A ​titkok kertje 19 csillagozás

Tea Stilton: A titkok kertje

Sziasztok, hallottatok már rólunk? Mi vagyunk Tea Angyalai!
A Cinnford Egyetemen találkoztunk és lettünk elválaszthatatlan jó barátok. Mindannyian újságírók szeretnénk lenni. Az élet Cinnfordban rendkívül izgalmas, tele van kalandokkal és rejtélyekkel. Ismerjétek meg a legújabb történetünket.

Bálna-sziget tele van meglepetésekkel! Egyik nap Agáta néni elkóborolt kiscicájának keresésére indultunk, amikor egy vadregényes, titokzatos kertre bukkantunk. Barátainkkal nekiláttunk, hogy újjávarázsoljuk a terepet, és közben két testvérnek is segítettünk egymásra találni…

Kolibri, Budapest, 2019

dianakruger>!
Tea Stilton: A titkok kertje

Tetszett, akárcsak a sorozat majdnem összes része. Egyszerű, hagyományos, mégis színes, éppen annyira, amennyire a Tea Stilton kötetektől megszokhattam. Abban a hangulatban ébredtem reggel, hogy nincs kedvem semmihez, és nyomottan telepedett rám az álmosság, úgyhogy hatványozottan szükségem volt valami pozitív löketre. Ez a rövid, valamivel több, mint száz oldalt kóstoló kötet pedig tökéletesen megfelelt a célnak. Tea Angyalai újra életet leheltek belém, miközben segítettek Elizának és Susannak, a testvérpárnak újra egymásra találni. Különösképpen az utolsó illusztráció tetszett, amelyben Eliza és Susan bevezették Tea Angyalait az üvegházba, és beszéltek nekik a jövőbeli terveikről. Nagyon szeretek virágokról olvasni, és öröm volt látni, hogy a lányok ennyire kedvüket lelik a kertészkedésben.

Fóka111>!
Tea Stilton: A titkok kertje

Én nagyon szeretem a Tea Angyalai könyveket de ez nem volt túl jó. Az, hogy újra megnyitoták a kertet tetszett de nem volt olyan jó mint a többi könyv. Az ,hogy jót cselekedtek szívmelengető volt.

Olívia>!
Tea Stilton: A titkok kertje

Tea angyalai egy öt egérlányból álló baráti kis társaság. Mindenki másban jó.

Paulina az egyetem területén talált egy kisebb gazos területet, s az igazgató engedélyével kezelésbe vette, s felvirágoztatta. Épp majdnem készen volt mikor a többiek megérkeztek, mindössze egy kisebb hely maradt csak üresen, s épp azon töprengett, hogy mit ültessen oda.
– Egy kis sütemény majd ihletet hoz. – mondták barátnői.

Meg amúgy is már korábban megbeszélték, hogy elmennek a cukrászdába, ahol is előkerült Gyömbér, Agátha néni macskája aki nagyon barátságos, s egyből elkezdett dörgölőzni hozzájuk. De aztán hirtelen megjelent az utca végén egy kutya, erre több sem kellett felborzolta szőrét, s elszaladt. Agátha néni aggódni kezdett, hogy nem fog vissza találni, így a lányok felajánlották, hogy vissza hozzák.

Miközben üldözték a macskát, egy gyönyörű helyre tévedtek, de hamar ki lettek utasítva, hogy mit keresnek ott. Amit láttak az nem volt más mint egy palota, s hozzá egy gazos de egykor biztos gyönyörű kert. Nem hagyta őket nyugodni a látottak, így elkezdtek kutakodni, hogy kié is a kert, s miért nem gondozzák, s ha kell akkor Ők szívesen segítenek vagy akár egyedül de újjávarázsolják.

!! NE NYISD MEG !! CSAK SAJÁT FELELŐSSÉGRE !! „majdnem” a történet vége:

spoiler

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-

Sok-sok tanulsága van ennek a könyvnek:
– Az igazi barátság csodákra képes.
– Azért mert elsőre nem sikerül valami attól még nem szabad feladni.
– Ne adjuk fel álmainkat, hiszen ha teszünk értük, akkor akár valóság is lehet belőle.
– Ne várjuk, hogy a másik engedjen, inkább tegyük meg mi az első lépést.
– … … …

Kolibri, Budapest, 2019
Laura5>!
Tea Stilton: A titkok kertje

Az első fejezet unalmas de utána nagyon jó, cuki aranyos számomra

Keissye>!
Tea Stilton: A titkok kertje

Ez volt az első Tea Stilton könyv amit olvastam.
Bevallom sose figyeltem, hogy a borítókon a „Tea Angyalai” szöveg szerepel, úgyhogy meglepett, hogy nem Tea a főszereplő, azonban nagyon tetszett. Bár nem sikerült a könyv végéig se megjegyeznem, hogy melyik egérlány melyik, ezért nagyon jó, hogy a könyv elején bemutatja őket, így mindig vissza tudtam lapozni… :'D
Ez Geronimoval ellentétben nem vicces, inkább szép, kedves, aranyos kis történet. Tetszett, hogy milyen segítőkészek a lányok, jó példát mutat az olvasóknak és cselekvésre sarkall, ha lenne lányom ezt szívesebben venném neki, mint a Geronimokat. :D