Téli ​madármesék 5 csillagozás

Telegdi Ágnes: Téli madármesék

Évek óta figyelem, fotózom és nagyon szeretem a madarakat. Ősz végén, az igazán hideg napok beköszöntével madáretetőmet naponta gondosan feltöltöm magokkal, hogy segítsek tollas barátaimnak átvészelni a zord téli hónapokat. Amikor a már-már befagyott vizek mentén sétálva récéket és hattyúkat látok, táskámból mindig előkerül némi száraz kenyér, hogy ők is lakmározhassanak a leghidegebb évszakban. Szebbnél szebb élményeim alapján készült eddigi könyveimben mindig én meséltem a körülöttünk élő csodálatos állatokról. Most azonban ők mesélnek nekünk. Egerészölyv, feketerigó, szajkó és még számos madárfaj szólítja meg az olvasót kedves történetével. Megosztják velünk az itt teleléssel vagy éppen vándorlásukkal kapcsolatos örömüket és bánatukat. Mire az olvasó a könyv végére ér, biztosan ő maga is megszereti a madarakat.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Ó, azok a csodálatos állatok! Ring-Color

Ring-Color, 2011

halenka I>!
Telegdi Ágnes: Téli madármesék

Huh hát most bajban vagyok.
Nagyon szépen van megfogalmazva, és tetszik, hogy ennyi mindent megtudunk a madarakról. A képek gyönyörűek.
Ami viszont kicsit zavart, hogy mintha egy mesének álcázott tananyag lenne. Nem volt igazi sztori, csak mint valami gyerekeknek előadott természetbúvár. Szóval a téli madármesék annyira nem mesék ;)

meseanyu P>!
Telegdi Ágnes: Téli madármesék

Jó kis könyv ez, persze nem feltétlenül irodalmi értékei miatt, de a történetekből meg lehet tudni egyet s mást a madarakról és a fényképek is csodaszépek. Külön tetszett, hogy volt egy kis madárhatározó a végén, a könyvben szereplő madarakról.