Centi (Centi 1.) 7 csillagozás

Tarbay Ede – Marék Veronika – Urbán Gyula: Centi

Ennyi ​író és egy ilyen pici név? Hogy lehet ez?! Elmondjuk hát nektek, gyerekek, a könyv keletkezésének történetét. A három jól ismert gyerekkönyvíró egy szép napon összefogott – először csak a rádióval, később a kiadóval is –, és kitaláltak együtt egy történetet. Történetet? Inkább egy mesehőst. Centit. aki a legkisebb az osztályban, akit a nagyok kinevetnek, megvernek. Ez gyakran megesik. De a három író jóvoltából ezzel a kicsi Centivel fantasztikus dolgok történnek! Először is egyik elkeseredett napján ott az utcasarkon, ahol mindennap befordult a térről, a régi vakablak helyén talál egy kis üzletet. És abban az üzletben egy nem akármilyen, színes, tarkabarka világot. Itt vigasztalódik meg Centi, és innen indul nagy kalandokra, hogy erejét bebizonyítsa.
A három vidám író pedig szőtte, szövögette Centi sorsát, egyik történetet a másik után. Mindig a soros találta ki a következő fejezetet, míg együtt nem tettek pontot az egészre, Centi centis növekedésére és a valóságban… (tovább)

Centi és a Csicseri-bolt címmel is megjelent.

Eredeti megjelenés éve: 1977

Kiadói ajánlás: 6 éves kortól · Tagok ajánlása: Hány éves kortól ajánlod?

Móra, Budapest, 1977
158 oldal · keménytáblás · ISBN: 9631108740 · Illusztrálta: Kelemen Károly

Bettinka87>!
Tarbay Ede – Marék Veronika – Urbán Gyula: Centi

Gyerekként imádtam ezt könyvet, annyit lapozgattam és olvastam, hogy a lapjai már kihullottak és teljesen saláta lett ez a könyv. Szeretném majd később beszerezni egy olvasható példányban is, mert ha egyszer lesznek gyerekeim, szívesen olvasnám fel nekik ezt a kedves és kellően izgamas történetet (bár szerintem közel 30 évesen is ugyanolyan áhítattal olvasnám ezt a könyvet saját magamnak is, mint alsós koromban :)).

Eltiron>!
Tarbay Ede – Marék Veronika – Urbán Gyula: Centi

Fogok majd csinálni egy polcot a kedvenc kisgyerekkori olvasmányaimról, ez és a folytatása díszhelyen lesz majd :)

Centi sorozat · Összehasonlítás