A ​forrás 11 csillagozás

Nyisd meg az elméd, változtasd meg az életed!
Tara Swart: A forrás

Ha bármit elérhetnénk az életben, mi lenne az?

A tudomány legújabb felfedezései azt bizonyítják, hogy képesek vagyunk aktívan megváltoztatni agyunk működését.
A világhírű neurológus, dr. Tara Swart megmutatja, hogyan használjuk ki ezt a fantasztikus erőt, amellyel átalakíthatjuk az elménket, bevonzhatjuk azt, amire vágyunk, és megragadhatjuk azokat a sorsfordító lehetőségeket, amelyek mindennap elhaladnak mellettünk.
A titok nem misztikus erők munkájában, hanem a Forrás hihetetlen hatalmában rejlik.

GABO, Budapest, 2019
312 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634068563 · Fordította: Kaul Éva

Tara Swart: A forrás Nyisd meg az elméd, változtasd meg az életed!

Egy hete a könyvtárban a visszahozott könyvek között feledkeztem rá erre a kötetre: megfogott a borító, majd ahogy belelapoztam a témák is*. Szeptember számomra mindig egy kicsit az újrakezdésről, rendrakásról, tanulásról szól. Elsején kezdtem el használni egy kalóriaszámoló appot, mert szeretném csökkenteni a nassolást – tudatosabban étkezni, ennek a megtámogatását is vártam ettől a könyvtől, ill. új gondolatokat.
Tara Swart pszichiáter, neurológus, jelenleg coach-ként dolgozik, a könyvben röviden, de hozzáértőként mutatja be a népszerű önsegítő témák tudományos hátterét. Már a bevezető fejezetekkel megfogott a szerző: saját életútját, egy nagy újrakezdést ill. az elmúlt években divatos ezoterikus témák (vonzás törvénye, manifesztáció) tudományos hátterének magyarázatát vázolta fel.
Olvasmányos, viszonylag rövid a kötet, ezért azoknak is tudom ajánlani, akik nem szoktak önsegítő könyveket olvasni – érthetően magyarázza el a tudományos hátterét a bemutatott jelenségeknek. Néhol persze nagy szavakat használ, olyan amerikai módon lelkes és ismétli magát, de összességében tetszett :D

Bővebben a blogon!

Tara Swart: A forrás Nyisd meg az elméd, változtasd meg az életed!

„ Érdekes módon a veszteség kétszer erősebb hatással van az agyunkra, mint a vele egyenértékű nyereség, ezért sokkal többet teszünk azért, hogy elkerüljük az esetleges rosszat, mint hogy megpróbáljunk nyerni egy bizonyos helyzetben.”

Ezt a könyvet újra, és újra el kell majd olvasnom. (füzet, toll legyen kéznél mindenkinék, aki elkezdi olvasni). Annyira jól írja le és magyarázza el a doktornő az agyunk működését, és teszi egy könyvbe be tulajdonképpen mindazt amit élet során tanult és jelenleg is tanul, hogy csak fejet hajtani tudok előtte. Kicsit tartottam tőle, hogy egy elvont blalba lesz a könyv, de szerencsémre alaptalan volt a félelmem. Hát nem mondom, voltak nagy felismeréseim és döbbeneteim, illetve szorgalmasan jegyzeteltem is a naplómba, ahol kellett. Rengeteg tennivalóm van még, de a legfontosabb, hogy a zsigeri, elsődleges reakcióimat, ami berögzült az évek alatt, tudatosan kezdjem átírni, és megváltoztatni. És az új kutatások megdöntik azt a régi elméletet is, miszerint az agy két félteke külön-külön működik, és tudatosan fejlesztenünk kell őket külön-külön. Nos a könyv ezt is megcáfolja, mert annyira összetett és bonyolult idegpályák alkotják agyunkat, hogy nem létezik ilyen, hogy csak az egyik féltekét használnánk. Nagyon izgalmas utazás volt, csak ajánlani tudom mindenkinek. Ráadásul még a hossza is pont jó. A könyv borítójáért plusz pont jár.

Manocska0123>!

Tara Swart: A forrás Nyisd meg az elméd, változtasd meg az életed!

Mindenkinek ajánlom. Nagyon jó.

theodora P>!

