A ​lánykérés 150 csillagozás

Tasmina Perry: A lánykérés

1958. ​A tizennyolc éves Georgia Hamiltont Londonba küldik a társaságba bevezetendő ifjú hölgyek, az „első bálozók” szezonjára, ám a független szellemű lány, akinek titkos álma, hogy író legyen, egyáltalán nem óhajt részt venni a férjfogási versenyben. Amikor azonban bekövetkezik egy tragédia, Georgia sorsa megpecsételődik.

2012. A szerelméhez siető Amy Carrell azt reméli, hogy a mai este megváltoztatja a sorsát. Így is történik – csak nem egészen úgy, ahogyan képzelte. A lesújtott lány mindenáron el akar szabadulni Londonból, ezért egy újsághirdetésre válaszolva elvállalja az útitárs szerepét egy rejtélyes idegen hölgy mellett, aki Manhattanbe akar utazni. Nem is sejti, hogy útközben felfed egy szerelmi történetet, amely ötven éve vár arra, hogy elmeséljék – és megnyit egy szívet, amely arra vár, hogy ismét életre kelhessen…

„Elbűvölő mese a második esélyről a modern Manhattanben és az ötvenes évek Londonjában. Ellenállhatatlan, letehetetlen könyv.” Marie… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2013

384 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155638985 · Fordította: Simonyi Ágnes
384 oldal · ISBN: 9786155638992 · Fordította: Simonyi Ágnes

Amy Carrell · Georgia Hamilton

Pati28 P>!
Tasmina Perry: A lánykérés

”Az időskor arra való, hogy végrehajtsuk azokat a dolgokat, amelyeket mindig is meg akartunk tenni, hogy összekössük az elvarratlan szálakat, mielőtt kifutnánk az időből.”

Mindig azok a legjobb történetek, melyek érzelmeket tudnak kiváltani belőlünk, és sokáig velünk maradnak. Nálam ezt a hatást most Tasmina Perry: A lánykérés című műve érte el.
A két idősíkban játszódó történetek lassan favorittá növik ki magukat nálam, hiszen a legtöbb olvasmányomat ezek teszik ki. Viszont nem bánom, mert sokkal érdekesebbé és izgalmasabbá teszik az élményt.

A regény átfogó képet biztosít a múltban zajló események végtelen pompájáról, ragyogásáról. 1958-ban, az akkor 18 éves Georgia Hamilton – anyja kérésének eleget téve – részt vesz London „első bálozok” szezonján. Az ambiciózus lány kezdeti ellenszenve hamarosan átfordul, hiszen megismerkedik egy jóképű fiúval, aki elrabolja a szívét.
2012-ben Amy Carrell egy hirtelen ötlettől vezérelve elkísér egy idős hölgyet karácsonykor New York-ba. Az út során közeli viszonyba kerülnek egymással, így nemsokára kirajzolódik előtte egy reményvesztett lány története, akinek örökre megpecsételődött a sorsa.

A végzetes spoiler módon véget érő „lánykérés” örökre a szívünkbe vésődik.

link

Bea_Könyvutca P>!
Tasmina Perry: A lánykérés

Második olvasásom az írónőtől, az első könyve is tetszett, de A lánykérés végképp meggyőzött, hogy bátran fogjam kezembe Tasmina Perry könyveit, mert nem csalódhatok sem a témájában, sem a stílusában.

Egyszerre könnyed, ugyanakkor rendelkezik mondanivalóval, tele van érzelmekkel és titkokkal, emberi küzdelmekkel a szerelemért, a szeretetért. Igaz ez A lánykérésre is, amely egy fiatal nő, Amy Carell és egy régebben volt fiatal lány, a ma hetvenkét éves Georgia története.

Bővebben: http://konyvutca.blogspot.hu/2018/02/tasmina-perry-lany…

Bleeding_Bride IP>!
Tasmina Perry: A lánykérés

Mivel még nincs egy szöveges értékelés sem az adatlapon, az volt az eredeti tervem, hogy kiteszek magamért és egy kerek, értelmes összegzéssel jövök.
Nem fog menni. Engem elvarázsolt ez a mese és nem sok kerek mondat jut róla eszembe, csak hogy jaj ez annyira szép.
A fülszöveg leírja azt, amit előzetesen érdemes tudni a kötetről, azzal el is lehet indulni, hogy legyünk kísérői két nőnek az utazásán, ami kedves, átöl és megsirat, de csak egy picit és azt se olyan nagyon szomorúan, hanem inkább megnyugtatóan.
Szóval romantika- rajongók, fedezzétek fel magatoknak, szerintem nagyon nem fogtok csalódni.

