Diktátor (Elhallgatott évszázad trilógia 3.) 21 csillagozás

Tarjányi Péter – Dosek Rita: Diktátor Tarjányi Péter – Dosek Rita: Diktátor

1918-at írunk. A háború véget ért, hadifoglyok, katonák és menekültek milliói vannak mozgásban Európa-szerte. Hitler egy német kórházban lábadozik, Sztálin Lenin személyi titkáraként készül leszámolni belső ellenfeleivel. Németország és az Osztrák-Magyar Monarchia elbukott. Eszterházy gróf és Ritter nyomozó egy új, diktátorok által irányított világrend ellen vívja élet-halál harcát, miközben Budapest utcáin a spanyolnátha szedi áldozatait, ezrek életét követelve. A világ ugyan békére készül, de a Monarchia két mesterkémje egy új világháború előkészületeinek nyomára bukkan…
Mi a fontosabb: az egyéni túlélés vagy egy nemzet sorsa?
Érdemes-e küzdenünk akkor, ha tudjuk, bukásra vagyunk ítélve?
Képes-e győzni két hírszerző embermilliók sorsa fölött rendelkező nagyhatalmú vezetőkkel szemben?

Tarjányi Péter és Dosek Rita a népszerű Elhallgatott évszázad trilógia harmadik kötetében ezekre a kérdésekre keresi a választ pontosan száz év távlatából.

Eredeti megjelenés éve: 2018

Libri, Budapest, 2018
Lama Plus, 2018

Pepito>!
Tarjányi Péter – Dosek Rita: Diktátor

A trilógia befejező része is nagyon tetszett. Szívesen olvastam volna még Eszterházy gróf és Ritter nyomozó kalandjait. Drukkolok, hogy a nyitott vég azt jelezze, hogy egyszer majd még találkozunk velük.

Krumplicsku>!
Tarjányi Péter – Dosek Rita: Diktátor

Nagyon szerettem a két előzményt (bár a második is már kicsit gyengébbnek tűnt, mint az első), de úgy érzem, ez most nagyon fékezett habzásúra sikeredett.
Vagy mostanra hozzászoktam a történet fordulataihoz és ez ezért már kevésbé ütött?
Nem volt rossz vagy olvashatatlan, az semmiképp, csak….
Persze egy-két aktualitásra felkaptam a fejem, egyrészt, amit a politikusokról mond itt-ott, az a maiakról is lmondható, másrészt (és ugye ez nem volt tudható a könyv írásának idején), a koronavírus-para is szépen rímel a regénybéli spanyolnáthára.
Anikszjutát viszont rettentően utáltam, mint karaktert… ennyit az emancipációról ;-)

adrita>!
Tarjányi Péter – Dosek Rita: Diktátor

A Diktátor méltó folytatása az előző két résznek (Forradalmár, Cselszövő). Eszterházy gróf és Ritter nyomozó ebben a kötetben is menekülni kényszerülnek, árulás áldozatai lesznek, titokra derítenek fényt. Az utolsó oldalak annyira izgalmasak, hogy levegőt is alig vettem.

Hóvirág72>!

… a fény csak akkor érték, ha tudjuk, milyen a sötétség.

Hóvirág72>!

Az emberek inkább élnek hazugságokkal átszőtt álomvilágban, minthogy szembesüljenek a valósággal.