70. legjobb meseregény könyv a molyok értékelése alapján

A ​jéghercegnő (A Fantázia Birodalmának hercegnői 1.) 156 csillagozás

Tea Stilton: A jéghercegnő

Volt idő, amikor még létezett a Nagy Birodalom. E hatalmas királyság Fantázia Birodalmának határán terült el. Gonosz király uralkodott ezen a földön, mígnem egy nap legyőzte őt egy bátor lovag. Eltörölt aztán minden mágiát, és a királyságot öt birodalomra osztotta öt leánya között. Ők a Fantázia Birodalmának hercegnői. Most azonban valaki egyesíteni akarja az öt birodalmat, s meghódítani Nives szívét.

Eredeti cím: Principessa dei ghiacci

Eredeti megjelenés éve: 2009

Tagok ajánlása: 10 éves kortól

Alexandra, Pécs, 2010
272 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632972381 · Fordította: Kotsis Orsolya · Illusztrálta: Iacopo Bruno

Erla · Gunnar · Arla · Herbert de Lom herceg · Nives hercegnő · Berglind bárónő · Helgi

Arcandida

Lilla>!
Tea Stilton: A jéghercegnő

Ez volt az első olyan Tea Stilton könyvem, ami nem azok a színes, nagy betűs ámde felettébb vicces kiskönyvekhez tartozik.
Nagyon élveztem, annak ellenére is, hogy már az elején sok mindent ki tudtam következtetni. spoiler
Fantázia birodalmáról, azon belül pedig az Örök jég birodalmáról hiteles, teljes képet kaptunk. A szerplők is nagyon szerethetők voltak kivéve persze, aki nem :D, Nivest, a két unokatestvért, Thinat és Talliát, Gunnart, Erlát és Arlát ugyanúgy megszerettem, mint, ahogy az esetlen kis pingvinen Tizenegyen és társain nevettem.
A történet abból a szempontból ugyanolyan, mint a többi mese, hogy vannak jók, gonoszok, méltó büntetés/jutalom stb., de mégis egy kicsit egyedinek is érzetem ezt a történetet. ^^
Nagyon élveztem, biztos, hogy folytatom majd a sorozatot.

gab001 P>!
Tea Stilton: A jéghercegnő

Az illusztrációk bár egyszínűek, mégis annyira szépek, hogy már ezért is érdemes kézbe venni a könyvet. Szerencsére a történet sem okoz csalódást. Megismerkedhetünk Nives hercegnővel és az Örök Jég Birodalmával. A többi szereplő is belopta magát a szívembe, szívesen töltenék el egy napot a társaságukban Arcadida jégpalotájában. Igazán színvonalas mesés fantasy fiataloknak, mely egy olyan világba repíti el őket, amihez hasonlóval még nem találkoztak. Bár kicsit hirtelen ért véget, pár sort még olvastam volna a kiralyi lakodalomról és felszolgált finomságokról is. Erla és Arla biztosan kitett magáért, őket különösen megszerettem. Kíváncsi vagyok a többi birodalom történetére is.

Alexandra, Pécs, 2010
Ferger_Jolcsi P>!
Tea Stilton: A jéghercegnő

Volt már szerencsém Tea Stilton könyvet olvasni, de valahogy ez a sorozat eddig nagyon nem fogott meg engem. Nagyon untam, semmilyen izgalom nem volt benne számomra. A szereplők se lettek igazán jól eltalálva, legalábbis én nem tudtam jól azonosulni velük, remélem, hogy a folytatása majd jobban fog tetszeni.

Nushi P>!
Tea Stilton: A jéghercegnő

Kellemes könnyen olvasható kis történet, de valahogy úgy érzem ez már nem az én babaruhám. Nem nekem írták. Picit kiforratlanak gyerekesnek éreztem az egész történetet holott egy elég komoly helyzettel állunk szemben. Tényleg olyan meseszerű volt.

vikiniki2>!
Tea Stilton: A jéghercegnő

Nagyon aranyos történet, szerethető karakterekkel. Sajnos nincs igazi befejezése, és elég kiszámítható, de gyerekkönyvnek tökéletes.
A szempont váltások ötletesek, a karakterekről szívesen meg tudtam volna többet is. Habár amennyit az író elénk tár az kellően érdekes, így csak néha hiányoltam némi árnyaltságot.
Minden hibája ellenére, tudom, hogy ha tíz évesen akadt volna a kezembe, imádtam volna.

