Örökösnők 82 csillagozás

Tasmina Perry: Örökösnők

A New York-i milliárdos, Adam Gold Londonba költözik. Szexis, egyedülálló, és még a bőre alatt is pénz van. A sors szeszélyéből megismerkedik Karinnal, a londoni társadalmi elit egyik legelragadóbb tagjával, Erinnel, a naiv vidéki lánnyal, aki álmai állását kapja tőle: Adam személyi titkára lesz, és Mollyval, a drogproblémákkal küzdő szupermodellel. Mindnek Adam kell, hiszen ő az évszázad partija, aki biztosíthatja számukra az életre szóló sikert és csillogást… Ám váratlanul feltűnik a színen Molly lánya, a gyönyörű Summer – akin Adamnek is megakad a szeme –, és veszélybe sodorja a három nő ördögi terveit… Az Apuci lányai itthon is népszerű írónője ismét egy káprázatos sikerkönyvet írt. Szédítő utazás a szupergazdagokkal Monte-Carlótól a Comói-tóig; szex, érzéki vágyak, árulás, karrier és gyilkosság egy hamisan csillogó világban. Erre találták ki a tengerpartokat.

Eredeti megjelenés éve: 2007

Ulpius-ház, Budapest, 2009
766 oldal · ISBN: 9789632542591 · Fordította: Sillár Emőke

Csoszi>!
Tasmina Perry: Örökösnők

Évekkel ezelőtt olvastam a könyvet, és már szinte semmire nem emlékeztem belőle. Tasmina Perry regényeire jellemző, hogy szereplői a szupergazdag, gyönyörű, befolyásos, hatalommal rendelkező társaságból kerülnek ki. Ez az a világ, amelyről a buvárlapokban olvashatunk, és amely távol áll az átlagolvasótól, de azért izgatja a fantáziáját. A történet férfi főszereplője Adam Gold egy könyörtelen new york-i üzletember, aki természetesen milliárdos, jóképű, szexi, és minden nő őt akarja megszerezni magának. Karin Cavendish spoiler, Molly Sinclair spoiler, a lánya Summer spoiler, és a szürke kisegér, Erin spoiler közül talán ez utóbbi volt, akivel az olvasó valamennyire azonosulni tud. Gyönyörű egzotikus helyszíneken járunk, és a könyv csak úgy dobálózik a luxusmárkákkal. A vége felé felpörögnek az események.

Magdi1017>!
Tasmina Perry: Örökösnők

Érdekes,és sokak számára vonzó az a fényűző világ,amit Tasmina Perry lefest az olvasói előtt!
A koktél partyk, luxusjachtok, divatbemutatók világa,na meg a nem teljesen napos oldal,gondolok itt a drogokra és a kőkemény üzleti életre!
Bár számomra sok a szereplő benne,és nem mindig tudtam hirtelen,hogy ki kicsoda,de ettől függetlenül több, mint 700 oldalon fent tudta tartani az érdeklődésemet!

Roszka>!
Tasmina Perry: Örökösnők

Bepillantás a gazdagok és a divat világába.Fűszerezve a kőkemény üzlet világával,ahol a szerelem talán számít. Érdekes,fordulatos,szórakoztató. Ízig-vérig KÖNYV.

Pusztai_Eszter>!
Tasmina Perry: Örökösnők

Sokkal jobb volt ez a könyv ,mint vártam.Mindig történt valami izgalom valami csel vagy árulás.100 oldalanként történt valami ami miatt nem nagyon tudtam letennia a könyvet.Nekem a gossip girl vagy a a Dinasztiák jutott eszembe olvasás közben .Közben egészen megkedveltem a szereplőket,még akkor is ha nem mindig értettem együtt a tetteikkel.
Teljesen filmszerűen van írva akönyv ,pörögtek a szemem előtt a képek olvasás közben,pedig eleinte féltem a több mint 700 oldaltó.Nem kellett volna,könnyű olvasás,könnyed történetvezetés,nagyon jól van szedve ,nem volt tömény.
Bepillenthattunk a gazdagok életében ,emiről azt gondoljuk ,hogy biztos tökéletes.
Teljese mértékben tudtam követni a viszonyokat ,a történések hogy éppen kit árultak el,miért.Az író mindent megmagyarazázot,minimális táleírásj és szereplő jellemzés,igazából a történet közben apránként bontakozott kia szereplők jellem.

R_Reni_>!
Tasmina Perry: Örökösnők

Adam Gold híres, hírhedt amerikai milliárdos Londonba költözik. Egy véletlen folytán találkozik Erinnel, a vidéki lánnyal, aki író szeretne lenni, de nem igazán akar neki összejönni. Erint a nagymamája nevelte fel, az apját becsapta egy törtető vállalkozó, aki nem mellesleg Karin apja, és ezután pénztelenül éltek. Karin , Erin, Molly, Summer, vagyis mindenki Adamet akarja. Látszólag Kariné lesz. A történetben aztán kiderül. hogy Karint is csak a hatalom érdekli és tudta, hogy ki Erin.
A történet tele van luxussal, egy világot mutat be, aminek sokan szeretnének részesei lenni. A rossz (Karin) itt is elnyeri méltó büntetését.

