Felsőoktatás-finanszírozás 0 csillagozás

Nemzetközi tendenciák és a hazai helyzet
Temesi József (szerk.): Felsőoktatás-finanszírozás

A ​tanulmánykötet célja, hogy a magyar felsőoktatás finanszírozásának helyzetét nemzetközi háttér előtt mutassa be. A kötetben szereplő írások azonban, miközben a finanszírozás módjáról, tényeiről és lehetőségeiről szólnak, óhatatlanul érintenek a felsőoktatás gazdasági szerepével, szerkezetével, az esélyegyenlőséggel vagy a munkaerőpiaccal kapcsolatos gondolatokat is. A tanulmányokból kirajzolódó helyzetkép azt mutatja, hogy a felsőoktatás stratégiai jelentőségét minden kormányzat elismeri ugyan, azonban az aktuálisan követett gazdaságpolitika gyakran hozza nehéz helyzetbe ezt a jövőnket hosszú távon meghatározó területet. Mivel az élethosszig tartó tanulás folyamatában az állampolgárok többsége érintetté válik a felsőoktatás valamely szegmensében, ezért a könyvünk nemcsak a döntéshozóknak és a felsőoktatással foglalkozó szakembereknek szól, hanem a társadalom szélesebb rétegeinek az érdeklődését is fel szeretnénk kelteni olyan kérdések iránt, hogy mennyit költsünk a… (tovább)

Aula, Budapest, 2012

Hrubos Ildikó (szerk.): Elefántcsonttoronyból világítótorony
Pusztay János: Szellemi alapkőletétel
A cigányság társadalomismerete
Huszár Tibor: „Nem középiskolás fokon…”
Szentirmai László (szerk.): A 75 éves szegedi felsőoktatás jubileumi ünnepségei / Celebrating the 75th Anniversary of Higher Education in Szeged
Berács József – Malota Erzsébet – Zsótér Boglárka: A magyar felsőoktatás nemzetköziesedésének folyamata 2.
Kozma Tamás: Kié az egyetem?
Keresztury Dezső az Eötvös Collegium igazgatója 1945–1948
Fizel Natasa – Nóbik Attila (szerk.): Ünnepi tanulmányok a 60 éves Pukánszky Béla tiszteletére
Mészáros Tamás (szerk.): A Budapesti Corvinus Egyetem első nyolc éve