A ​sötétség hercegnője (A Fantázia Birodalmának hercegnői 5.) 31 csillagozás

Tea Stilton: A sötétség hercegnője

A Sötétség Birodalmának mélyén, a sziklába vájt alagutak útvesztőjében Diamante hercegnő látszólagos nyugalomban éli az életét. Ám a felszín alatt gonosz szándékok lappanganak, melyek könnyen felboríthatják Kerekkő és az Öt Birodalom békéjét.

Alexandra, Pécs, 2014
272 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633574706 · Fordította: Nagy Nóra · Illusztrálta: Silvia Bigolin

Diamante hercegnő · Arla · Erla

Csinzi
Tea Stilton: A sötétség hercegnője

26 évesen is jól esik az olvasása. Csak remélem, hogy az összes többi rész is megjelenik.

Tea Stilton: A sötétség hercegnője

Jó volt újra visszatérni Fantázia Birodalmába, és megismerni az 5. hercegnő. Bár Diamante viselkedése nem mindig szimpatikus a számomra, az ő birodalma a legszebb szerintem, természetesen a sok pillangó miatt :)
Újabb meglepetések történtek, és a kalandnak még mindig nincs vége….

Boglárka3346
Tea Stilton: A sötétség hercegnője

Azt hittem, ez lesz a befejező rész…..Tévedtem :D Örülök, hogy még folytatódik, mert szeretem ezt a sorozatot :)

Kata511
Tea Stilton: A sötétség hercegnője

IMÁDTAM!!! Minden tetszett benne. Csak annyi volt a gond, hogy azt hittem, ez lesz az utolsó könyv a sorozatból. Ennek ellenére alig várom, hogy elolvashassam a következőt. Úgy vettem észre, hogy egyre jobbak és izgalmasabb lesznek, ahogy közeledek a végéhez, tehát valószínűnek tartom, hogy az utolsó könyv értékelésbe kb. 20 felkiáltójelet fogok tenni! :)

Teklanna
Tea Stilton: A sötétség hercegnője

Alig vártam, hogy megjelenjen ez a rész, mert nagyon szeretem ezt a sorozatot. Azt hittem, most majd minden titokra fény derül. De ré kellett jönnöm, hogy ez még nem az utolsó rész… :)
Megismerkedünk az utolsó testvérrel, aki a kedvencem, Nives ikertestvére.Diamante is a szívemhez nőtt.
A történet izgalmas volt, akár az előző részek, de most megint tűkön ülök, amíg megjelenik a folytatás. :)

Tea Stilton: A sötétség hercegnője

Kicsit ugy ereztem magam, mintha 8 eves lennek. (Nem is csoda, hiszen ezt a konyvet, nem is tizeneveseknek ajanlja az irono.
A tortenet vezetesevel nem volt gond, bar nehol, mintha hiba lett volna benne… De ez csak sajat kritika!!:)

A szereplok szerethetoek voltak; kedvencem Samah volt.

Buta voltam, hogy azt hittem ez a befejezo resz. Tevednem kellett, mert az irono bizony meg nem fejezte be. ;)

anesz P
Tea Stilton: A sötétség hercegnője

Elbűvölő ez a birodalom, pedig a címe alapján nem ezt gondolná az ember. Jó volt a három próba, izgalmasak a kalandok. Helgi mindig is gyanús volt nekem. :-))
Végre együtt a család, de a nehézségek fokozódnak.
Nagyon tetszett, hogy Diamante hobbija az drágakövek csiszolása, és az ezzel kapcsolatos tanulság: Nem mindig az a valóság, amit látunk. Ez a könyvben is gyakran bebizonyosodott.
A Gondolatok Szobája egyszerre elbűvölő és félelmetes.
A pillangók pedig mint „postagalambok”, hogy ezzel a képzavarral éljek, szenzációsak és gyönyörűségesek.
A kedvencem egyértelműen a kertészfiú lett!

Lalauda
Tea Stilton: A sötétség hercegnője

A Sötétség Birodalma is lenyűgöző, akár az összes többi. Sőt, bizonyos szempontból még jobban is tetszett, főleg a gyönyörű pillangók miatt. Mégis, itt tudnám a legnehezebben elképzelni az életem. A napsütés, a szél, a csillagok, vagy az eső kopogása nagyon hiányozna.
A történet korántsem ér véget, de azért érződött, hogy itt egy rész lezárult. Főleg a szereplők összegyűléséből. Mostmár nagyon kíváncsi vagyok arra, hogy mi is lesz az Öt Birodalommal, és persze a hercegnőkkel.

