Spy ​x Family 4. (Spy x Family 4.) 31 csillagozás

Tatsuya Endo: Spy x Family 4.

An action-packed comedy about a fake family that includes a spy, an assassin and a telepath! Master spy Twilight is unparalleled when it comes to going undercover on dangerous missions for the betterment of the world. But when he receives the ultimate assignment--to get married and have a kid--he may finally be in over his head!

The Forgers look into adding a dog to their family, but this is no easy task--especially when Twilight has to simultaneously foil an assassination plot against a foreign minister! The perpetrators plan to use specially trained dogs for the attack, but Twilight gets some unexpected help to stop these terrorists.

VIZ Media, San Francisco, 2021
192 oldal · puhatáblás · ISBN: 9781974721030 · Fordította: Casey Loe
VIZ Media, San Francisco, 2021
192 oldal · ASIN: B08WRV3MMX

szcsigusz P>!
Tatsuya Endo: Spy x Family 4.

Mission: szerezz egy kutyát, mentsd meg vele az apukád, közben állítsd meg a rossz fiúkat. Könnyűnek hangzik, nem? :D

schesztiஐ >!
Tatsuya Endo: Spy x Family 4.

Ez tüneményes rész volt! :))

Már az előző kötet olvasása közben megállapítottam, hogy azokat a részeket szeretem legjobban, ahol Anya gondolatot olvas – lehetőleg Loid-ét, mert olyankor a rajzok is eszméletlenek XDD Ez a kötet pedig bővelkedett gondolatololvasásban, akcióban, a megszokott humorban, ráadásul egy hosszabb mission volt, amit még jobban élvezek, mint az apróra cincált történéseket. ;)

Anya természetesen megmenti a napot spoiler, Yor természetesen elront egy-két ételt – de közben gyönyörű és halálos –, Twilight pedig nem sejt semmit. :D

A kutya is übercuki, épp passzol a családba ;)) spoiler

szkrn>!
Tatsuya Endo: Spy x Family 4.

Teljesen véletlenszerű döntés volt, hogy elkezdem olvasni a mangát – méghozzá onnét, ahol az anime véget ért. Egy barátnőm mondta, hogy igazából pár plusz képkockán kívül nincs sok különbség az első három volume-ban, szóval aki emiatt aggódna, nyugodtan lehet innét is kezdeni a mangát, mert egyszer sem volt olyan érzésem, hogy valamiről lemaradtam.
Szóval a borítón ott van egy kutya, amelyből már lehet sejteni, hogy a család – ahogy a fülszöveg is írja – új taggal bővül. De mivel Forgerékről van szó, ezért természetesen követjük a jól bevált sémát: elterveznek valamit, Loidnak el kell mennie egy side-missionre, Yor és Anya kettesben maradnak, majd zsupsz, valamilyen úton-módon különválnak, és kitör a káosz.
Szeretem, hogy a Spy x Family comfort, vicces és szívmelengető, aztán pár oldallal később már folyik az akció, fokozodik a feszültség, emelkednek a tétek, és mindez olyan remek tempóban zajlik, hogy az olvasó egy percig sem unatkozhat. A helyzetkomikumok is kiválóak, ahogy Anya pontosan tudja, mi zajlik a háttérben, de tudja, hogy nem fedheti fel magát, így teljesen abszurd indokokkal dobálózik.
Bár ritkán olvasok mangát, most úgy érzem, a Spy x Family-nek sikerült elindítania valamit, és már alig várom, hogy a következő kötetet is olvashassam.

Tori0925 P>!
Tatsuya Endo: Spy x Family 4.

Bonddog színre lép. Ez egy nagyon családias rész lett. Szegény Loid már halálra dolgozza magát. Vicces volt, hogy Yor hogy kezelte az egész napot. Szegény lejárta a lábát Anyáért.
A család megmentette a békét.
Egy ilyen kutya nagyon szépen beleillik nem hétköznapi családunk életébe. Remélem lesz valami szerepe később és nem csak kelléknek van.

Spy x Family sorozat · Összehasonlítás