A ​korallok hercegnője (A Fantázia Birodalmának hercegnői 2.) 148 csillagozás

Tea Stilton: A korallok hercegnője

Tea Stilton, a Rágcsáló Hírek különleges tudósítója egyben híres regényíró is. „A korallok hercegnője” a második kötete új fantasysorozatának, amelyben a Fantázia Birodalmának hercegnőiről mesél. Kalea, e regény főszereplője a Korallok Birodalmában él összhangban a természettel és két egymástól elválaszthatatlan öccsével, Purotuval és Naehuval. Ám amikor váratlanul felbukkan Kaliq az Aranyló Homok Birodalmából, a hercegnő élete örökre megváltozik…

Eredeti megjelenés éve: 2012

Alexandra, Pécs, 2013
272 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786932976037 · Fordította: Nagy Nóra · Illusztrálta: Silvia Fusetti, Silvia Bigolin
Alexandra, Pécs, 2011
276 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632976037 · Fordította: Nagy Nóra

Kalea hercegnő · Kaliq Zaba · Moea · Naehu · Purotu · Tiarè

Habók P>!
Tea Stilton: A korallok hercegnője

Szerencsére ez került utolsóként a kezembe – lehet, másként nem is folytattam volna a sorozatot. Kaland persze itt is van, de elég vontatott, túl részletes, igazából unalmas. Ha már egy könyvben a kötet szépsége a fő vonzerő, akkor baj van.

Enigma07 P>!
Tea Stilton: A korallok hercegnője

Akárcsak az első rész, ez a kötet is kívül-belül gyönyörű. Meseszép a borító, nagyon szépen szerkesztett a könyv, csodásak a rajzok és a térképek benne.
A történet az első részhez hasonlóan izgalmas és fordulatos, bár az eleje kicsit nehezen indul be, a kötet második fele kárpótolja az olvasót. A szereplők nagyon szimpatikusak, imádom Kalea fogadott testvéreit és ahogy részeseivé válnak az eseményeknek, de a kis kertész lány (a különleges képességével), a javasember, de még Kaliq is izgalmassá varázsolja ezt a részt. A Korallok birodalma pedig lenyűgözően van ábrázolva, szívesen ellátogatnék egy ilyen helyre és úsznék együtt Kalea kardszárnyú delfinjeivel. Kifejezetten tetszett, hogy itt már összefonódnak a cselekmény szálak az előző hercegnő történetével, ami még izgalmasabbá teszi számomra ezt az olvasmányt. Alig várom, hogy a többi testvér történetét is megismerhessem.

Ferger_Jolcsi P>!
Tea Stilton: A korallok hercegnője

Sajnos ez a második rész se tetszett jobban az elsőnél, még mindig unalmas volt számomra, a többi Tea Stilton könyv sokkal jobban megfogott engem, azok viccesek voltak, meg kalandosak, de ez valahogy számomra nem lett az igazi, magam sem tudom, miért.

Dóri_Dóra P>!
Tea Stilton: A korallok hercegnője

Nagyon nagyon tetszett, sokkal jobban, mint az első rész! Izgalmas és rejtélyes volt, beszippantott, szerettem nagyon. :) Plusz pont a váratlan fordulatért, a meglepő csavarért. :) A romantikus szálat is szerettem. Magával ragadott a varázslatos világ, melyet felépített az írónő ebben a kötetben. Tetszett a viráglabirintus; a virágok és illatok szerepeltetése. Tiarè szerepelhetett volna többet, érdekelt volna jobban a karaktere. :) Kalea bájos, kedves, különleges szépségű főszereplő; megkedveltem.
Tetszett, hogy a könyv végén már kapcsolódni kezdünk a következő történethez és a következő hercegnőhöz; jó volt ez az átvezetés.
Ahogy az első résznél is írtam, lenyűgöz a könyv szépsége: a gyönyörű illusztrációk, a díszített lapok, a színes szöveg és a színes betét. Imádom a borítót. :)

