Ohrana ​Kód (Erkel Tamás 6.) 12 csillagozás

Tarjányi Péter – Dosek Rita: Ohrana Kód

Kelet-Európa régi-új birodalmak célkeresztjébe került. De vajon kik mozgatják a szálakat? Kémek, korrupt politikusok, gazdag oligarchák alakítják a XXI. század láthatatlan hadviselését, és velük szemben csupán egy maroknyi ember harcol. Tom és csapata évtizedes kémjátszmák nyomaira bukkan Budapesten, melyek egész Európára kihatnak.

Tarjányi Péter és Dosek Rita regénye Közép-Európa nemzetbiztonsági kérdéseire ad hiteles választ.

Eredeti megjelenés éve: 2020

Patmos Records, Budapest, 2020
Lama Plus, 2020

Tarjányi Péter – Dosek Rita: Ohrana Kód

Véletlenül került hozzám, nem is tudtam, hogy egy sorozat 6. része. Gondoltam, beleteszem az idei magánkönyvtáras kihívásba, aztán ha nem tetszik, megszabadulok tőle. off.

Kalandos, izgalmas kémregény, mégsem szerettem olvasni. Kifejezetten rossz kedvem lett tőle. Az ember persze hall meg olvas mindenfélét, tudja, hogy már nem csak az oroszok vannak a spájzban… Sőt, már nem is csak a spájzban vannak. De akkor is. Rongálja az ilyesmi a valamennyire még békés kis közérzetemet.

moliva>!
Tarjányi Péter – Dosek Rita: Ohrana Kód

A szerzőpárostól megszokott módon egy újabb akciódús, fordulatos sztori olyan aktuálpolitikai áthallásokkal, hogy az olvasó törheti a fejét, mennyi lehet ebből a valóságalap és mennyi a fantázia. A végére kissé belezavarodtam, az egyik csavar meg kifejezetten parodisztikusnak tűnt.
Jó lenne, ha találnának egy normális kiadót ezekhez a könyvekhez, vagy legalább egy jó szerkesztőt, mert az oldalankénti átlag kettő helyesírási-nyelvhelyességi hiba, illetve a megszámlálhatlan stilisztikai probléma nagy kihívássá teszi az olvasást.

ppeva P>!

– […] Amikor találkoztunk megmondtam, hogy visszautasíthatatlan ajánlatot teszek, nem is értem, min gondolkodik még.
– Nem mintha lenne választásom – mondta Abdi. – De így mégis olyan, mintha önszántamból állnék át magukhoz.
– Ha akarja, bezáratom egy pincébe és megkínoztatom, csak hogy jobb legyen a lelkiismerete – mondta Tyihunov.

ppeva P>!

Vasziljevics érdeklődve figyelte a Dunán araszoló sétahajókat.
– Felfejlődött ez a város – dünnyögte a sofőrnek. – Harminc éve voltam itt utoljára, akkor még nem volt ennyi turista.
– Mert akkor még itt voltunk – jegyezte meg a sofőr.
– Azóta is itt vagyunk, csak ők nem tudnak róla – dörmögte maga elé Vasziljevics. – Más a körítés, más a ruha, más a megszólítás, kicsit diplomatikusabb a kapcsolat, de a folyamatok ugyanazok.

Erkel Tamás sorozat · Összehasonlítás