Ház ​medencével 110 csillagozás

Tasmina Perry: Ház medencével

Valaki ​hazudott. Valaki meghalt.
EGY HALÁLOS NYÁR
Jem Chapman számára ez élete lehetősége. Ki tudna nemet mondani egy meghívásra, hogy szálljon be egy nyaraló bérlésébe Hamptonsban? De amikor megtudja, mi történt az előző nyáron, Jemet akaratlanul is kirázza a hideg.
Egy fiatal nőt holtan találnak a ház kerti úszómedencéjében, belefulladt. A nyaralótársak azt mondják, hogy Alice zavart volt. Sokat ivott. Nem tudott úszni…
EGY TITOK, AMELYÉRT ÖLNI IS ÉRDEMES
Ahogy Jem egyre jobban megismeri elbűvölő új nyaralótársait, rájön, hogy mindegyiküknek van valami rejtegetnivalója. Mi történt valójában tavaly nyáron? És ki az, aki hajlandó volna bármeddig elmenni, hogy elhallgattasson valakit?

Magával ragadó, gyors tempójú regény néhány sötét csavarral, amelyekre nem számítottam – tökéletes nyár végi olvasmány. – Daily Mail
Sodró lendületű, épp a megfelelő mértékben szexi, és tele van hihető (ám teljesen váratlan) csavarokkal. – Cosmopolitan
(tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2017

XXI. Század, Budapest, 2018
464 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155759246 · Fordította: Simonyi Ágnes
XXI. Század, Budapest, 2018
464 oldal · ISBN: 9786155759253 · Fordította: Simonyi Ágnes

Mrs_Curran_Lennart P>!
Tasmina Perry: Ház medencével

Ez a krimi komolyan jobban tetszett, mint amit álnéven írt a szerző. Egy fiatal angol házaspár New Yorkba költözik Londonból, miután a férjet kinevezik az ottani újsághoz. A feleség, Jem pedig mindent hátrahagyva követi és támogatja. Pedig a fickó elég önző és karrierista és fontosabb neki az úgynevezett barátok véleménye, mint a felesége boldogsága. A kibérelt nyaralóba is ezekkel a barátokkal utaznak, mind egoista gazdag sznob, akik csak a saját hasznukat lesik. Miután Jem megismerkedik a tengerparton élő híres íróval, együtt próbálják kideríteni, mi történt az előző évben ott nyaraló fiatalasszonnyal Alice-szel. Baleset volt vagy gyilkosság? A baráti körből senki sem az a maszületett bárányka, senki sem kiváncsi az igazságra, de Jem nem áll le. A szerző pedig az áldozat szemszögéből is végigpörgeti az előző nyarat, a végére hagyva a csattanót. Olvasmányos, lebilincselő történet, a szerző megszokott stílusában.

bokrichard>!
Tasmina Perry: Ház medencével

Szigorúan csak 4, pedig igazából 4,5 körül van a történet, vagy legalábbis az interpretáció. Az a helyzet, hogy amikor meglátok egy ilyen címkézést, mint itt, akkor aztán röpködnek a kérdőjelek előttem. A chick lit és a thriller, a romantikus és a thriller, thriller?? Tűz és víz, amiben a víz az tényleg az, aminek mondják, a tűz viszont nem az a soha ki nem alvó olimpiai láng vagy a pusztító coloradói erdős típus, hanem egy évekkel ezelőtt elnyomott cigaretta. Ami fix, hogy tényleg nem lett túlírva, könnyen halad az ember én nem, személyes okokból, mennek a dolgok, halad, de semmi extra. AC feeling a maximumon volt nálam: elátkozott ház, elátkozott (indián temető mentesen, mert az sok lett volna) medencével, rengeteg ellenszenves, ámde gyanús egyén, kis nyavalygás, predátor fétis meg ilyenek. Olvastam már házlakós, titokzatost sokat, nem jobb nem rosszabb. Szép, kellemes köntösben, sok-sok klisével, egy könnyű nyári „off-road” avagy menekülés a melegből.

