Maffia ​életre-halálra? 6 csillagozás

Maccabi sztori
Tasnádi Péter: Maffia életre-halálra?

A szerző Maffia életre – halálra című munkája nem szokványos dokumentum kötet, bár egy megtörtént eseménysort mesél el. A dolgok 1992. szeptember 28-án kezdődtek, amikor a szerzőt látványos körülmények között tartóztatta le a kommandóval megerősített rendőrség.

Bentley Book, Budapest, 1994

Tasnádi Péter: Maffia életre-halálra?

Emlékszem, hogy annak idején a csapból is a Tasnádi ügy folyt, így nem volt ismeretlen számomra a történet, hisz a média nagy palávert csinált neki.
Viszont nagyon érdekes volt az érintett szemszögéből is elolvasni a történteket.
Remek dokumentumregény, amiben megismerhetjük a rendőrség álláspontját és Péterét is, amit az ügy dokumentumaival (jegyzőkönyvek, beadványok) támaszt alá.
Ráadásul a könyvben megismerhetjük egy kicsit mint magánembert is.

Ciklon >!
Tasnádi Péter: Maffia életre-halálra?

Bevallom, én untam. Talán túl nagyok voltak az elvárásaim, de valami pörgősebbet, izgalmasabbat képzeltem.

Cicu>!

Szerintem egy férfinál a duma a leglényegesebb. Ha az jó, akkor már nem kell, hogy szép fiú legyen az illető. Legfeljebb az első pillantásnál. Beszélgetni kell tudni, és ha elég érdekeset mondasz, akkor minden lányt leköthetsz.

Cicu>!

Persze a felszín csillogása – hamar rá kellett jönnöm – semmire sem elég.

Cicu>!

Megint a sport segített, a szállóvendégek aerobic-oktatója lettem. Őszintén szólva fogalmam sem volt, mi az az aerobic, de hát gondoltam ezekkel a kedves, idős nénikkel és bácsikkal elugrabugrálok én a sivatag szélén minden gond nélkül.

Cicu>!

Az emberek már nem is a cselekedeteket, a valóságos tartalmat nézik, hajlamosak azonnal a látszat alapján ítélkezni.

Cicu>!

Egyébként is: minden épeszű üzletember tisztában van azzal, hogy a játékszabályokat figyelmen kívül hagyni csak rövidtávon lehet. Aki valamit is ad magára, tudatosan (!) nem vállalja a jogszabályok megkerülését – egyszerűen nem éri meg. Mondom: hosszú távon!

Cicu>!

Mert ugye, egészen más tudni valamiről, meg egészen más megcselekedni ugyanazt…

Cicu>!

Bizonyítani akartam és elhatároztam, hogy valóra váltom az álmaim, legyenek azok bármily' merészek is…

Cicu>!

A játék öröme, a fantáziát megmozgató kacérkodás a szerencsével az ember ősi és azt hiszem kiirthatatlan tulajdonsága. A kockáztatás izgalma derűssé teheti az életet, feltéve ha nem válik lebírhatatlan szenvedéllyé. Mint oly' sokan, én is beleestem a csapdába és higgyék el a szerencsejáték éppoly' pusztító tud lenni, mint az alkohol vagy a kábítószer. Nagyon sok embert láttam, akinek mindene ráment a vakszerencse kilátástalan hajszolására.

Cicu>!

Bárki bármit mond: a börtönöknek nincsen romantikája. Csak, hétköznapi valóságuk van. Márpedig ez a valóság korántsem szívderítő. Számtalanszor elmondtam, leírtam – hivatalos helyen is, természetesen eredmény nélkül –, hogy a magyarországi börtönviszonyokat egyetlen szó jellemzi igazán: borzalmasak. A börtönök elavultak, a századelő technikai színvonalán állnak.

Cicu>!

[…] ma Magyarországon gyakorlatilag behajthatatlanok az adósságok jogi eszközökkel. Egyrészt (és ebben minden szakember egyetért) a törvény az adóst védi, mégpedig az ésszerűnél sokkal tágabb határig, másrészt meg: elképesztően hosszadalmas procedúra, mire valakiről hivatalosan megállapítják, hogy tartozik. Namármost: a pénz, az anyagi eszközök egyik legfigyelemreméltóbb tulajdonsága, hogy: „minél előbb, annál jobb”. Az üzleti – gazdasági életben, a pénzforgalomban egyáltalán nem mellékes az
idő-tényező. Még a közmondás is úgy szól: „Kétszer ad, ki gyorsan ad.” Márpedig manapság az adósok többsége nem igyekszik hanyatt-homlok törleszteni.