jógácsára iskolájának legfontosabb tanításait és szerzőit mutatja be. Elsődleges célja, hogy jegyzetül szolgáljon A Tan Kapuja Buddhista Főiskola előadásaihoz. A szerző igyekezett az anyagot úgy összeállítani és magyarázni, hogy az – a buddhizmus alaptanításainak ismeretében – minden érdeklődő számára érthető legyen. Ezért lehetőség szerint magyarra ültette át a filozófiai szakszavakat, valamint szószedetet mellékelt. A madhjamaka mellet a jógácsára iskola képezte a mahájána buddhizmus másik fő irányzatát. A Kr.u. 2-3. századokban vált önálló filozófiai iskolává, s a 4-7. századokban élte virágkorát. A tan ázsiai terjedése során jelentős szerepet játszott a kínai és tibeti buddhizmus kialakulásában, a jógácsára szövegeket kínaira és tibetire fordították, majd kommentárok, önálló művek is születtek..

Damaru, Budapest, 2009

Toffy_Sentellion>!
Tenigl-Takács László: A jógácsára filozófiája

Köszönöm Takinak, hogy ezt megírta. :) Szerintem sok másik iskolatársam nevében is.
Jógácsára volt az a filozófia, amit amikor azt hittem értem, rájöttem mégsem értem. Végül mégis elkezdett pislákolni a fény számomra is. Tökéletes kézikönyv volt az órák mellé.