A ​bölcsesség ábécéje 2 csillagozás

Tatiosz: A bölcsesség ábécéje Tatiosz: A bölcsesség ábécéje Tatiosz: A bölcsesség ábécéje

„Vond ki a rosszból a rosszat, és máris megtalálod benne a jót.” Az „emberszeretet tanának” ókori mestere – Arisztotelész iskolájának késői követője – az élet nagy kérdéseire ad választ. Eszménye: az egyszerűség, szépség és tisztaság – a ma embere számára is követendő példa.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Bölcsességek kincsestára

Kassák, Budapest, 2006
102 oldal · ISBN: 9639100781 · Fordította: Vágó Gy. Zsuzsanna
Kassák, Budapest, 2005
102 oldal · ISBN: 9639100781 · Fordította: Vágó Gy. Zsuzsanna
Kassák, Budapest, 2004
102 oldal · ISBN: 9789639100787 · Fordította: Vágó Gy. Zsuzsanna

Tatiosz: A bölcsesség ábécéje

Anyósomtól kaptam ajándékba ez a kötetet, és ahogy lenni szokott ezekkel a csilivili gyűjteményekkel, vannak benne elgondolkoztató idézetek keveredve sablonos, elcsépelt, és néha egészen nevetséges marhaságokkal is. Picike, gyorsan olvasható, ideális egy téli estére, jó forró fürdőhöz, egy óra alatt át is lehet gyorsan futni. Én így tettem. Egynek jó volt, de újra nem fogom elővenni.

DaTa P

Akinek van gondolata, szava is van hozzá. Akinek nincs gondolata, sajnos annak is van szava hozzá.

DaTa P

A világ szeme előtt könnyebb jónak látszani, mint valóban jónak lenni.

DaTa P

Hatalom csak annak járna, aki nem vágyik hatalomra.

Kapcsolódó szócikkek: hatalom
DaTa P

Vannak emberek, akiknek nem válik javukra, ha mélyen megismerjük őket.

DaTa P

A túlzott jóakarat már nem erény, hanem erőszak. Aki túl jót akar másnak, megfosztja levegőjétől

DaTa P

Egyesek gyakran panaszkodnak, hogy gonosz a kor. Mindenki a saját korát ítéli el, amelyikben él, nem a megelőzőt, vagy a rákövetkezőt. Így megy ez évszázadok óta, melyből arra következtetnek, hogy minden kor gonosz. És nem sejtik, hogy az emberről beszélnek. Minden kornak megvan a maga jósága és romlottsága, ahogy minden korban emberek élnek.

DaTa P

Bajok ellen egy az orvosság: a tudás, hogy minden elmúlik egyszer

Hedda22

Az igaz lélekben a rosszból jó fakad, s bukása felemelkedést idéz elő.

DaTa P

Egy világ teremtését vállaltad életeddel, a saját világodét, amely a hatalmas világ parányi mása.