A ​család barátja 57 csillagozás

Tasmina Perry: A család barátja

Úgy gondolja, tökéletes az életed.
Szerinte nem érdemled meg.

AZ ÁLLÁSOD
Amy boldogan ajánlja fel régi barátnője lányának, hogy legyen gyakornok a magazinjánál. Josie fiatal, becsvágyó, és minden vágya, hogy megvethesse a lábát Londonban.

AZ OTTHONOD
Josie hamarosan nélkülözhetetlenné válik a munkában és a házban. Amikor Amy egy provence-i nyaralásra indul a volt évfolyamtársaival, és az utolsó pillanatban kútba esik a gyerekfelügyelet, úgy tűnik, Josie tovább marad, mint Amy szeretné…

A FÉRJED
A provence-i kánikulában Amy kezd elbizonytalanodni Josie-val és a férjével kapcsolatban. Tökéletes életében újabb és újabb repedések keletkeznek, és Amy nem tud szabadulni a gondolattól, hogy Josie nem a család jó barátja…

„Sötét és körmönfont… benne a Tasminától elvárt csillogással.” – Red

XXI. Század, Budapest, 2019
432 oldal · ISBN: 9786155915659 · Fordította: Simonyi Ágnes

Benedek_Eszti>!
Tasmina Perry: A család barátja

Azt kell mondjam, ez tényleg egy igazi nyári regény, amely teljes mértékben kikapcsol. Lassan indul be, az igaz, de mindenért kárpótol a légkör, amelyet a kötet megteremt. Csillogás, luxus, kertészek és szolgák, luxusvonat és hatalmas villa, minden, ami ahhoz kell, hogy csajosnak érezd ezt a sztorit. Ráadásul a középpontban is nők állnak, akik bizonyítani akarnak egymásnak, hogy ők ugyan annyit érnek, mint a többiek.
Amy mellett bepillantást nyerhetünk a múltba, amelyek kiegészítik és segítik megérteni a fő vezérszálat. Bepillanthatunk a baráti társaság többi tagjának a szemszögébe, még az egyetemi időkbe visszamenőleg, mikor az utolsó egyetemi bált tartották. Itt találkozhatunk Karennel, Daviddel és Juliettel is, utóbbi Amy legjobb barátnője, az egyetem óta. Ezekben a szemszögekben nagyon tetszett, hogy nem csak a főszereplőt ismerhetjük meg, hanem a többi karaktert is sokkal alaposabban, akik által így teljesen összezavarodik az olvasó. Ezzel az írónő sikeresen el is éri, hogy igen nagy meglepetés érjen bennünket a kötet végén.
Bővebben: http://www.ahmagazin.com/konyvek/kiadok/21-szazad/tasmi…

Hajnalka_Ferencsák>!
Tasmina Perry: A család barátja

Nagyon régen kezdtem bele ebbe a könyvbe, aztán sokáig kb a felénél abbahagyva porosodott az éjjeli szekrényen.
Tasmina Perry könyveit amúgy nagyon szeretem, többet is olvastam tinédzserként, igazi tégla méretűek voltak mindig, de olyan kis kellemes, Nora Robertses kikapcsolódások voltak
Ez a kötet talán annyira nem talált meg, de nem is tudnám megmondani az okát. Egyszer olvasós volt.

vklara>!
Tasmina Perry: A család barátja

Hű, ez valami iszonyú jó volt. Épp csak nem ütötte ki A Legutolsó csókot a dobogó legmagasabb fokáról. Azt nem tudom, hogy hosszú távon melyik nyer, de most egy paraszthajszál a különbség.
Szóval az a helyzet, hogy hiába kombináltam, a háromnegyedéig abszolút tévúton jártam. Hiába utáltam, vagy szerettem a szereplőket legyen az fő vagy mellék alak, Tasmina szokásos csavarintásai miatt tisztára libikókáztak az érzéseim. Hihetetlenül jól csinálja ezt az írónő. Olyan finoman hinti az információkat, hogy észre sem venni, csak egyszer azt veszem észre, már egész mást gondolok mindenről, de hogy mitől, arra csak a vége felé kezdek eszmélni, hogy igen, itt ez történt, ott az, és bár nem stimmelt valami, nagyvonalúan elsiklottam felette.
Nekem letehetetlen volt.
Nagyon szerettem Davidot, bár mindenkinek ilyen jó férje lenne, mint ő.