Amethyst
Tea Stilton: A sötétség hercegnője

Egy fokkal jobban tetszett, mint az előző kötet, itt tisztán kirajzolódik a főhősnő, Diamante lobbanékony személyisége. Tetszett a birodalom leírásáról szóló részek, és a végére egészen megkedveltem a fehér pillangókat is. Viszont ebben a kötetbe (feltehetően) nem mutatkozik személyesen a főgonosz, emiatt pedig úgy érzem, nem kaptam annyi feszültséget és izgalmat, mint az előző négy kötetben. Ugyan az alkotó itt is gondoskodott váratlan fordulatokról, mint a hirtelen jóvá váló régi ismeretlen ismerősök, de jelenlétük valahogy nem tudott meghatni, ahhoz túl gyorsan történt minden. És talán ez idáig ez a kötet ért véget a leghirtelenebb módon, kétségek között hagyva a szerencsétlen olvasót.

Bódizs_Boróka
Tea Stilton: A sötétség hercegnője

Legjobban a három próba tetszett benne. Az is jó volt, hogy Yara karaktere nem változott az előző könyv óta.

Light_House

Tapasztalatból tudom, hogy a természet olykor olyan gyönyörű dolgokat hoz létre, amilyent ember képzelni sem bír.

Theana

– Aki nem ismeri az igazságot, nem hazudhat – nyilatkoztatta ki a mögöttük haladó Mester.

Light_House

A Bársonyos Szárnyú Pillangót apja, a Bölcs Király ajándékozta neki, amikor rábízta a birodalmat.
Diamante szívesen felelevenítette magában a pillangók történetét: egy hóviharos, szeles estén a király kiválasztotta az Örök Jég Birodalmából odaszálló egyik hópelyhet, és elvitte a Sötétség Birodalmába. Ott belemerítette az egyik Sokszínű Medencébe, melynek víztükréből hamarosan gyönyörű, fehér szárnyú pillangó szállt fel.

Theana

Épp ez volt minden dologban a legszebb: észrevenni az apró különbségeket.

Theana

– Mit csinálsz, Arla? Nem látod, hogy a lábamon állsz? – kérdezte Erla.
– Nem, kedvesem. Talán a te lábad csúszott be az enyém alá! – vágott vissza Arla.
– Hát ez jó. Ha egy kicsit is kevesebbet ennél, talán…

Kapcsolódó szócikkek: Arla · Erla
anesz P

Végül összeállt a találós kérdés:

BARÁT VAGYOK ÉS ELLENSÉG
DE NEM VAGYOK EGYIK SZÜLŐD SE.
GYORSAN SZÁLLOK VAGY
ÓLOMLÁBAKON BALLAGOK,
DE MOZGÁST NE KERESS BENNEM.
ALIG ÉRKEZTEM MEG, MÁRIS TÁVOZOM,
DE HA HÍVSZ, MINDIG ITT VAGYOK.
FIATAL VAGYOK ÉS EGYSZERRE ÖREG IS,
DE NE NÉZZ SEMMILYEN EMBERNEK.

szépszi

A pillangó megmozgatta fehér, bársonyos szárnyát, végtelen kecsességgel röpködött a hosszú és néma alagútban. Hasította a langyos és mozdulatlan levegőt, mely meg-megremegett a sötét sziklafalra vetülő fáklya fényében.
Fényes hajú, drágakövekkel ékesített, hosszú ruhás lány ballagott a pillangó mögött. Ragyogó kék, akvamarinhoz hasonlatos szemét maga elé szegezte, miközben gondolataiba mélyedve lépdelt.
Diamante volt, a Sötétség Birodalmának hercegnője. Nyakában az Öt Birodalom legnagyobb gyémántja, melyről a nevét kapta.

Kapcsolódó szócikkek: Diamante hercegnő
szépszi

Ekkor történt valami a hercegnő szívében: mint amikor a gát átszakad, az összes érzelem szabadon, feltartóztathatatlanul áradt szét benne. Diamante maga sem vette észre, hogy mennyire meghatódott. A szerelem egyértelműen, határozottan vonzotta a férfihoz, de az esze arra intette, hogy tartsa magát minél távolabb tőle.

Kapcsolódó szócikkek: Diamante hercegnő

A Fantázia Birodalmának hercegnői sorozat · Összehasonlítás