Segítség! ​Autizmus! 1 csillagozás

Temple Grandin – Margaret M. Scariano: Segítség! Autizmus!

Ez ​volt az első önéletrajz, melyet egy önálló és teljes életet élő, szakmájában kiemelkedő autisztikus ember írt.
Temple Grandin, a világon talán legismertebb autizmussal élő személy elbeszélése elvezet minket legkorábbi, rendkívül zavart kisgyermekként megélt emlékeitől – úton az örökös intézeti bezártság felé – az iskolai sikerekig, és a mezőgazdasági berendezések tervezőjeként világszerte befutott fényes karrierig. Bemutatja, milyen az élet az autizmus fogságában, és azt is leírja, hogyan találta meg a saját, külvilág felé vezető útját.
Temple a negyvenes években született az Egyesült Államokban családja első gyermekeként. Az autizmust 1943-ban írták le először, így amikor Temple 1950-ben ezt a diagnózist kapta, igen csekély tudás állt rendelkezésre ezzel az állapottal kapcsolatban, és még kevesebb a megfelelő kezelésekről. Saját emlékei és édesanyja részeltes naplója segítségével egy autizmussal élő gyermekre és serdülőre jellemző viselkedésmintát mutat be, de – a… (tovább)

Kapocs, Budapest, 2004
160 oldal · ISBN: 9637723188 · Fordította: Szaffner Éva

Röfipingvin P>!
Temple Grandin – Margaret M. Scariano: Segítség! Autizmus!

Önéletrajzi írás, ami azon túl mutat, akaratlagosan.
Temple Grandin ma már világhírű mérnök, vágóhidakat tervez, valamint autizmusából eredően foglalkozik pszichológiával és az autizmusról tart előadásokat.
Érdekes könyv, én nagyon szeretem az életrajzi írásokat.
Érdemes elolvasni a sorstársaknak, a szülőknek, és a szakembereknek egyaránt.

Ellen Notbohm: Tíz dolog – amit minden autizmussal élő gyermek szeretné, ha tudnál
Therese Joliffe – Richard Landsdown – Clive Robinson: Egy személyes beszámoló
Kristine Barnett: A szikra
Theo Peeters: Autizmus
Balázs Anna: Autista a testvérem
Ellen Notbohm – Veronica Zysk: Ezeregy nagyszerű ötlet autizmussal élő vagy Asperger-szindrómás gyerekek neveléséhez és tanításához
Olga Bogdashina: Valódi színek
Clare Sainsbury: Marslakó a játszótéren