93. legjobb meseregény könyv a molyok értékelése alapján

A ​jéghercegnő (A Fantázia Birodalmának hercegnői 1.) 194 csillagozás

Tea Stilton: A jéghercegnő

Volt idő, amikor még létezett a Nagy Birodalom. E hatalmas királyság Fantázia Birodalmának határán terült el. Gonosz király uralkodott ezen a földön, mígnem egy nap legyőzte őt egy bátor lovag. Eltörölt aztán minden mágiát, és a királyságot öt birodalomra osztotta öt leánya között. Ők a Fantázia Birodalmának hercegnői. Most azonban valaki egyesíteni akarja az öt birodalmat, s meghódítani Nives szívét.

Eredeti megjelenés éve: 2009

Kiadói ajánlás: 8 éves kortól · Tagok ajánlása: 9 éves kortól

Alexandra, Pécs, 2014
280 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632972381 · Fordította: Kotsis Orsolya · Illusztrálta: Silvia Bigolin
Alexandra, Pécs, 2010
272 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632972381 · Fordította: Kotsis Orsolya · Illusztrálta: Iacopo Bruno

Erla · Gunnar · Arla · Herbert de Lom herceg · Nives hercegnő · Berglind bárónő · Haldorr · Helgi

Arcandida

Ibanez P>!
Tea Stilton: A jéghercegnő

Ötcsillagos sztori! Nagyon klassz, végig izgalmas, a szereplők tökéletesek, még a két kis unokahúg is jó, hogy benne van, meg persze a vitázó szakácsnők. Rendben, a farkas egy fantasyban már kissé unalmas, de tekintve, hogy egy havas-hideg északi birodalomról van szó, mégis mi legyen a segítség (mm… medve? rénszarvas? :-D)… Nagyon tetszett a minden gyümölcsöt termő fa, a halványan besejlő mágia és az egész környezet. Annak örültem volna, ha Herbert spoiler.

Lilla>!
Tea Stilton: A jéghercegnő

Ez volt az első olyan Tea Stilton könyvem, ami nem azok a színes, nagy betűs ámde felettébb vicces kiskönyvekhez tartozik.
Nagyon élveztem, annak ellenére is, hogy már az elején sok mindent ki tudtam következtetni. spoiler
Fantázia birodalmáról, azon belül pedig az Örök jég birodalmáról hiteles, teljes képet kaptunk. A szerplők is nagyon szerethetők voltak kivéve persze, aki nem :D, Nivest, a két unokatestvért, Thinat és Talliát, Gunnart, Erlát és Arlát ugyanúgy megszerettem, mint, ahogy az esetlen kis pingvinen Tizenegyen és társain nevettem.
A történet abból a szempontból ugyanolyan, mint a többi mese, hogy vannak jók, gonoszok, méltó büntetés/jutalom stb., de mégis egy kicsit egyedinek is érzetem ezt a történetet. ^^
Nagyon élveztem, biztos, hogy folytatom majd a sorozatot.

Véda89>!
Tea Stilton: A jéghercegnő

Először azt hittem,hogy ez is olyan lesz,mint amilyeneket olvastam az írótól,de nem… ez annál komolyabb volt és bár egy kicsit kiszámítható volt a történet én imádtam elejétől a végéig. Már értem miért akartam 3 éve kiolvasni. :) Biztos elolvasom a többi részt is.

gab001 P>!
Tea Stilton: A jéghercegnő

Az illusztrációk bár egyszínűek, mégis annyira szépek, hogy már ezért is érdemes kézbe venni a könyvet. Szerencsére a történet sem okoz csalódást. Megismerkedhetünk Nives hercegnővel és az Örök Jég Birodalmával. A többi szereplő is belopta magát a szívembe, szívesen töltenék el egy napot a társaságukban Arcadida jégpalotájában. Igazán színvonalas mesés fantasy fiataloknak, mely egy olyan világba repíti el őket, amihez hasonlóval még nem találkoztak. Bár kicsit hirtelen ért véget, pár sort még olvastam volna a kiralyi lakodalomról és felszolgált finomságokról is. Erla és Arla biztosan kitett magáért, őket különösen megszerettem. Kíváncsi vagyok a többi birodalom történetére is.

Alexandra, Pécs, 2010
Ferger_Jolcsi P>!
Tea Stilton: A jéghercegnő

Volt már szerencsém Tea Stilton könyvet olvasni, de valahogy ez a sorozat eddig nagyon nem fogott meg engem. Nagyon untam, semmilyen izgalom nem volt benne számomra. A szereplők se lettek igazán jól eltalálva, legalábbis én nem tudtam jól azonosulni velük, remélem, hogy a folytatása majd jobban fog tetszeni.

