Dirty ​Red – Zűrös vörös (Szeress, ha hazudok is 2.) 262 csillagozás

Drága Olivia!
Azt hitted, elveheted őt tőlem. Vesztettél. Most, hogy már az enyém, mindent meg fogok tenni, hogy velem maradjon. Kételkedsz bennem? Minden, amire te fented a fogadat, az enyém lett. Ja, és ha esetleg érdekel: már egyáltalán nem is gondol rád. Nem fogom elengedni őt… Soha.
Leah
Leah Smith végre mindent megszerzett, amit valaha is akart. Vagy mégsem? Házassága leginkább kölcsönbérletnek tűnik, mintsem élethosszig tartó elköteleződésnek, az általa felépített kép pedig a szeme láttára omlik össze. Új szerepében és a titkokkal teli múltjának terhével el kell döntenie, meddig hajlandó elmenni az ellopott kincsek megtartásáért.

Eredeti megjelenés éve: 2012

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Rubin pöttyös könyvek Könyvmolyképző

Könyvmolyképző, Szeged, 2015
294 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633994672 · Fordította: Sándor Alexandra Valéria

Caleb Drake · Olivia Kaspen · Cammie Chase · Leah Smith · Sam Foster

anikho>!

A rohadt r….c !

Eszméletlenül élveztem, csillagos ötös! Pedig féltem tőle, mert még nem olvastam olyan értékelést, ami úgy rendesen meggyőzött volna róla, hogy ez egy jó sztori.
Leah egy számító görény, aki nem fél piszkos eszközökhöz nyúlni. Ezt már tudtuk eddig is, de most beleláthatunk a dolgok mögöttes mivoltjába. Hogy valójában milyen torz is az ő lelke. Mindennek ellenére, előfordult hogy felnevettem, olyan abszurd gondolatai voltak.

A történet valóban nem halad előre szinte semmit, ahogy már előttem megfogalmazták, az előző könyv eseményeit élhetjük át újra, másféle nézőpontból; ahogy volt korábban, most is a múlt-jelen váltakozással. Nekem sokat hozzátett az eredeti élményhez, még jobban várom már azt a nagyon esedékes boldog véget.
Sok titok napvilágra kerül, amit mi már tudtunk, csak egyes szereplők nem, és olyan is amiről senkinek nem volt fogalma.
Teljesen világos, ebben a történetben mindenki a saját boldogságát hajszolja, miközben a szereplők oly szinten kifordulnak magukból, hogy maguk körül rombolnak le mindent. Bizonyos esetekben önmagukat is. Ennyi szenvedés, ármány és szerelem (megszállottság?) után tényleg jól esne már egy kis heppi :)
@Könyvmolyképző tűkön ülve várom a lezárást! :)

bővebb: http://anikhomolyol.blogspot.hu/2016/02/tarryn-fisher-d…

Tünde_JLT I>!
Tarryn Fisher: Dirty Red – Zűrös vörös

Még sohasem éreztem ilyen kevésnek az 5 csillagot. Egy utálatos, gyűlölhető hisztérikáról csak egy zseni tud letehetetlen könyvet írni.
Rabja lettem ennek a sorozatnak. Ne segítsetek, nem akarok kigyógyulni belőle!
Remélem, még nagyon sok Tarryn Fisher könyvet olvashatok magyarul.

ZitussKa >!
Tarryn Fisher: Dirty Red – Zűrös vörös

Valahol az 5 csillag felé vezető úton megrekedt nekem a történet. Szívből nem adhatok annyit hiszen közel sem hozott akkora lázba, mint amikor Olivia mesélt. Őt megkedveltem, míg Leah valami elképesztően lehangoló személyiség.
Ha van valami, ami még nála is dühítőbb akkor tegyük fel a listára, hogy egyre kialvatlanabb és türelmetlenebb vagyok mert még mindig nem teljesen értek mindent. Egyszerűen mihamarabb tudnom kell mi volt, van és lesz. Annak dacára, hogy a való élet engem is vár és lenne egy két dolog, amit nem ártana elintéznem. Vár a valóság, és hiányozni fognak. Nagyon. Nélkülük kell tovább lépdelnem.
Felvillanyoz a tudat, hogy végre meghallgathatom a nagybetűs őt is, de könyörögve kérem ne veszítsen a fényéből.

Tóth_Orsolya_3 P>!
Tarryn Fisher: Dirty Red – Zűrös vörös

Tarryn Fisher még jobban összezavart. Mert egy igazán negatív szereplőt is képes volt velem elfogadtatni. Sőt, talán még a lelkem mélyén valamilyen mértékben „megszerettetni”, sajnálni is.
Kész érzelmi hullámvasút ez a sorozat. Senki nem az, akinek gondolnád, és mégis mindenki az, aminek kinéz.
Ezek után mit hozhat a 3.rész?