Tímea_Kocsis_2>!
Tea Stilton: A korallok hercegnője

A Fantázia Birodalmának Hercegnői második kötete, új birodalom, új hercegnő. A nagy történet folytatódik, de önálló történések is vannak. Elképesztő tájakat és szereplőket ismerünk meg. Korallzátony szigetek csoportja, kenuval közlekedő halászok, igazi trópusi paradicsom. Titkok, rejtélyek, barátságok és szerelem.

ribizli0414>!
Tea Stilton: A korallok hercegnője

Tűkön ülve várom, hogy olvashassam az első részt és a következőt, mert a másodikkal indítottam ezt a sorozatot. :)
Kedves, izgalmas történet volt a Fantáziavilág egyik hercegnője, Kalea főszereplésével. Az egész könyv egy nagy szépség, kezdve a borítóval, a díszített lapokkal, az illusztrációkkal, amik kicsit mangásak, de gyönyörűek. Már sokadszor dicsérem az Alexandra ifjúsági regényeinek elképesztő minőségét és ez a könyv egy újabb bizonyíték erre.
A könyv igazán csajos, aki szereti a hercegnős limonádékat, a csodaszép környezeteket megspékelve egy mágiát használó, ravasz főgonosszal, azoknak nagyon ajánlom.
Aki olvasta, ki tudna segíteni? Valamit azonban nem értek. :D spoiler

schesztiஐ >!
Tea Stilton: A korallok hercegnője

Az első részt 2 éve vettem meg Siófokon a lányomnak, mert beleszerettem a borítójába. El is olvastam egy nap alatt, és nagyon megszerettem.

A sorozat öt lánytestvérről szól, akik édesapjuk akarata szerint kormányozzák az 5 részre szakadt birodalmat. Ebben a második kötetben az tetszett, hogy egyre több a kapocs a lányok között. Három gyermek anyukájaként nem nagyon tudom elképzelni, hogyan lehet öt gyermeket így szétszakítani egymástól… De mint minden mese végén, remélem, majd itt is rendeződik minden! :)

A könyv gyönyörű. Nemcsak a külső borítója szép, belül is gyönyörű rajzok díszítik, külön tetszik, hogy az elején apró rajzokkal fel vannak sorolva a szereplők.
És persze igazi meséről van szó – hercegnőkkel, varázslattal, különleges állatokkal.

A történetben is mindig van egy-egy csavar; izgalmas és bájos, igazi lányos könyv.
Emlékszem, az első köteten pityeregtem is, olyan megható volt. :)
Mindenkinek ajánlom, aki a szívében (is) gyermek, vagy csak szeretne valami kedves mesét olvasni elalvás előtt.

DorinaB>!
Tea Stilton: A korallok hercegnője

Legalább annyira tetszett, mint az előző rész.
Mindenképpen egy nagyon izgalmas kis történet fog ebből kikerekedni.

Ebben a részben a Korallok Birodalmába látogatunk el, ami szinte a szöges ellentéte az Örök Jég Birodalmának. Egészen más hagyományokkal és emberekkel.
A név nélküli herceg újjabb akcióját is végigkövethetjük, aki nem adja fel, amíg minden birodalomból meg nem szerzi az Álmok dalának összes részletét.

Kalea hercegnő egészen más, mint a testvére Nives. Vele ellentétben vágyik a szerelemre, férjre, így az első adandó alkalommal szerelembe is esik. De vajon megbízhat Kaliqban? spoiler

Az is biztos, hogy a Korallok Birodalmában szívesebben tengetném napjaimat, mint a zord, hideg Örök Jég Birodalmában. Alig várom, hogy tovább kalandozhassak a Fantázia Birodalmának többi országában.

anesz P>!
Tea Stilton: A korallok hercegnője

Nem várt fordulatok leptek meg ebben a kötetben. ennek nagyon örültem, mert ezek szerint nem lesz sablonos a sorozat. Különleges világ ez is, de az első rész nekem is jobban tetszett. Olvasom máris a következő részt.

