Szociális ​munka elmélete 1 csillagozás

Teleki Béla: Szociális munka elmélete

Az ​ember társas és társadalmi lény, azaz közösségben és a társadalomban él és érvényesül. Az emberek egymás közötti és az egyének és a társadalom rétegei vagy egésze közötti kapcsolat sérülhet, ekkor bajba jut az egyén vagy közösség, szociális probléma keletkezik. Megjelenhet az értékrend csorbulásában, a normák be nem tartásában, érzelmi vagy gazdasági nehézségekben. Ilyenek, pl. a társadalmi egyenlőtlenségek (szegénység, rasszizmus stb.), devianciák (alkoholizmus, prostitúció stb.) és családi nehézségek (válás, egyedülnevelés stb.). A társadalom, a társadalmi rétegek és közösségek (pl. családok), valamint az egyének szociális válsághelyzetbe kerülhetnek. Különösen, ha szükségleteik kielégítetlenek, életkörülményeik és életmódjuk (státusuk) jelentősen rosszabb, mint a többieké. Hátrányos társadalmi helyzetbe kerülnek tehát, mert iskolázatlanok, szegények, kisebbséghez tartoznak, lakáskörülményeik rosszak, családszerkezetük zilált (özvegy, elvált, mostoha stb.), életvitelük zavart… (tovább)

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Szociális füzetek Korda

Korda, Kecskemét, 2003

Luna_Iceshard>!
Teleki Béla: Szociális munka elmélete

Vizsgára kellett elolvasnom, így nem is tudtam, hány csillagra értékeljem, de végül is mindent megtaláltam benne, amit kérdeztek, és néhány rész kifejezetten érdekes volt, úgyhogy öt csillagot kap. Meg szakkönyvhöz képest a nyelvezete sem túl bonyolult.