Nagy ​zűr New Yorkban (Tea angyalai 8.) 39 csillagozás

Tea Stilton: Nagy zűr New Yorkban

Te Angyalai ezúttal New Yorkba repülnek, hogy újabb extraegeres kalandban legyen részük. A nyüzsgő nagyvárosban sok új barátra lelnek, Nicky pedig részt vesz a híres New York-i maratonon. Mindezek mellett még egy bűnügy szálait is sikerül felgöngyölíteniük. Vajon ki lehet a titokzatos Főnix, aki megfenyegette Pamela családját?

Eredeti cím: Grosso guaio a New York

Alexandra, Pécs, 2012
224 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632977447 · Fordította: Túri Zsuzsanna

Ferger_Jolcsi P>!
Tea Stilton: Nagy zűr New Yorkban

Ez a kötet tetszett eddig a legjobban ebből a sorozatból. Tea Angyalai ezúttal New Yorkba mennek, hogy az egyikük részt vehessen a maratonon, s közben egy rejtély megoldásába is belekeverednek. Egy maszkos bűnöző nyomába szegődnek, aki magát főnixnek nevezi, s több gyújtogatás áll a háta mögött, amivel sikeresen tönkretett több boltot is a negyedben. Tea Angyalai viszont átlátják a történteket, s az elkövető nyomába erednek. Aztán persze a maratonra is sor kerül, ahol igazán jól szerepel Nicky.

_Tazi_ P>!
Tea Stilton: Nagy zűr New Yorkban

Nagyon szeretem Tea Angyalainak történeteit. A jólelkű, egymást támogató barátnőket, és azt, hogy mindig összefognak a környezetükkel az adott rejtély megoldása érdekében. Tipikusan mindenki egyért, egy mindenkiért. Ebben a kötetben ráadásul egy kicsit megismerhettük New York egy részét is. Izgalmas kaland volt a már megszokott frappáns nevekkel, és a nagyon szép rajzokkal.

Paulina_Sándorné P>!
Tea Stilton: Nagy zűr New Yorkban

Aranyos történet volt barátságról, sportszerűségről. Bemutatta számomra New York egy részét, ízelítőt adott az amerikai Halloween-ből. Örülök, hogy spoiler

tintapaca>!
Tea Stilton: Nagy zűr New Yorkban

Nem volt rossz, de már nem az én világom. Zavartak a színes szavak, de ha 10-12 évesen olvastam volna, akkor tetszett volna. Akkor nagyon szerettem az aggódó tinik kézikönyve sorozatot, és abban is hasonlóan szókiemeltek voltak a dolgok.
Tetszett, hogy a végén van kreatívkodós rész a gyerekeknek több kategóriában is. Illetve az is, hogy ha már New York rész, akkor arról is vannak benne információk a történeten kívül.

szmelus P>!
Tea Stilton: Nagy zűr New Yorkban

Izgalmas nyomozás és közben megismerkedhetünk New Yorkkal, nevezetességeivel és még Halloweenhez is rengeteg ötletet kapunk.

Tea angyalai sorozat · Összehasonlítás