Az ​MLM rabszolgái voltunk 9 csillagozás

Tari Tünde – Takács Tamara: Az MLM rabszolgái voltunk

Egy ​nap rádöbbent, hogy egy piramismaffia foglya. Itt nem tűrik az ellentmondást. Mindig csak azt és úgy kell tennie, ahogy azt a szervezet s annak működése megköveteli. Az árulta el, akiben a legjobban bízott, akiért az életét adta volna. Aki, ha menekülni akart, visszacsalogatta, ha ellenkezett, a lelkébe taposott. Összeszorított foggal, némán tűrte sorsát, miközben a kiutat, a menekülés lehetőségét kereste. Nem volt menekülés. Figyelték, kísérték minden lépését, mozdulatát, ellenőrizték álmait, törölték vágyait. Dolgoztatták, kihasználták, csak egy rabszolga volt… A véletlen dobta elé a menekülést, ő élt vele, és egy ragyogó nyári reggelen kisétált a városból. Hátrahagyott mindent; munkát, lakást, pénzt, szerelmet, hitet és reményt. Több, mint egy év kellett ahhoz, hogy rendbe hozza az életét, és megírja a történetét. Nevét titokban tartja, mert a kéz, mely egykor simogatott, ma ölni akar… MLM – Multi Level Marketing: Biztosítások, vitaminok, vegyipari és kozmetikai termékek… (tovább)

Pallas Antikvárium, Gyöngyös, 2007

Himitsu P>!
Tari Tünde – Takács Tamara: Az MLM rabszolgái voltunk

Könyvtári könyvként került hozzám. Úgy találtam rá, hogy nézegettem a polcokat, miközben vártam a raktárban keresgélő könyvtárosra.:-) Könnyen haladtam vele, nagyon olvasmányosan van megírva, érdekes volt olvasni a lányok beszámolóját. Hihetetlennek tartom, hogy ebben a kis országban ilyenek megestek, pedig tudom, hogy igen, mert Anyut is próbálták beszervezni egy kozmetikumokat forgalmazó rendszerbe, csak nem jött nekik össze.
Nagyon lekötött, érdekelt, milyen messzire jutottak a szerzők a ranglétrán, és hogyan estek ki onnan. Mindkettejüknél az jött le, hogy többe került a leves, mint a hús, magyarán több pénzt öltek bele, mint amennyit kivehettek volna a rendszerből.
Érdekes és tanulságos volt olvasni az élményeiket… bár erősen kétlem, hogy ők maguk szívesen emlékeznének vissza rájuk. Ajánlom a téma iránt érdeklődőknek!

o_rita P>!
Tari Tünde – Takács Tamara: Az MLM rabszolgái voltunk

Jó könyv, de azért nem ütős annyira, mint pl. a Menekülés- a szekta fogságában. De gondoltam is hogy így lesz. Engem is sokszor találtak már meg MLM-es ajánlatokkal. Úgy is mikor fent volt az álláskeresésem valahol. Én nagyjából mindig átláttam a szitán, talán mert apukám már kiskoromban elmagyarázta ezt.

Andi_ca>!
Tari Tünde – Takács Tamara: Az MLM rabszolgái voltunk

Nekem tetszett a könyv, annak ellenére, hogy nem egy épületes mű. Látszik, hogy akik írták, nem igazi írók, nyilván nem is ez volt a cél. Leírták, hogy kerültek bele az MLM körforgásba, mit éltek át közben, és hogyan vesztettek el mindent. Szerintem attól függetlenül, hogy nem tanultak írni a lányok, összeszedetten, szépen elmondták a történetüket. Olvasmányos, pár óra alatt kivégezhető.