Állatkerti ​történetek 3 csillagozás

Telegdi Ágnes: Állatkerti történetek

Miért szeretnek a kaliforniai oroszlánfókák labdával játszani? Hogyan lehet beleszeretni első pillantásra egy kaméleon kócos tekintetébe? Miért nem szédül a lajhár, pedig hosszú órákat tölt fejjel lefelé függeszkedve a fán? Olvasd el ezt a vidám, érdekes és izgalmas könyvet, és minderre választ kapsz. Emellett megismerkedhetsz a rendkívül ritka szibériai tigris életével, a barnamedvék hétköznapjaival, egy népes szurikáta család szokásaival. És ez még nem minden. További állatkerti állatok várnak rá, hogy megismerd őket. Ebben segítenek a szerző varázslatos, egész oldalas fotói és festményei.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Ó, azok a csodálatos állatok! Ring-Color

Ring-Color, 2011

Telegdi Ágnes: Állatkerti történetek

Telegdi Ágnes képei és történetei nagyon tetszenek nekem, ezért rendeltem meg és került az Unokákra váró polcra ez a kötet is. A művet Veprik Róbert, a Szegedi ZOO igazgatója lektorálta, ami még egy csöppet hozzátesz az élményhez. 15 állatról olvashatunk a kaméleontól a pingvinen keresztül a nagymacskákig (gepárd, szibériai tigris). Az állatok többsége Szegeden, a Vadasparkban is megtalálható. Lehet majd a kötettel sétálni közöttük és olvasni a legfontosabb tulajdonságaikról, egyetlen gond azonban van, kedvencem, a Tapír hiányzik a kötetből, pedig annyira aranyosan bumfordi, hogy szerintem másoknak is tetszene. A kötet utolsó fejezete Hogyan viselkedjünk az állatkertben? Állatkert szabályok címmel hasznos tudnivalókat tartalmaz.

Maribeth P>!

Nagyon tetszett!!
Bár gyerekeknek íródott mégsem volt túlságosan leegyszerűsítve a nyelvezete. Az állatok leírása szakmailag helyes volt és jó volt olvasni, hogy egyes képek, hogy készültek.
Elsősorban a szívem csücske Szegedi Vadaspark miatt olvastam el és meg is látszik a könyvön, hogy egy szakmabeli, Veprik Róbert rektorálta a könyvet.
Nekem abszolút meghozta a kedvem a sorozat többi kötetéhez is. Csodaszép fényképek voltak benne, bár a rajzok elég egyszerűek voltak, mintha gyerek rajzok lettek volna, de egyáltalán nem voltak csúnyák, sőt ez kicsit méginkább hozzátesz, ahhoz, hogy jó gyerekkönyv legyen.
Én abszolút tudom ajánlani minden állatszerető családnak és főleg a végén lévő állatkerti szabályok betarását.

A madarak úszóbajnoka

Meggyőződésem, hogy ha ránéztek erre a kedves, mókás, rendkívül jól úszó pingvinre, ti is könnyedén elfelejtkeztek arról, hogy ő valójában madár. Pedig bizony az. Csak a repülés tudományát ő felcserélte a gyorsúszásra. A szárazföldön kissé esetlenül totyog, a jégmezőkön pedig gyakorta hason csúszik. De a vízben ő a madarak koronázatlan királya. Félelmetes tempóval szeli a habokat.

Egy igazán vidám társaság

Nézd meg ezt a képet, és ha véletlenül éppen rossz kedved van, akkor biztosan felderülsz. Egyszerűen nem lehet nem szeretni és nem rámosolyogni ezekre a kedves kis sivatagi lényekre. Ők a szurikáták. Élőben pontosan úgy viselkednek, ahogy a természetfilmekben láthatjuk.