A ​szeretet kiskönyve 9 csillagozás

Tatiosz: A szeretet kiskönyve Tatiosz: A szeretet kiskönyve

Tatiosz megalkotta a klasszikus görög emberszeretet és megértés tanát. Önismeretre és megértésre épülő bölcsessége valamennyiünk szívéhez szól.
Írásait olvasva megismerhetjük az embert – önmagunkat, miközben rátalálunk a boldog élethez vezető útra.
Könyvecskéje három részből áll: A szeretet virágai (gondolatok, aforizmák); Tanácsok jó és balsors idejére (írások a szeretetről); A szív erényei (töredékek).

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Bölcsességek kincsestára Kassák, Ligaria

Kassák, 2016
Kassák, 2002

latinta P>!
Tatiosz: A szeretet kiskönyve

„Mindennek adjuk meg, ami neki jár. A szemnek a látványt…” (59. töredék, részlet)

Leginkább a könyv kivitelezésével van bajom.

Sem a kisalakú, keményfedeles borító színe, sem a címlapon szereplő illusztráció, sem a cirkalmas betűtípus nem tetszik. (Meg még a rövid i fölött lévő pont méretétől nagyon eltér a rövid ö fölötti két pont is.)
    Aztán ahogy kinyitottam, ez a nemtetszés folytatódott: a szöveg színe olyan, számomra meghatározhatatlan barnás-vöröses árnyalatú, ami nem könnyen olvashatóvá, inkább hivalkodóvá tette az egyébként remek bölcsességeket.
    A nehezen olvashatósághoz nemcsak a fent jelzett betűszin, hanem egy dőlt betűtípus is társult. (Kimondottan zavart a nagybetűk és a kis l formája, ez utóbbi azért, mert az általam korábban olvasott középkori szövegekben egy ehhez hasonló jel szolgált az s jelölésére.)

A helyesírási és egyéb bakik sem emelték az élményt.
    Szerettem volna valamivel több információt kapni a szerzőről, nem csak annyit, amennyi a hátsó borítón áll.
    Sajnálom.

Kassák, 2002
Tatiosz: A szeretet kiskönyve

Ajándékba kaptam – már nem emlékszem mikor és kitől. Félre is tettem, mert nem szeretem az idézetgyűjteményeket, a szeretetről meg más forrás számomra a mérvadó. Szóval megköszöntem, félretettem – jó lesz majd valakinek…
Aztán most elolvastam, mert rövid, s mert hirtelen kellett ajándéknak valót találnom. És meglepett, hogy azért elég sok jó morzsát találtam benne még így is. Na jó, Isten nélküli, kicsit panteista…, de sok igazság is van benne, ami az emberi tapasztalatokat illeti. Hibája talán csak az, ami hiányzik belőle. Az áldozatot például nem ismeri.

fülcimpa>!

Magad is örök változás vagy. Miért kívánnád a többiektől, hogy olyanok maradjanak, amilyennek megszeretted őket?

fülcimpa>!

Aki képes nemet mondani, azt jelenti, hogy már tudja, mit jelent az igen.

Kek P>!

Nem lehet kicsit szeretni.
Vagy szeretünk, vagy nem.

Kek P>!

A boldogsághoz vezető legrövidebb ösvény: az önismeret.

Kapcsolódó szócikkek: önismeret
fülcimpa>!

Aki szeret, elenged, felejt és megbocsát.
Aki mindezt elvárja másoktól, csupán önmagát szereti.

fülcimpa>!

Aki mást mutat magáról mint amilyen, az semmilyen.

Kek P>!

Boldog életre vágyik minden ember. Ha élni akarsz, hagyj másokat is élni.

Kek P>!

A szeretet elfogadása éppoly nagy képesség, mint a szeretni tudás.