Bree_olvas>!

Hogy azt a………
Mérges vagyok!
Alig vártam, hogy ezt a könyvet végre elolvashassam. Most végre rávettem magam.
Leah.. szörnyű ember. Nem is gondoltam volna, hogy ennyire borzalmas lesz. Nem tudtam megszeretni, az….ahogyan bánt a kicsivel és Calebbel… Nem tudom mikor utáltam így egy főszereplőt. Szívtelen egy nőszemély.
Calebet egyszerűen sajnálom. Minden, minden összejött neki, mit tehetett volna?
Na, de azért az az utolsó tett Leah-tól nagyon mocskos dolog volt. Ott azért rátette a pontot az i-re, de bízom benne, hogy nemsokára minden kiderül.
Összességében nagyon jó volt, izgalmas és nem tudtam lerakni, a cselekménye is jó volt, csak bár ne így lett volna vége….
Nagyon nagyon várom már a következő részt! :)

Csoszi>!
Tarryn Fisher: Dirty Red – Zűrös vörös

Tavaly olvastam az első részt és nagyon utáltam. Pont emiatt húztam-halogattam a folytatást. Féltem is elkezdeni, de kár volt aggódnom. Azt nem mondom, hogy hű, de nagyon tetszett volna, de végül is sokkal rosszabbra számítottam. Az írónő remekül ábrázolta Leah-t. Esküszöm, hogy ilyen egoista, szívtelen ribivel már rég találkoztam. Vannak neki egyáltalán érzései? spoiler Nagyon kíváncsi vagyok Caleb könyvére.

vikcs>!
Tarryn Fisher: Dirty Red – Zűrös vörös

Ez tipikusan az a könyv, ami többször is arcul csap, de te csak megrázod a fejed és még inkább belesüllyedsz ebbe a borzalommal teli, nagyon is életszagú történetbe. Tarryn Fishert ezért istenítem, mert ilyen antihősökkel bombáz minket olyan módon, hogy az olvasó képtelen letenni a könyvet a kezéből, pedig néha igazán kellett egy-két mély levegőt vennem ahhoz, hogy tovább haladhassak. Legszívesebben kirángattam volna a lapok közül Leah-t és jó néhány pofot lekevertem volna neki. Tipikusan az az eset, amikor egy pillanatig megsajnálod az illetőt, aztán rájössz, hogy nem érdemel sajnálatot egy ilyen ember. Egy szívtelen dög, aki igazából magának köszönheti a sorsát és igazán örülök Caleb döntéséért. Ám őt is elítélem, amiért össze-vissza hazudozik, de valahol mégis meg tudom érteni őt.

Látjátok, még önmagammal sem tudok igazán mit kezdeni egy ilyen kaliberű történet után. Ez a sorozat igazán megrángat, összetör, a padlóra lök, egy picit felsegít majd újra visszalök. Olyan, mint egy igazi kábítószer. Tudod, hogy nem helyes, mégis magához húz. Hogy lehet valaki ilyen zseni, hogy ennyire rossz és kegyetlen embereket ennyire falható stílusban tálalja elénk? Komolyan odáig vagyok az írónőért.

Nagyon érdekes a váltott szemszög, végig fenntartja az olvasó érdeklődését. Ám happy end-be senki se reménykedjen, mert Tarryn nem az a „és boldogan éltek amíg meg nem haltak, itt a vége fuss el véle”. Ő olyan, aki az utolsó pár oldal alatt olyan csavarokat bedob, hogy még pislogni sincs erőd.

Bővebben a blogomon: https://konyvmaniablog.blogspot.com/2019/10/tarryn-fish…

Sippancs P>!
Tarryn Fisher: Dirty Red – Zűrös vörös

Az elmúlt pár évben, amióta könyvmoly vagyok, elolvastam nagyon sok könyvet, de ez az első olyan, amitől sikítani tudnék, amit megtaposnék, amit a tűzre vetnék – mindezt 5 csillagosan.
Azt hittem, hogy kellően felkészítettem magam Leah-re, de erre a nőre nem lehet felkészülni. Egy szívtelen, önző, az utolsó gondolatáig romlott rib*nc! El sem tudom mondani, hogy hányszor szerettem volna kiragadni a lapok közül, és megfojtani egy kanál vízben! Még amiatt sem tudtam megsajnálni, ahogy bántak vele a szülei, vagy néha Caleb, mert ez a nő mindent a saját romlottságának köszönhet.
Ezzel szemben Caleb egy hatalmas kérdőjel lett számomra. Eddig meg voltam róla győződve, hogy ő az az ember, akit Olivia és Leah ide-oda rángat, illetve befolyásol, de az utolsó oldalak után gyanítom, hogy van valami gebasz az ő fejében is.
Nagyon kíváncsi vagyok a befejező részre!