Mrs_Curran_Lennart P>!
Tasmina Perry: A lánykérés

Szeretem Tasmina Perry történeteit, eddig csak jókat olvastam tőle. A cselekmény két idősíkban játszódik és egy titok vagy tragédia övezi. Mindkét idősíkot szerettem, Georgia és Amy is kedvelhető szereplők voltak, bele tudtam élni magam a helyzetükbe. 1958 – egy életstílus szűnik meg, sorra zárnak be a lányneveldék, múlik el az elsőbálozók hagyománya, de az angol arisztokrácia egy része még mindig kapaszkodik a múltba, és van, aki bármit megtenne egy jó házasságért.
Édesbús romantikus történet.

cicus61 P>!
Tasmina Perry: A lánykérés

Még mindig imádom a több szálon futó történeteket. Ez most is így volt. Szeretem az írónő könyveit, mindig lebilincsel. Georgia és Amy története 60 év különbséggel íródik, de a szerelem és a csalódás ugyanolyan. A régi felső tízezer és a jelenkor titkai jelennek meg. Megtudjuk mi történt Georgiával, amikor annyi idős volt, mint most Amy. Nagyon szimpatikusak voltak mindketten. A vége nagyon tetszett, megint.

Csoszi>!
Tasmina Perry: A lánykérés

Nagyon szeretem Tasmina Perry könyveit, amelyek a felső tízezer világába kalauzolják el az olvasót. Ezt a regényét is nagy izgalommal vártam, és nem csalódtam. A történet két idősíkban játszódik, és jó kis korrajzot kapunk az 1950-es végéről. A bálokról, különböző társasági rendezvényekről, és a lányok közötti rivalizálásról, melynek célja a minél jobb parti megszerzése. Georgia egy hihetetlenül erős karakter, aki nem akar részt venni a vetélkedésben, mégis rátalál a szerelem, de hogy ez miért nem teljesedik be, csak a végén derül ki. Teljesen ledöbbentett, és nagyon szomorúvá tett a befejezés. A jelenbeli szál kevésbé volt izgalmas. Amy sorsa nem kötött le igazán, bár sajnáltam egy kicsit, mert Daniel csak játszott vele. Ő ennél valóban sokat jobbat érdemelt.

384 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155638985 · Fordította: Simonyi Ágnes
Tasmina Perry: A lánykérés

Pozitívan csalódtam. Kicsit félve fogtam hozzá, mert néhány csöpögős, bugyuta belenyúláson vagyok túl. De ez valahogy más volt.
Érdekes a két szál amik párhuzamosan futnak a könyvben, két nő sorsa vagy inkább életrészlete bontakozik ki előttünk. Mindkét történet érdekelt, nagyon mások, nagyon banális a találkozásuk és vártam, hogy melyiküknél mi lesz a végkifejlet, mi lesz a csattanó.
Helyenként azért kiszámítható de ez belefér.
Abszolút ideális nyári, könnyed de tartalmas olvasmány. Nem túl sok, nem túl nyálas, jól van megírva, fenntartotta a figyelmemet végig, nem bántam meg, hogy elolvastam (amit igazából azért (is) tettem, mert a címe telibe találja azt az élethelyzetet ami velem történt éppen az olvasás előtt :D)

Bajnoczianna>!
Tasmina Perry: A lánykérés

Egy nagyon szép érzelmes történet volt, amelynek sok mondani valója van. Nem csak egy átlagos szerelmi regény. Bár az eleje nem túl fényesen kezdődik mégis ez az amitől beindul az egész az elején. Lesz egy fontos szál amelyen keresztül megismerhetjük a szereplők hétköznapi problémáit is. Nagyon tetszett hogy nem csak az érzelmek kaptak benne fő szerepet. Más fontos részeket is kiemelt az író, jobban megmutatta hogy szereplőknek is megvannak a maguk hibái. Élethű szereplők lettek ezáltal.