Babett_Jávor>!
Tea Stilton: A korallok hercegnője

Kalea romantikus, naív és kedves története minden kisgyerek és felnőtt számára varázslatos történet☺️ Az illusztrációk ismét csodásak és kifejezőek voltak! A középen lévő „Kalea titkai” rész színes lapjai szintén elbűvöltek ♥ Remek volt a kötet titkokkal átitatott lapjaiba mélyedni! Igazán meglepő fordulatokkal találjuk szembe magunkat minden téren :D
Jöjjön a Sivatag Birodalma!

szépszi>!

– Egy fiatalemberről van szó, Moea.
– Milyen fiatalemberről?
– Aki lefoglalja az ember lányának minden gondolatát – válaszolta a hercegnő.
– Értem.
– Valóban megértesz? Voltál már szerelmes? – kérdezte Kalea zavartan.
– Már itt tartunk? – ámult el Moea a hercegnő kérdésén.

Kapcsolódó szócikkek: Kalea hercegnő · Moea
pas_de_deux P>!

A korallok színes, élettel és titkokkal teli világot rejtettek.

Rebecca_Darinchen>!

– Tehát a beteg gyógyítja meg önmagát.
– Vagy ő teszi tönkre magát.

Amethyst >!

Az óceán nyugodt felszíne békét sugárzott; a végtelen víztükrön hamarosan megcsillan a hajnal első fénye.

Dóri_Dóra P>!

Naehu minden este a homokba írta a költeményeit, és a tengerre bízta, hogy éjjel elmossa az érdemteleneket. A megmaradottakat másnap lejegyezte. Végül is, gondolta, a tenger ihleti ezeket a sorokat, helyén való tehát, hogy ő is döntse el, melyek érdemesek arra, hogy olvassák és megőrizzék őket.

pas_de_deux P>!

Kalea hercegnő talán még soha nem volt ilyen gyönyörű. Kagylóhéjjal kivarrt hosszú fehér ruhában jelent meg az Akvárium Termében. Szokása szerint mezítláb volt, kibontott haja szelíd fürtökben fogta körbe csinos arcát, és dúsan omlott a vállára. Akárha a tenger jegyese lett volna.

Kapcsolódó szócikkek: Kalea hercegnő
szépszi>!

Ah, igen. Rendkívüli nap lesz a mai. Nagy napra virradtak, a sziget legfontosabb versenyének napjára. És ő, Purotu eltökélte, hogy kifogja az Aranyhalat.

Kapcsolódó szócikkek: Purotu
szépszi>!

Purotu is mosolygott: igaz, hogy a hercegnő az imént ébredt csak álmából, de rózsás arca sugárzóan friss volt. Pimaszul göndör, vörös fürtjeit első pillantásra megkedvelte, aki rájuk nézett. Drágakőhöz illőean fényes, zöldeskék szeméből, édes és simogató derű áradt, mely rögvest átragadt a környezetére.

Kapcsolódó szócikkek: Kalea hercegnő · Purotu
szépszi>!

Naehu is időben ébredt, és tüstént a konyha felé vette az irányt. Ő nem vesz részt a versenyen. Az összes eddigi próbálkozása, hogy kifogja az Aranyhalat, szánalmas kudarccal végződött. Mindössze egyszer tévedt hal a hálójába, az is véletlenül. Mindazonáltal érezte, hogy nem mindennapi esemény közeleg, amelyhez a maga módján kívánt hozzájárulni; Naehu ugyanis költő volt.

Kapcsolódó szócikkek: Naehu
szépszi>!

Halászok várták a hercegnő és fivérei jöttét, a kikötőhídnál sötét, hosszú hajú lányka állt, és virágkoszorút font.
Tiarènak hívták, udvari kertészlány volt, egyszersmind Kalea legjobb barátnője, egész Nefelejcs Virága és a Korallok Birodalma csak virágos lányként emlegette.

Kapcsolódó szócikkek: Kalea hercegnő · Tiarè

A Fantázia Birodalmának hercegnői sorozat · Összehasonlítás