Pamuhihőke ​és Sámsemék 1 csillagozás

Tarcsai Szabó Tibor: Pamuhihőke és Sámsemék

Egyedi mesevilág tárul az olvasók elé csupa szeretetre méltó szereplővel, akik az önzetlenség, a szeretet és a barátság tündérvilágában élnek. Emberszerű meselények, mindannyian az Össze-Vissza Erdő lakói. Amikor Pamuhihőke legjobb barátja, Sámsemék megbetegszik, a kislány hosszú vándorútra indul, hogy megszerezze az egyetlen orvosságot: a kencefice-csudamice kapszulát. A bámulatos kalandok és pompázatos helyszínek varázslatos hangulatot árasztanak, akárcsak a szereplők nevei, mint pl.: Teringette Pukladár, Pöntyöröszi Nyoszó vagy Kalicskó. A mesék során az is kiderül, kik azok a szoborkányok, és hogy mire képes egy Repülőkopter.

Ciceró, Budapest, 2000
142 oldal · keménytáblás · ISBN: 9635392958 · Illusztrálta: Kalmár István

Tarcsai Szabó Tibor: Pamuhihőke és Sámsemék

Először elég kétkedve vettem a kezembe ezt a mesekönyvet, de azért nem volt annyira rossz. :)
Először jöjjenek a mocskos külsőségek. Maga a kiadás nagyon jó, vastag borító, vastag lapok, és szülői szembarát módon nagy betűk, hogy a félhomályban se folyjon ki a szemünk. :) A rajzok, hát… nekem nem tetszenek az ilyen elnagyolt, bugyuta rajzok, de a gyerek kb. elvolt vele.
És akkor a tartalom… Az van benne, ami a felvezető szövegből is látszik: https://moly.hu/idezetek/982948 . Amikor ott a hiperszuperlegújabb mesekönyv, de a gyereknek az természetesen nem jó, és akkor apa/anya megvakarja a fejét, azt mesél valami hülyeséget/szépet/cukiságot/stb. Több történet található a könyvben. A kencefice-csudamice kapszula című mese kivételével mindegyik kis rövid, egy-/kétestés mese. Nekem a legutolsó, a Mesedélután nem tetszett, a többi nem rossz. Ez szerintem már nagyon erőltetett. (Bár az egyik ebben szereplő mese meg nagyon tetszett, annyira elborult volt. :) ) A Pamuhihőke születése és A kencefice-csudamice kapszula (ez mint többestés történet) volt a kedvencem. Egyébként kitalált szereplők, kitalált helyszínek, egy kis furcsa világ, ahol Pamuhihőke, az amúgy gyerekes, kicsit lázadó kislány mindenkinek segíteni akar, és mindenre kíváncsi. Ott van legjobb barátja, Sámsemék, aki meg tudálékos picit, de ő is segíteni szeretne, ahol tud. Én szeretem az angol humort, és ennek a könyvnek a humora azért piszkálgatja rendesen a témát, hogy a szülő se unatkozzon. :D Férjemnek helyenként már sok volt: https://moly.hu/idezetek/986594 pl. ez. Én meg szakadtam a röhögéstől… XD spoiler Összességében nekem tetszett, válogatni meg nem tilos belőle. Ja, a legfontosabb, hogy gyerkőcnek is tetszett, alig várta a mesét, már mondta előre, hogy Pamu és Sásék, kivéve az utolsónál, az nem kötötte le.

bogcica>!

Sámsemék úgy érezte, hogy feldühödött modelljét kicsit le kell csillapítania. – Pamuhihőke, Pamuhihőke! Ez nem olyan szobor, amilyenekhez te eddig hozzászoktál.
– Hát nem!
– Tudniillik – folytatta Sámsemék –, ez egy elvont alkotás.
– De miért pont engem vontál el belőle? – háborgott Pamuhihőke.

– Apuci mesélj!
– Mit meséljek, Nyuszifül?
– Valami szépet.
– Most kaptad ezt a könyvet: Hamupipőke és más mesék. Olvasok ebből, jó?
– Ne abból mesélj, inkább találj ki valamit!
– Hát, ha nem kell a Hamupipőke és más mesék, akkor legyen helyette Pamuhihőke és Sámsemék. Mesélek róluk.
– Kiről?
– Pamuhihőkéről és Sámsemékről. Tedd a fejed a párnádra, és megtudhatod, kik ők…

bogcica>!

– Hát jó – sóhajtott Céla. – Nem bánom. Nem tudom, miért, de megbízom bennetek. Milyen nap is van ma?
– Szerda.
– Akkor ma esni fog – jelentette ki határozottan Béla.
– És mikor nem fog?
– Holnap – mondta Céla. – Akkor ugyanis a sivatag csütörtököt mond, ezért a kőeső nem működik.

bogcica>!

– Csodálatos orvosság ez! – ujjongott. – Micsoda változás! Az élet gyönyörű, az erdő pedig meseszép. A nap melegen ontja sugarait, s a fákon meg csicseregnek a micsergek!

bogcica>!

– Ne izegj! – szólt Pamuhihőkére szigorúan. – És ne mozogj! Főként pedig ne izegj-mozogj!

bogcica>!

– Jegyetek van? – torpant meg váratlanul a Repülőkopter.
Pamuhihőke és Mimmedeszi tanácstalanul nézett egymásra.
– Nincs – nyögte ki végül Pamuhihőke. – Mondd csak… hol… hol lehetne jegyet venni?
– Nem érdekes – vonta meg a vállát a Repülőkopter. – Igazából nem is kell jegy, csak úgy megkérdeztem. Mert ha mégis volna jegyetek, akkor azt valakinek kezelnie kellene, de sajnos nincs kalauz a járaton. Így aztán itt kellene maradnotok, mert nem tudnánk kilyukasztani a jegyeteket.