Városi ​legendák 14 csillagozás

Tasnádi Emese: Városi legendák

Azt mondják, a vasútállomáson találkozhatsz a krumplifejű masinisztával, és, képzeld, a szökőkútban egy szörny, az állatkertben az elefánt mellett egy telefánk, a toronyórában pedig egy szellem lakik. Micsoda város ez! És micsoda történetei vannak!
A városi legendák humoros, frappáns történetei nemcsak a gyerekek, hanem a felnőttek fantáziáját is beindítják. Tasnádi Emese nyolc meséből fűzte össze ezt a legendáriumot, amely P. Szathmáry István rajzaival válik teljessé: igazi nyelvi csemege és humoros mesefüzér az iskolás korosztálynak.

Tessloff és Babilon, Budapest, 2013
32 oldal · ISBN: 9789632942520 · Illusztrálta: P. Szathmáry István

cippo I>!
Tasnádi Emese: Városi legendák

Még az a szerencse, hogy taktikai okokból mindjárt a Krumplifejű palacsintával kezdtük (bocsmá’, hát vannak piszkos kis trükkjeim, hogyan befolyásoljam szinte észrevétlenül a kisfőnököt humorérzékének és elméjének pallérozása terén), így rögtön elölről lehetett (kellett) kezdeni az egészet, hogy sose legyen vége.
Imádjuk. Köszönjük, Emese!

Juci P>!
Tasnádi Emese: Városi legendák

Szeretem, ha egy meseíró mer teljesen gyagya lenni, ez nagyon bejön a gyerekeknél. Lehetett volna több mese benne, olvastuk volna még. Egy apafa pedig minden családba kéne.

Uzsonna >!
Tasnádi Emese: Városi legendák

Minden városnak megvannak a hasonló legendás alakjai, amelyek a kötet 8 meséjében felbukkannak. Jó ötlet, de nem mindegyik mese jött be nekem.

meseanyu P>!
Tasnádi Emese: Városi legendák

Voltak benne nagyon jópofa dolgok pl. a gundeltakácspalacsinta, de összességében én többet vártam, többet ki lehetett volna hozni a témából.

berlin>!
Tasnádi Emese: Városi legendák

Se füle, se farka történetek. Olvastunk már jobbat, nem hagy hátra maradandó emléket.

Sara_Harka I>!
Tasnádi Emese: Városi legendák

Némelyikért rajongtam, a többiért kevésbé, de azért kicsit értük is.
Vicces, bolondos, őrült. Nekem egyszerre egyet olvasni elég volt belőle.
Unalom ellen tökéletes gyógyír!