OctoberRain>!
Tasmina Perry: A lánykérés

Georgia Hamilton és az ’50-es évek első bálozós története teljességgel elvarázsolt.
Első könyvem volt Tasmina Perrytől, de biztosan nem az utolsó, ugyanis csodálatosan ír, szinte megelevenedett előttem Georgia minden pillanata, a lányneveldék, az akkori élet és én is részese voltam a szezonnak, amire abban az időben minden lány hatalmas elánnal készült.
Amy részeit annyira nem tartottam érdekesnek, de így kettejük története tette egésszé a könyvet, aminek nem volt egy unalmas oldala sem.
spoiler, ami miatt Georgia sorsa megpecsételődött, annyira dühítő volt, én azért biztos bosszút álltam volna rajta valahogy, amiért ilyen undorító dolgot művelt. spoiler
A vége, legalábbis ami Amyt illeti, kicsit kiszámítható volt, de ennyi rossz dolog után szükség is volt a happy end-re.
Csodálatos, keserédes történet volt ez, ami jó ideig nyomot hagy az olvasóban.

gabiica P>!
Tasmina Perry: A lánykérés

Újra és újra rá kell jönnöm, hogy nagyon szeretem Tasmina Perry írásait. Ért ahhoz, hogyan bilincselje le az olvasót, hogyan alkosson olyan cselekményt és történetszálakat, ami miatt igazán élvezhessük minden egyes oldalát.
Mindkét idősíkot rendkívül kedveltem. Remekül mutatta be az ötvenes évek világát és sok helyen párhuzamot vonhattunk napjainkkal, ezesetben a másik idősíkkal. Nagyon kedves, romantikus történet, szívet melengető, bátran ajánlom az olvasását!

Málnika P>!

Tudja, néha a dolgok az életben egy kicsit könnyebbek, egy kicsit élvezetesebbek, ha nem állunk nekik olyan nagyon ellen.

112. oldal, 7. fejezet

Bleeding_Bride IP>!

Természetesen a stílus annyi, mint tudni ki vagy, és fütyülni minden másra. Öreg barátom, Gore Vidal mondta ezt, és még ma is ugyanúgy igaz.

Bea_Könyvutca P>!

A magabiztosság széppé teszi a hétköznapit. Húzzátok ki magatokat, lassítsatok, mutassatok érdeklődést, legyetek érdekesek, és ha nincs mondanivalótok, tegyetek fel egy kérdést!

Kapcsolódó szócikkek: magabiztosság
Málnika P>!

Higgyen abban, amit szeret! Legyen bátorsága hinni saját magában és kiállni a véleménye mellett. Nem számít, hogy cseresznye vagy csokoládé vagy krétapor illatát érzi-e, ha maga hisz abban, amit mond, és tiszteletben tartja azt, amit mások hisznek.

176. oldal, 11. fejezet

Trudiz >!

– Tudja, mi tesz valakit igazi hölggyé? – kérdezte halkan.
– A kedvesség.

pannik>!

A feminizmusnak az volt a lényege, hogy a nők kapjanak választási lehetőséget – ha azt választják, hogy agysebésznek állnak, akkor legyen rá lehetőségük. Ez rendben is van. De ha egy nő azt választja, hogy otthon marad, és gyerekeket nevel, vagy akár azt, hogy koktélpartikon őgyeleg, és lebilincselő csevegéseket folytat, annak ugyanolyan elfogadhatónak kellene lennie.

Kapcsolódó szócikkek: feminizmus
Málnika P>!

– Azt hiszem, Eleanor Roosevelt mondta, hogy senki nem kelthet bennünk kisebbrendűségi érzést a jóváhagyásunk nélkül.
– Tehát az egész az én hibám?
– Korántsem. Mindössze szerintem fel kellene hagynia azzal, hogy azt hiszi, nem elég jó, és éppen arra kellene emlékeztetnie magát, hogy mennyire csodálatos.

159. oldal, 10. fejezet

Málnika P>!

Nézzen úgy, mintha arra született volna, hogy itt legyen, hogy módjában áll megvásárolni az egész üzletet, és aszerint fogják kezelni. Nekem elhiheti.

164. oldal, 11. fejezet

Trudiz >!

[…] léteznek új álmok, amelyeket lehet kergetni és megragadni…