A belső konfliktusok aláássák az immunrendszerünket, gyengítik a stressztűrő képességünket. Ha állandó stressznek vagyunk kitéve, az agyunkat és a testünket elárasztja a kortizol nevű stresszhormon, amely hatással van a fehérvérsejtekre – az immunrendszerünk első védelmi vonalára.
Ha viszont kiegyensúlyozottak vagyunk, ha a célunk és a viselkedésünk összhangban áll a belső énükkel, akkor garantált lesz a siker az életünkben.

theodora P>!

Ha nem alszunk eleget, annak számtalan agyfunkciónk látja kárát. Idővel az alváshiány növeli például az Alzheimer-kór, az elhízás vagy a cukorbaj kockázatát. A kevés alvás és a szellemi leépülés (demencia) közötti kapcsolat abból adódik, hogy az agy tisztítórendszerének, az úgynevezett glimfatikus rendszernek hét-nyolc órára van szüksége ahhoz, hogy megszabadítsa az agyat a méreganyagoktól. Ha ezek idővel felhalmozódnak, olyan oxidatív folyamatok hatására, mint például a stressz vagy az alkohol, a szellemi hanyatlás tüneteire vezethetnek. Az alváshiány tehát hosszú távon nagyon káros hatással van a Forrásra, de azonnali hatása is súlyosnak mondható. Az alváshiány nagymértékben károsítja a Forrás működését, és ha komolyan hasznositani akarjuk a teljes agyi kapacitásunkat, akkor ezt nem hagyhatjuk figyelmen kívül. Egy alvás nélkül töltött éjszaka bizonyítottan rossz hatással van az IQ-nkra.

Kapcsolódó szócikkek: demencia
Bookswideopen P>!

Mindaddig, míg a tudattalan nem válik tudatossá, addig a tudattalan fogja meghatározni az életedet, és te sorsnak fogod hívni. – Carl Gustav Jung

Akár azt hiszed, képes vagy rá, akár azt, hogy nem, igazad lesz – Henry Ford

theodora P>!

A robotpilóta követése azt jelenti, hogy az életünk megszokott mintákat követ, s agyunk számára ez sokkal hatékonyabb, mert kevesebb energiát kíván. Ráadásul az agy úgy van beállítva, hogy kerülje a változást, fenyegetésnek tekinti, és stresszreakcióval válaszol rá. Megakadályozza, hogy kockáztassunk, biztonságban akar tartani minket, ezért kikapcsolja a magasabb szintű gondolkodást (az agy olyan fő funkcióit, mint például az érzelmek féken tartása, az előítéletek felülírása, összetett problémák megoldása és a rugalmas, kreatív gondolkodás).

Kapcsolódó szócikkek: robotpilóta
theodora P>!

A bővelkedő hozzáállás azon alapul, hogy készek vagyunk változtatni megszokott gondolkodási sémánkon, és helyet adunk az újnak. El kell engednünk a régi nézeteinket és feltételezéseinket, s be kell fogadnunk az új tényeket és elképzeléseket.

theodora P>!

A bővelkedő gondolkodás mellett mindennap el kell köteleznünk magunkat, és tudatosan dolgoznunk kell rajta. A negyedik fejezetben megtárgyaljuk, hogy a megszokott megszokott viselkedésminták megváltoztatása (tudatos és tudat alatti szinten) sok erőfeszítéssel és folyamatos gyakorlással jár. Ahol mélyen rögzült a hiány gondolkodásmódja, ott rengeteg neuron és idegpálya alakult ki, amelyek ösztönösen mindig a legrosszabb végkifejletet vetítik elénk bizonyos helyzetekben.

theodora P>!

A pozitív vágyakozás az a gondolkodásmód, amely hiszi, hogy képesek vagyunk jó történéseket megvalósítani életünkben, érzelmi erőteljessége pedig hajt minket a kézzelfogható végkifejlet felé. Az intenzív érzelem megújult energiát és önbizalmat ad olyan új tettek végrehajtására amelyek a pozitív vágyakozást valósággá teszik, így nem rekedünk meg az álmodozásban vagy a hiábavaló reménykedésben.

theodora P>!

A vonzás törvénye a Forrás lényege. Leegyszerűsítve azt írja le, hogyan alakíthatjuk az életünkben megjelenő kapcsolatokat, helyzeteket és anyagi dolgokat a gondolkodásmódunk közvetlen következményeként. Összpontosítással, vizualizációval és a tetteink révén feléjük irányított energiánkkal „előidézzük” őket.