„Tiszta ​tenger” hadművelet (Cinnfordi kalandok 13.) 19 csillagozás

Tea Stilton: „Tiszta tenger” hadművelet

Bálna-sziget körül túlszaporodtak az algák, s már azt a partszakaszt veszélyeztetik, ahol a tengeri teknősök le szokták rakni a tojásaikat. Tea Angyalai nem vesztegetik az időt, azonnal felkerekednek, és a kis teknősök megmentésére sietnek!

Alexandra, Pécs, 2017
128 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633578551 · Fordította: Túri Zsuzsanna · Illusztrálta: Barbara Pellizzari

vudura06>!
Tea Stilton: „Tiszta tenger” hadművelet

Nagyon szeretem Tea Stilton könyveit. Ebben még a régebbi stílusú illusztráció van, de ez is nagyon szép. Jó volt a környezet védelemről olvasni egy ilyen kedves történetbe ágyazva. Nagyon izgalmas lehet egy egész nyarat a teknősöknek szentelni. :) Sajnálom, hogy a valóságban nem működnek így a dolgok. Klassz lenne, ha az egyetemen nekünk is lehetnének ilyen izgi lehetőségeink. :)

Anne_White>!

– Hát velünk mi lesz? – tolakodott előre barátnői kíséretében Vanília. – Mi kivel utazunk?
– Ti itt maradtok – felelte Pam –, és befejezitek a bohóckodást!

Lassan-lassan a többi kisteknős is felbukkant. Tea Angyalai és társaik lenyűgözve figyelték, ahogy az ösztöneiktől vezérelve, egymás után elindulnak a hullámok irányába, amelyen túl már várta őket otthonuk, a tenger.
Valamennyien gyengéd pillantásokkal kísérték a csillagok szelíd fényében araszoló csöppnyi állatokat.

A strand megtisztítása hosszú és fáradságos feladat volt, de a munka vidám hangulatban folyt: olyan volt, mintha a tengerparton egy nagy család gyűlt volna össze, melynek tagjai egytől egyig szívesen segítenek egymásnak.

TabbyKissa>!

A békés, nyári éjszakán csend borult a Teknős-partra.

Cinnfordi kalandok sorozat · Összehasonlítás