Tarryn Fisher: Dirty Red – Zűrös vörös

Ba***s. Sosem olvastam még könyvet egy olyan szereplő szemszögéből, akit csak szívből utálni lehet. Még, hogy Leah zűrös vörös!? Nem, egy szívtelen, számító, gonosz dög és még megannyi negatív jelző. Amiket tett, azt nem lehet a múltbeli dolgokkal, a családja viszonyával magyarázni. Iszonyúan gyűlöltem! És egyszerűen mégsem lehet otthagyni ezt könyvet, mert elgondolkodtat, mert kiszámíthatatlan, mert különleges. Alig várom következő részt!

Madama_Butterfly>!
Tarryn Fisher: Dirty Red – Zűrös vörös

Ilyen ember nincs… vagy ha van is, agyon kellene ütni! Vagy mégsem… furcsa kettősség van most bennem: egyrészt egy kanál vízben meg tudnám fojtani ezt a nőt, másrészt pedig mélységesen sajnálom és valahol megértem, hogyan jutott el idáig.
A második részt én inkább kiegészítő olvasmányként kezelem az első kötethez, mert tulajdonképpen új dolog nemigen történt, maximum más szemszögből (is) megismerhetjük a történetet…. Caleb még mindig egy magatehetetlen p.cs, Olivia lényegében Leah szemszögéből sem más, mint az első kötet saját benyomásai alapján, Leah pedig… no igen: egy agyturkász azért elcsámcsogna rajta, az szinte biztos, mert ami a fejében van, az megér néhány misét…
Jöhet a harmadik rész!

Hópárduc P>!

Kapcsolódó szócikkek: Caleb Drake · logika · szerelem
kocybaba P>!

A tettek hangosabbak a szavaknál.

Kapcsolódó szócikkek: Leah Smith
kocybaba P>!

Az ember örökké szereti azt, akivel olyan mély kapcsolata volt.

Kapcsolódó szócikkek: Caleb Drake · szeretet
kocybaba P>!

– Nem én választottam – fúl el a hangja. – A szerelemben nincs logika. Belezuhan az ember, mint egy gödörbe. Aztán csak benne ragad. Jobban belehal, mint amennyire életre kel tőle.

Kapcsolódó szócikkek: Caleb Drake · logika · szerelem
kocybaba P>!

Szerinte a hegeknek ott kell lenniük, ahova a sors szánta őket.

Kapcsolódó szócikkek: Caleb Drake
kocybaba P>!

Az őszinteség kényes dolog, és én utálom. Mindig olyan következményekkel jár, hogy elcseszi az ember életét. Istenem, olyan szívesen megkerülném az igazságot, hogy találjak helyette egy hazugságot, amivel együtt tudok élni! Én ezt hívom kompromisszumnak. […]

Kapcsolódó szócikkek: hazugság · igazság · kompromisszum · Leah Smith · őszinteség
MFKata>!

A szerelemben pont ez a legrosszabb: akármennyire is igyekszel, sohasem felejtheted el azt, aki befészkelte magát a szívedbe.

Kapcsolódó szócikkek: szerelem
kocybaba P>!

Van amit egyszerűen nem írtak meg nagykönyvben.

Kapcsolódó szócikkek: Caleb Drake
anikho>!

– … Csak idő kérdése, mikor kezdődik újra a Caleb-Olivia történet.
Belém döftek a szavai. A fájdalomtól fészkelődni kezdek a széken.
– Nem azt mondtad, hogy Olivia továbblépett? – sziszegem.
– De, és? – von vállat Cammie. – Az ő történetük sohasem ér véget.

Kapcsolódó szócikkek: Caleb Drake · Cammie Chase · Leah Smith · Olivia Kaspen
kocybaba P>!

– A szerelem egyszerű – mondta Caleb. – Minél több fakszni van az esküvővel, annál kevésbé őszinte.
Én meg ezt a kijelentést utáltam. Az esküvőm a hátralévő életem cukormáza. Ha nem jó a máz, kinek kellene maga a sütemény?

Kapcsolódó szócikkek: Caleb Drake · Leah Smith · szerelem

Szeress, ha hazudok is sorozat · Összehasonlítás