Sünike>!
Tasmina Perry: Örökösnők

Ez volt az első könyv, melyet Perrytől olvastam. Azért csaptam le rá a könyvtárban, mert itt a Molyon rengeteg jó, néha áradozó kritikát olvastam róla.
Nos, lehet, hogy bennem van a hiba, de nekem nem jött be.
Kezdjük azzal, hogy eszméletlenül sok szereplő van benne – név szerint megemlítve, akinek semmi köze a cselekmény kibontakozásához. (a könyvet már visszavittem a könyvtárba, így csak emlékeimre hagyatkozhatok: Például valamelyik szereplőnőnél megemlítik név szerint a nagynénjét, vagy kit, akinél pár napig lakott, és ott le van írva 4-5 mondatban, hogy milyen szokásai voltak a nagynéninek.
Tök fölösleges! Kit érdekel?)
És ez a hosszúlére eresztés jellemzi a könyvet legalább a kétharmadáig. A 600. oldalig nem sok történt. Betekintést nyerhettünk a gazdagok önző, irigy, intrikákkal, gyűlölködéssel teli „arany” életébe – ami engem kifejezetten taszított. Valahogy nem az én világom ez a tiporjunk le mindenkit, tegyünk keresztbe az ismerőseinknek, ha híresebbek vagy gazdagabbak, mint mi.
A sok helyszín, az állandó ide-oda utazgatás mellett az ember csak kapkodhatta a fejét, hogy kinek, kivel, mikor volt vagy van viszonya, és ki kit csal meg éppen a barátnője/barátja háta mögött.
Nekem az egész kaotikus összevisszaságnak tűnt, ami tele volt felesleges párbeszédekkel, melyeknek 20 %-t ki lehetett volna húzni, mert nem vitték előbbre a cselekményt.
Eredetileg csak 2,5 csillagot akartam adni a regényre, de kb a 600. oldaltól felpörögtek az események, és ezért rátettem még egy felet.
Perry tőlem kap még egy esélyt, de ha az is ilyen lesz, többé nem vagyok hajlandó pazarolni az időmet a szócséplésére.

Eniko797>!
Tasmina Perry: Örökösnők

A megszokott stílust kaptam ettől a regénytől is,amit az írónőtől megszoktam.Gazdagság,csillogás, kemény üzleti élet,partyk,szerelem,szerelmi háromszőg,árulás,minden amit csak el lehet képzelni.Mégis olyan csomagolásban ami teljesen fenntartja az olvasó érdeklődését.

Bagneso>!
Tasmina Perry: Örökösnők

Nem mondhatnám, hogy végigizgultam a könyvet. Kicsit semmit mondó volt a történet, és néha nagyon leült, nem történt semmi, egyszerűen csak özönlöttek a márkák és egyik partit adták a másik után. De nagyon jól bemutatja ezt a fajta társasági kört, az egyszer biztos. A könyv végére szerencsére felpörögtek kicsit az események is, ez végül felhúzta a sztorit.

zakkant>!
Tasmina Perry: Örökösnők

Nem várt fordulatok a végén nagyon tetszettek :) Végig izgalmas volt, igaz néhol bulváros és eltúlzó de szerintem a milliomosok, multimillárdosok élete nagyjából ilyen lehet.

Losonc_Tímea>!
Tasmina Perry: Örökösnők

Most fejeztem be e könyv olvasását. Betekintés a XXI században a gazdagok világába, ugyanakkor egy szegény lány belecsöppenése és elhelyezkedése ebben a környezetben. 10-ből 10 pontot adok neki :)

Bagneso>!

Minden lánynak szabad belezúgnia egy nem hozzáillő férfiba, szabad átélnie egy viszonzatlan szerelmet. De az igaz szerelem egészen más fenevad […] Az ilyen szerelem csendesen tör rád.

minnie>!

A hatalmas, gyönyörű ívű márványlépcső, amely a bálterem plafonig érő üvegajtóitól egészen a tó partjáig vezetett, olyan volt, mint egy Audrey Hepburn – film díszlete, a tökéletes hely, ahol a hősnő végül megcsókolja a hősét egy vonósnégyes felzúgó dallamainak és a pattogatott kukoricát majszoló közönség könnyeinek kíséretében.

laszlonv>!

azt hiszem, az embernek nem hiányzik az, ami sohasem volt az övé.

15%

laszlonv>!

az ember pénz nélkül két lábon járó hulla.

18%

laszlonv>!

Ha az ember csinál valamit, csinálja rendesen

62%