Tündér, ​mesék 1 csillagozás

Temesi Ferenc: Tündér, mesék

A mesekönyv főhőse egy Tündér nevű kislány, aki szüleivel Wales-ben lakik. Az ő mindennapi kalandjait mutatják be a rövid történetek: egy állatkerti látogatást, egy bábszínházi előadást, egy tengerparti kirándulást, a kutyájával folytatott játszadozásokat, a betűvetés tanulását az óvodában, delfinekkel való találkozását fantáziáiban, miközben Tündér mesebeli lényekkel is találkozik. „A delfinek azért ugrálnak, mert örülnek az életnek. Mint a gyerekek. Mert egy mese szerint, a szivárványról leesett gyerekek, amint elérték a tenger vizét, abban a pillanatban delfinekké váltak.”

Könyvpont, 2013

Csimutka P
Temesi Ferenc: Tündér, mesék

Kicsit bajban vagyok ezzel a könyvvel. Először is nem tudtam eldönteni, kiknek szól. Persze, persze, időnként megszólítja a gyerekeket, mintha nekik mesélne, de nem voltam boztos benne. Gyerekeknek helyenként túl felnőttes, felnőtteknek nagyon gyerekes, és mindezek tetejébe mindenki számára zagyva. Én biztos vagyok benne, hogy Carroll be volt szívva, amikor Aliz történeteit írta, és gyanítom, hogy Temesi úr sem volt egészen józan, amikor belefogott az írásba. Ami még zavart, az a könyv felépítése. Egyik meséről a másikra ugrálunk Tündér életkoraiban, és ez bosszantó. Eléggé szellős, gyorsan olvasható, helyenként pedig vannak benne okos dolgok – bár felnőtt fejjel inkább amolyan arcba nyomott módon.