Tea Stilton: A jéghercegnő

Néha az ember lányának egyszerűen szüksége van jóféle királylányos mesékre, és ez pont az! Se több, se kebesebb. Fordulatos, izgalmas (de nem túlságosan) és szerethető. A vége talán picit kiszámítható, de lehet hogy ez a több évtizednyi intenzív meseolvasásnak köszönhető, amit magam mögött tudhatok. Természetesen ez nem fogja megakadályozni hogy a többi részt is elolvassam, mert a mesékből egyszerűen nem érdemes kinőni!

Nushi P>!
Tea Stilton: A jéghercegnő

Kellemes könnyen olvasható kis történet, de valahogy úgy érzem ez már nem az én babaruhám. Nem nekem írták. Picit kiforratlanak gyerekesnek éreztem az egész történetet holott egy elég komoly helyzettel állunk szemben. Tényleg olyan meseszerű volt.

vikiniki2>!
Tea Stilton: A jéghercegnő

Nagyon aranyos történet, szerethető karakterekkel. Sajnos nincs igazi befejezése, és elég kiszámítható, de gyerekkönyvnek tökéletes.
A szempont váltások ötletesek, a karakterekről szívesen meg tudtam volna többet is. Habár amennyit az író elénk tár az kellően érdekes, így csak néha hiányoltam némi árnyaltságot.
Minden hibája ellenére, tudom, hogy ha tíz évesen akadt volna a kezembe, imádtam volna.

kuliga P>!
Tea Stilton: A jéghercegnő

Hercegnős mese, fantasztikum elemekkel. Szerintem a modern kislányoknak biztos tetszeni fog. Nekem is bájos és könnyen olvasható történet, annak ellenére, hogy már kinőttem ameséket, a fantasztikus irodalmat pedig nem nagyon szeretem. Aranyos figurák, szereplők és gyűlölhető gonosz is megjelent a történetben. Csodálatos az illusztráció.

Sunshine>!

Ez a föld az övé. Ez az otthona. Nem szökhet el innen. Fel kellett hát állnia, hogy harcoljon.

Dóri_Dóra>!

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindent megtegyünk, amit szeretnénk.

Vaklarma P>!

A kötetben lévő verseket mind elalvás előtt kellett elolvasni, és így édes álmot hoztak az olvasó szemére. Az édesanyja elmondta neki, hogy minden vers egy bizonyos álomvilág felé vezette a gondolatokat.
Ezek az álmok egytől egyig csodálatosak voltak, és Nivesnek csak ki kellett választania a megfelelő verset, mielőtt álomra hajtotta volna a fejét. A hercegnő szeme megakadt egy versen. Csillagos álom, ez volt a címe. Hangosan olvasni kezdte.
Távoli csillag,
Ragyogd be életem,
Ébredéskor tedd
Napossá reggelem!

szépszi P>!

A tavasz vitathatatlanul beköszöntött. Az Örök Jég Birodalma pedig már alig várta, földjének minden darabkája a természet újjáéledését hirdette.

Arcandida az otthonom.
A tél, a régi bútorok és az almatorta illata lengi be.

Kapcsolódó szócikkek: Arcandida · Nives hercegnő
szépszi P>!

Semmit nem szeretek annyira a birodalomban, mint a Nagy Fát. Ezen a fán a világ összes gyümölcse megterem, virágai pedig csodálatosan illatosak!

Kapcsolódó szócikkek: Nagy Fa · Nives hercegnő
Vaklarma P>!

. – Gondoljon csak bele, Nives, mennyi felfedezést tehetnénk, ha egyszer minden könyvet elolvasnánk! De sajnos azt hiszem, hogy ha az egész életünket itt töltenénk ebben a teremben, miközben odakint tombol a vihar, akkor sem tudnánk csak egy egészen kicsinyke részét is elolvasni ennek a rengeteg könyvnek.
– Bizony attól tartok, hogy így van. Talán csak Haldorr olvasta az összes kötetet.
– Én nem hinném, hercegnő! Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindent megtegyünk, amit szeretnénk.

Kapcsolódó szócikkek: Haldorr · Nives hercegnő
Vaklarma P>!

„Az élet csodálatos ajándék, fiam. A legszebb ajándék, amit csak kaphatunk.”

Szelén>!

Egy csuklyás alak surrant végig csendesen Arcandida kastélyának kihalt folyosóin.

Kapcsolódó szócikkek: Berglind bárónő

A Fantázia Birodalmának hercegnői sorozat · Összehasonlítás