Aniza IP>!
Tea Stilton: A jéghercegnő

Először azt hittem, hogy Tea Stiltonról fog szólni ez a kis történet, de a várttal ellentétben sem csalódtam. Nagyon tetszett ez a kis mese. Mindvégig borzolta az idegeimet és a legvégén nagyon tetszett a fordulat. Gunnar egy szerethető karakter volt mindvégig, és örülök annak, hogy ilyen remekül zárult a mese.

ribizli0414>!
Tea Stilton: A jéghercegnő

Nem ezzel a könyvvel indítottam a sorozatot, de a második részt félre téve nagyon ütősen indul. Először a borítókba szerettem bele és az illusztrált könyvek a gyengéim, ami ebben az esetben is csak hozzátesz a könyv értékéhez.
Tea Stilton szépen, ízlésesen fogalmaz, nagyon jól esik olvasni a történeteit. Nagyon különlegesnek tartom ezt a világot, amit felépített; valahogy úgy tudnám jellemezni, mintha Barbie világát áthelyeznénk egy krimi szállal meghintett, misztikus fantasy világba. Tudom, hogy furcsán hangzik, de nagyszerűen működik. Elképesztően csajos, mégsem giccses. Fordulatos, izgalmas és tényleg gyönyörű a környezet, ahol Nives kalandjai játszódnak.
Az egyetlen furcsaság számomra az, hogy spoiler
Mindenképpen folytatom a többi hercegnő történetét!

h_kincsoo>!

*fangörcs**fangörcs* *-*
Nem értem, hogy miért nem olvastam végig a könyvet pár éve, mikor megvettem. Csupán két névre emlékeztem a könyvből; Nives és Gunnar.
Alig tudtam letenni a könyvet, egy titokra fény derült, jött a következő fordulat azonnal. spoiler

anesz P>!
Tea Stilton: A jéghercegnő

Nagyon érdekes, és hogy stílszerűek legyünk, fantáziadús könyv. Kíváncsi vagyok a sorozat többi kötetére is. Nagyon szöveghűek és szépek az illusztrációk is. Értem már miért olyan népszerű a fiatalok körében az írónő.

Sunshine>!

Ez a föld az övé. Ez az otthona. Nem szökhet el innen. Fel kellett hát állnia, hogy harcoljon.

szépszi P>!

A tavasz vitathatatlanul beköszöntött. Az Örök Jég Birodalma pedig már alig várta, földjének minden darabkája a természet újjáéledését hirdette.

szépszi P>!

– Szeretett fánk, úgy látom, kitűnő egészségnek örvend! – jegyezte meg Nives rövid hallgatás után.
– Igen, hála a tavasznak! – válaszolta Helgi alázatosan.
– És hála magának, Helgi!
– Ne mondjon ilyet, hercegnő! Nagy megtiszteltetés számomra, hogy szolgálatára lehetek!

Kapcsolódó szócikkek: Helgi · Nagy Fa · Nives hercegnő

Arcandida az otthonom.
A tél, a régi bútorok és az almatorta illata lengi be.

Kapcsolódó szócikkek: Arcandida · Nives hercegnő
szépszi P>!

Semmit nem szeretek annyira a birodalomban, mint a Nagy Fát. Ezen a fán a világ összes gyümölcse megterem, virágai pedig csodálatosan illatosak!

Kapcsolódó szócikkek: Nagy Fa · Nives hercegnő
Mychiyo>!

– Ti pedig ne veszekedjetek folyton! – fordult a két nővérhez.
– Ki? Mi? Mikor? Én biztos nem veszekedtem! Talán inkább Erla volt! – csattant fel Arla.
– Én? Na még mit nem! Mindig te kezded! – vágott vissza Erla, fenyegetően hadonászva az almával.

Kapcsolódó szócikkek: Arla · Erla · Nives hercegnő
Szelén P>!

Egy csuklyás alak surrant végig csendesen Arcandida kastélyának kihalt folyosóin.

Kapcsolódó szócikkek: Berglind bárónő

A Fantázia Birodalmának hercegnői sorozat · Összehasonlítás