Sárkányok ​unokái 5 csillagozás

Tasnádi Kubacska András: Sárkányok unokái

Sárkányok unokái? Ugyan miféle állatok lehetnek a hajdani ősvilág félelmetes hüllőinek késői utódai? Bizony eléggé félelmetesek a ma élő „unokák” is: az óriáskígyók, viperák, csörgőkígyók, krokodilusok, kajmánok. De mennyi ártalmatlan, kedves, sőt bohókás állat is akad ebben a hüllőrokonságban: itt van például a gyermekek örök kedvence, a teknősbéka, vagy a fürge gyíkocska, a furcsa kaméleon és az ártatlanul üldözött sikló.
Ezeket a páncélos pikkelyes, különös állatokat mutatja be a szerző és a grafikus a már második kiadásban megjelenő színes képeskönyvben.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Bölcs Bagoly Móra

Móra, Budapest, 1976
keménytáblás · ISBN: 9631104931
Móra, Budapest, 1968
30 oldal · keménytáblás · Illusztrálta: Réber László

nicosia P>!
Tasnádi Kubacska András: Sárkányok unokái

Nagyon érdekes a szövege ennek a gyerek ismeretterjesztő könyvecskének. Nekem csapongónak tűnik, nem tudom melyik információ miért került be, és ami kimaradt, miért maradt ki. Sokkal több megmutatnivaló van a hüllők világában, és itt a szöveget elvitte a történetmesélés, kevés valódi információ jött át. A képek szépek.

Gáborr_Nagy>!
Tasnádi Kubacska András: Sárkányok unokái

Érdekes, gazdag, alapos könyv a hüllőkről. Szép képek. De ez az állatcsoport számomra nem túl érdekes, ezért néha untam.