frea>!
Tasmina Perry: A család barátja

Izgalmas és meglepő történet. Nem is emlékszem, hogy mikor lepődtem meg ennyire utoljára. A cím alapján végig meg voltam győződve arról, hogy ki okozza a bonyodalmakat. És tévedtem! Viszont hiába gondoltam azt, hogy tudom, ki a bűnös, ennek ellenére fenn tudta tartani a történet az érdeklődésemet.

Lilla_71>!
Tasmina Perry: A család barátja

„… az emberek valami okból, vagy egy időszakra, vagy egy életre lépnek be az életünkbe.”

Eniko797>!
Tasmina Perry: A család barátja

Ez volt a második könyv amit az írónőtől olvastam.Korábban már olvastam a Titokzatos idegen című regényt.A kihívásra a Család barátja és a Sztárok ügyvédje kötetekre esett a választásom.A Csakád barátja volt az első olvasásom.Végig fenntartva az érdeklődésemet,a regény vége felé rá kellett jönnöm,hogy tévúton járok az elkövető személyét„ illetően.Josie volt a gyanúsított részemről,de egy jó kis csavarral a végén kiderült tévedésem.Izgalmas volt,alig tudtam letenni.Én ajánlom a könyvet mindenkinek.

judyt05>!
Tasmina Perry: A család barátja

Jó pár oldalon csak pár sort olvastam el, mert elég unalmas volt számomra. Így nem hiszem hogy ez egy teljes értékű olvasásnak számít. Kicsit elpazarolt időnek érzem azt a keveset is amit rászántam. Nem fogott meg a történet és nagyon távol áll tőlem.

Kókuszka>!

„Azért dolgozzunk, hogy éljünk, ne azért éljünk, hogy dolgozzunk.”

kallaiistvanlaszlo >!

– A világ jobb hely volna, ha mindnyájan kedvesebbek lennénk másokkal – jelentette ki Amy.

MKDóri>!

Amy ezért utált eljárni a fotózásokra. Az ego melegágyát és a hatalomért meg a pozicíóért folyó lökdösődést jelentették.

MKDóri>!

– De ez csak megérzés. Te magad mondtad: nincs semmiféle bizonyítékom.
– Akkor szerezz. Ha én járnék ebben a cipőben, feltétlenül megbíznék Peterben, és elhessegetnék minden kételyt. Aztán megvárnám, amíg elmegy hazulról, és végignézném az e-mailjeit.
Amy elnevette magát, de Juliet nem csatlakozott hozzá.
– Komolyan?
– Szentül hiszem, hogy David teljesen ártatlan. De egy nőnek joga van megbizonyosodnia az ilyesmiről, nem igaz?

– Vaddisznónak hittelek.
– Első alkalom, hogy valaki vadnak nevez.

MKDóri>!

Létezik még olyan ember a világon, akiben megbízhat?

MKDóri>!

[…] gyakran mondogatták, mennyire szeretik egymást. De az talán nem hangzik el elégszer, hogy az emberek miért szeretnek.

kallaiistvanlaszlo >!

… Ha nem élsz át fejlődést, ha nem érzed, hogy előrefelé haladsz, akkor kezdődnek a bajok: a motiváció- és energiahiány, a kapcsolatokban fellépő elégedetlenség, a hízás.

kallaiistvanlaszlo >!

Gondtalan időszak, de akkor sosem érezték annak; akkoriban minden élet-halál kérdése volt.
Talán a maga idejében minden fontosnak tűnik, gondolta Amy.