Pajtások ​a házban és a ház körül 8 csillagozás

Tasnádi Kubacska András: Pajtások a házban és a ház körül

Minden gyereknek volt vagy van állatpajtása, akár falun, akár városban él. Pajtások, akik hozzá szegődtek, vagy születésnapi meglepetésként érkeztek a házhoz, vagy talán az erdőn-mezőn bóklászva talált rájuk a gyerekember.
Jó pajtás lesz a gazdátlan kutyából és a befogott szajkómadárból, a Duna mellől hozott öreg teknősből és az árván maradt kis mókusokból. Jó pajtás-és egy egész életre szóló élmény a gyermekkor sok kedves vagy izgalmas kalandja között.
Ilyen igazi állattörténetek gyűjteménye ez a kis könyv, amelyet Reich Károly kitűnő illusztrációi keltettek életre.

Kiadói ajánlás: 6 éves kortól · Tagok ajánlása: Hány éves kortól ajánlod?

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Bölcs Bagoly Móra

Móra, Budapest, 1975
34 oldal · keménytáblás · ISBN: 9631103498 · Illusztrálta: Reich ároly

Gáborr_Nagy P>!
Tasnádi Kubacska András: Pajtások a házban és a ház körül

Nem annyira informatív, mint a többi Bölcs Bagoly könyv, de nagyon aranyos, szórakoztató, és kedves képek vannak benne. Gyerekek és állatok kapcsolatáról szól, béka, sün, sáska, kutya, kismadarak, ilyeneket gondoznak a főszereplő gyerekek. Békés világ, természetszeretetre nevel.

KaticaBogár P>!
Tasnádi Kubacska András: Pajtások a házban és a ház körül

Könnyű kis olvasmány, amely egyrészt visszaemlékezés az író gyermekkorára, másrészt bele vannak szőve az információk adott állatról is, így „játszva tanít”.
De szép is lehetett ilyen közegben felnőni, megszeretni a minket körbevevő természetet és félelem nélkül megismerkedni, elfogadni a közelünkben élő állatokat, nem az elpusztításukra törekedni!
Reich Károly rajzai különösen kedvessé tették számomra ezt a könyvecskét.

hicmortuivivunt>!
Tasnádi Kubacska András: Pajtások a házban és a ház körül

Aranyos, de néhol számomra picit elavult a tartalma, vagyis a szemlélet (mocsári teknőst hazavinni addig, míg a gyerekek megnézik, még rendben is lenne, de egész életére fogságban tartani, már nem).

lakatoszoltan P>!
Tasnádi Kubacska András: Pajtások a házban és a ház körül

Ez a könyv a nagyon irodalmár gyerekeknek készülhetett. A szöveg inkább nosztalgikus felnőtteknek való. Nagyon túlzsúfolt képekkel, leírásokkal, jelzőkkel. Rengeteg szó van benne, amit nem érthet egy gyerek.
Viszont tényleg csodaszép a szöveg, figyelmesen olvasva minden mondaton el lehet merengeni, mert szinte tapintható, látható az a sok élmény, amit szavakba fogalmazva elolvashatunk.
Szóval eleinte nehezen kezdtem neki, de a végén már azt vártam, mi jön még. Csak ajánlani tudom… de inkább felnőtteknek.