Anarchia_Könyvblog>!
Tasmina Perry: Ház medencével

Nos, azt kell mondanom, hogy ez a könyv most annyira kellett mint szomjazónak egy csepp víz. Mostanában nagyon belemerültem a keményebb thriller, illetve horror témába, így már nagyon hiányzott egy olyan történet, amely könnyed, de mégis magával ragadó. Tasmina Perry legújabb megjelent regényében, a Ház medencével, megadta nekem ezt a feltöltődést, amire igazán szükségem volt. Egy igazi csajos thriller, amitől kapsz egy jó adag agyalni valót, de kihagyja a véres jeleneteket, így aki szereti ezt a könnyedebb zsánert, csak ajánlani tudom. Hampstone, nyár, luxuskörnyezet, pénz, szépség, divat, ármány, árulás, intrika, gyilkosság. Tényleg minden megvan benne egy fordulatos, és izgalmas történethez. Amit olvasása alatt éreztem, azt egy szóval tudnám jellemezni: Imádtam.
Magával ragadó, könnyed, letehetetlen. Igazi nyári olvasmány, melytől még jobban kedvet kapunk a napsütéshez, a tenger parthoz, koktélokhoz, és mindenhez, amiről egy nyárnak szólnia kell. Ami biztos, én kedvet kaptam Tasmina Perry további könyveihez.
Teljes ajánló itt:

gabiica P>!
Tasmina Perry: Ház medencével

Hát, eléggé mást kaptam, mint amit vártam – legalábbis a fülszöveg és a címkék alapján. Nem csalódtam nagyot, de azért ez tényleg köszönőviszonyban sincs a thriller műfajával.
Nem volt túl fordulatos vagy izgalmas, de azért nem mondanám olyan rossznak. Egy múltban történt esemény felderítése áll a középpontban, érdekes volt, ahogy egyre több mindenre derült fény a történtekkel kapcsolatban.
Olyan se veled, se nélkülednek érzem a könyvet, de inkább a se nélküled felé húzok, mert tényleg egyáltalán nem volt rossz, szimplán csak eseménydúsabb cselekményre számítottam.

Kókuszka>!
Tasmina Perry: Ház medencével

Egy korábbi haláleset nyomába ered egy valaha oknyomozó író és segítője Jem, aki férjével az elhunyt lány szobáját bérli ki. Thrillerhez azonban szerintem semmi köze. A nyaralóban lakó négy házaspár partik, koktélok, hazugságok bűvkörében élnek. Ragaszkodnak az élet naposabb oldalához, bármi áron. Érdekházasságok, megcsalások, a szexben rejlő hatalom a férfiak felett. Mindez engem most nem ragadott magával, talán, mert mást vártam, másra számítottam.

zöldelefánt>!
Tasmina Perry: Ház medencével

Nem mondanám, hogy rossz könyv volt, de nem is ájultam el tőle. Sőt azt hittem majd, hogy haladni fogok vele, gyorsan. Erre kicsit nyögve nyelős lett. A szereplők se voltak szimpatikusak. Még Jem is olyan semmilyen..Nat egy munkamániás, kicsit önző. A többiek pedig a tipikus látszat emberek. Csak az számít, ki vagyok.
Volt egy pár számomra fura mondat a könyvbe, amin azt hittem majd túl tudok lépni, de nem sikerült. Ilyen volt már a legelején az: ..úgy zokogott, és hallgatta ahogy a könnyei ráccseppenek a homokra… Ez nekem érdekes…szerettem volna elfelejteni, de nem ment.

