Édes ​álmok 7 csillagozás

Tea Stilton: Édes álmok

Sziasztok, hallottatok már rólunk? Mi vagyunk Tea Angyalai!
A Cinnford Egyetemen találkoztunk és lettünk elválaszthatatlan jó barátok. Mindannyian újságírók szeretnénk lenni. Az élet Cinnfordban rendkívül izgalmas, tele van kalandokkal és rejtélyekkel. Ismerjétek meg legújabb történetünket!

Édes álmok
Egy saját cukrászda tele ínycsiklandó finomsággal, egy hangulatos hely, ahol jó együtt lenni – ez Tamara gyerekkori álma. Csipetnyi önbizalommal, némi fantáziával és a mi segítségünkkel barátnőnk álma akár valóra is válhat…

Kolibri, Budapest, 2019
128 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634375098 · Fordította: Túri Zsuzsanna

Tea Stilton: Édes álmok

Csupa rózsaszín cukormáz ez a kis történet a segítőkészségről, a szeretetről és a barátságról. Tea angyalai a rektor urat szeretnék szülinapja alkalmából meglepni, ezért sütit, tortát sütnek. Tetszett, hogy nagyon sok recept található a könyvben, amit akár ki is próbálhatunk. Plusz pont azért, mert feltüntették, hogy „kérd felnőtt segítségét”! Sőt még a gyermekeknek ismeretlen szavak is „megmagyarázásra” kerültek. :)

dianakruger>!
Tea Stilton: Édes álmok

Mik is lehetnének kedvesebbek a szívemnek, mint az édességek? Ez a kötet gyakorlatilag tele van velük, majdnem minden egyes oldalon felbukkannak, sőt, a süteményekhez recepteket is társítanak, amiknek elkészítése könnyű és gyors, mindazonáltal a végeredmény nagyon finom. Az előző kötetekben más olvashattam a Grillázsvarázsról, de most végre megtudhattam, mi vezetett a keletkezéséig, hogy hogyan segítette az öt barátnő a kedves egérlányt, Tamarát a céljai megvalósításához, miközben azon fáradoztak, hogy megszervezzék az igazgató úr születésnapi partiját. Tea Angyala-sorozata valóban igazi szívmelengető, hangulatos, ugyanakkor tanulságos olvasmányok.

napsugar213>!
Tea Stilton: Édes álmok

Végre vége a korlátnak. Újra kinyitott a könyvtár.
Ez az első könyvem, amit elolvastam amit a könyvtárból hoztam ki. Nagyon jó volt, gyönyörű rajzokkal, és tényleg vidám és jópofa írásokkal.
Nem ez volt az utolsó amit Tea Stiltontol olvastam.

Megéri viharba kerülni,
és alaposan elázni,
ha utána a szivárvány alatt
szárítkozhat meg az ember!

Cukormáz

100 g porcukor,
2 kanál forró víz,
színes tortadara

1. Egy tálban KEVERD össze alaposan a cukrot és a forró vizet, míg sima, csomómentes mázat nem kapsz.
2. KISKANÁLLAL kend a mázat a sütemények tetejére, majd DÍSZÍTSD színes tortadarával.

A SZÍV ALAKÚ SÜTEMÉNYEK ÉDESEBBEK!

A cukormáz elkészítéséhez kérd felnőtt segítségét!

Ingryd>!

– Akkor készítsünk neki néhány KÜLÖNLEGES muffint, pontosabban cupcake-et* – javasolta Tamara. – Úgy fogjuk hívni, hogy KÖNYVECS-CAKE!

*Egyszemélyes tortácska, mely piskótaalapból és a tetejére halmozott krémből áll.

Rézi mama rácsos pitéje

Hozzávalók
a linzertésztához:
300 g liszt
150 g cukor
175 g puha vaj
egy egész tojás és egy tojássárgája
reszelt citromhéj

a töltelékhez:
bármilyen lekvár, amit szeretsz

1. Jól GYÚRD össze a hozzávalókat, formázz a tésztából egy labdát, és tedd be a hűtőbe fél órára.
2. VEDD KI a tésztát a hűtőből. VÁGD LE a harmadát, és tedd félre, ebből készülnek majd a csíkok a pite tetejére. A maradékot NYÚJTSD KI.
3. IGAZGASD a kinyújtott tésztát egy kerek tortaformába, és kend meg a tetejét lekvárral.
4. NYÚJTSD ki a maradék tésztát, és VÁGD FEL csíkokra. A csíkokkal rácsozd be a pite tetejét.
5. Tedd a süteményt 180 C-os sütőbe, és SÜSD 40 percig.

A pite elkészítéséhez kérd felnőtt segítségét!

Csokis Könyves-Cake

150 g liszt
100 g olvasztott, langyos vaj
120 g porcukor
2 tojás
3 kanál kakaópor
egy kiskanál sütőpor

1. TÖLTSD a hozzávalókat keverőtálba, és gyors mozdulatokkal keverd el.
2. ADAGOLD a tésztát a muffinformákba, és TEDD 200 C-ra előmelegített sütőbe 10-15 percre.
3. Amikor a sütemények kihűltek, HALMOZZ a tetejükre egy-egy kanál csokoládékrémet.

Csokoládékrém

120 g étcsokoládé
150 g puha vaj
150 g porcukor
egy zacskó vaníliáscukor

1. KÉRJ meg egy felnőttet, hogy gőz fölött olvassza meg a csokoládét. Ha megolvadt, hagyd, hogy langyosra hűljön.
2. Egy tálban KEVERD simára a puha vajat és a porcukrot. ADD HOZZÁ az olvasztott csokoládét, és keverd addig, míg sima krémet kapsz.
3. KEND a krémet a muffinok tetejére.

Édes olvasmány

Hozzávalók:
egy adag színes fondant (ejtsd: fondan)
egy tábla fehér csokoládé

1. Nyújtófával NYÚJTSD ki a fondant-t, és vágj ki belőle néhány téglalapot, melyek kb. kétszer akkorát, mint egy kocka csokoládé.
2. Fogj egy fehércsoki-kockát, és HAJTSD RÁ a fondant-darabot. Ezzel el is készült a világ legédesebb olvasmánya.
3. A díszítéshez VÁGJ ki egy szívecskét vagy virágot egy másik színű cukorpasztából. HELYEZD a minikönyveket a csokikrémes sütik tetejére, és készen is van a könyvecs-cake!

Színezd ki a könyvborítót!
Színezd a fehér fondant-t természetes színezékekkel: a RÓZSASZÍNHEZ használj EPERPÜRÉT, a SÁRGÁHOZ kevés langyos vízben áztatott SÁFRÁNYT.

A finomságok elkészítéséhez kérd felnőtt segítségét!