Anita1113>!
Tasmina Perry: Ház medencével

Én miért csak most akadtam rá erre a könyvre??? Imádtam minden sorát. A rejtélyt, ami az előző nyáron történt halálesetet körüllengi, azt, hogy mindenkinek vannak titkai, csak annyi a különbség, hogy kinek mekkora titka van, milyen súlyos teher nyomja a vállát. Minden egyes perccel az igazság egy újabb szelete lát napvilágot, míg a végén összeáll egy nagy egésszé, aminek van, aki örül, van, aki kevésbé. Olvastatta magát, számomra egy kicsit a Holtodiglan-ra hasonlított, de mindenképpen csak ajánlani tudom mindenkinek, aki szereti azokat a könyveket, amelyekben nem minden az, mint aminek látszik.

Házi_Zsuzsanna>!
Tasmina Perry: Ház medencével

Nagyon szeretem az írónő könyveit, ez sem volt kivétel.

Tasmina Perry: Ház medencével

Milyenek a new yorki felső tízezer tagjai? Hát ilyenek, mint a könyvben. Csak magukkal és az érdekeikkel foglalkoznak, mindennél fontosabb a kép, amit kifelé sugároznak és természetesen csak addig vagy a barátjuk, amíg érdekük fűződik hozzá. Mert amúgy le se tojnak…
Jem egy egyszerű lány, aki szeret főzni és csak boldog akar lenni. Azt hiszi van egy remek férje, Nat pffff….pedig nagyon messze van ettől a csávó aki benyalja magát eme „remek” társaságba és egy vagyont elköltenek, hogy együtt töltsenek pár hétvégét a nyáron. Jól hangzik, ugye? De aztán kiderül, hogy Alice – a pár női tagja, akiknek a helyét megkapták a nyaralóban –, meghalt. Azt mondják baleset volt. Jem beleveti magát a nyomozásba a híres íróval, Michaellel.
A nyomozás szépen lassan halad, az pedig, hogy Alice, A halott lány szemszögével is megismerkedtünk a történtekkel feldobta az egész sztorit. Csak ez. Ráadásul ő sem volt különb, mint a többi törtető a könyvben Na jó, ha őszinték vagyunk, spoiler
Ha titkokról, megcsalásról, hazugságokról, látszatéletről akarsz olvasni, ez a te könyved.

MoMe>!
Tasmina Perry: Ház medencével

Könnyed kis krimi,ami mégis lekötött.Thriller? Közel se.
Adott egy fiatal házaspár aki New York-ba költözik és bekerül az elitbe. Elitbe,ahol szinte mindenki felszínes és ellenszenves és persze gyanús. Szépen bontakozott ki Alice története,és lehet sok krimit olvasok,de eléggé nyilvánvaló volt számomra,hogy ki a tettes.Ettől függetlenül,hogy kiszámítható nem vont le az értékéből.

Belle_Maundrell >!

– Nos, néha tudnunk kell, mikor mondjuk azt, hogy ott egye a fene.

Málnika P>!

A kis dolgok rengeteget számítanak egy kapcsolat nagy kérdéseiben.

Málnika P>!

Ne üljön itt azon nyavalyogva, hogy rossz döntéseket hozott. Eredjen, és hozzon újakat!

_Katie_ P>!

Azt mondják, hogy majd jobb lesz, hogy az idő majd meggyógyít, de ez nincs igazán így. Az embernek egyszerűen hozzá kell szoknia.

_Katie_ P>!

[…] mindig a legegyszerűbb magyarázat a legjobb

_Katie_ P>!

Idekint mindenki vadászik valamire. Pénzre, biztonságra, egy jobb állásra, egy új orra, egy házra Montaukban; mindenki akar valamit, senki sem igazán boldog azzal, amije van. Ilyen az emberi természet, mindig többet akar. Talán ha majd nyugdíjba megyünk, és üldögélünk valahol a verandán, már csak arra vágyunk, hogy süssön a nap.

Deszter89>!

A dolgokat könnyű elkezdeni, de befejezni már nem annyira.

_Katie_ P>!

Sosem csak egy hazugság létezik, igaz? És sosem csak egyetlen ember sérül miattuk.