Csábítások ​és csemegék (Csokoládéimádók 1.) 630 csillagozás

Tara Sivec: Csábítások és csemegék

Claire, ​a húszas éveiben járó, egyedülálló anyuka szeretne annyi pénzt összeszedni, hogy elindíthassa a saját vállalkozását, hogy a mocskos szájú, de (amikor alszik) imádnivaló kisfiának jobb életet biztosíthasson. Ezért kelletlenül beáll a legjobb barátnőjéhez, hogy segítsen szexuális játékszereket eladni.

Egyszer csak felbukkan a városban Carter, Claire hajdani egyéjszakás kalandja, aki örökre megváltoztatta az életét. És bár egyedülálló csokoládéillatán kívül semmire nem emlékeszik Claire-ből, a lány gondoskodik róla, hogy ezúttal mély nyomot hagyjon a fiúban.

Carter leplezetlen döbbenettel veszi tudomásul, hogy van egy négyéves kisfia, Claire pedig attól pánikol, hogy álmai férfija rögtön menekülőre fogja majd, látva a terhességről árulkodó jeleket a bőrén és a nullához közelítő hálószobai tapasztalatát. Ám semmi ilyen nem történik. Ketten együtt mindent megtesznek, hogy eljöjjön számukra az „örökkön örökké”.

Az élet olyan, amilyenné teszed. Ha a tiéd… (tovább)

Eredeti mű: Tara Sivec: Seduction and Snacks

Eredeti megjelenés éve: 2012

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Rubin pöttyös könyvek

Könyvmolyképző, Szeged, 2014
376 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633990513 · Fordította: Farkas János

Carter Ellis · Claire Morgan · Gavin Morgan · Drew Parritt · Liz Gates · Jim Gilmore · George Morgan · Carter

ncsn87
Tara Sivec: Csábítások és csemegék

Totál szerelem! Olyan naaagyon mocskos volt és én pont így/ezért szerettem. *.* Imádtam minden egyes mondatát, szavát, betűjét. MINDENT!!!! Már az első oldalon sírtam a röhögéstől és fogtam a hasamat. Kész vagyok tőle! <3 Most pont erre volt szükségem. Nagyon nagy kedvenc lett és ezer csillagos. :)
Sorolom mit imádtam benne mondjuk igazából mindent :D: a címét, a könyv felépítését, az írónő stílusát, a szabadosságát, a mocskos humorát, a csúnya szavakat, a romantikáját, a kataktereit (komolyan mindegyik szereplő a helyén volt), hogy volt mindanivalója is, de mégsem eröltetett értelemben. Ahogy lerombolja a szülés, gyermeknevelés és párkapcsolat sztereotípiáit, az valami zseniális. :D Nem volt túlbonyolítva semmi, nem volt tele hisztivel, félreértésekkel és szenvedéssel, amiből általában sok van az ilyen könyvekben. Soroljam még? :D
Nem kell nagy sztorit várni, hiszen ezeket a köteteket nem ezért forgatjuk. Egyszerűen csak élvezni kell és kész, minden értelemben. :D
Szerintem több éve nem volt a kezemben ilyen jó romantikus vígjáték. Ki merem jelenteni, hogy humor szempontjából mindent kenterbe ver, amit ezidáig olvastam. :D
Istenem, ha ezt tudom, előbb olvasom el! Tiszta hülye vagyok! :D Köszönöm mindenkinek az ajánlást, főleg neked, @beathag , ez a könyv bearanyozta a hetemet. ;D És ha minden igaz, jön a folytatása is hamarosan talán a Könyvfesztre :D. ^^ <3
Kedves @Könyvmolyképző , szeretnénk több ilyen könyvet olvasni. :) És köszönjük a szuper fordítást is!
És üzenem: OLVASSÁTOK MINÉL TÖBBEN!!!!

AniTiger MP
Tara Sivec: Csábítások és csemegék

Le a kalappal az írónő előtt, hogy egy ennyire klisé alapra sikerült valami jót építenie – nem gondoltam, hogy ennyire szórakoztató és érdekes lehet. Nem túl fordulatos és szép számmal akad benne káromkodás és alkoholizálás, de nagyon bírtam ezt a könyvet. Kikapcsolt.

Letehetetlen a könyv! Kivéve, ha a családod aludna hajnali 1-kor, de a röhögésedtől nem tudnak, és emiatt elveszik a regényedet… (Megtörtént eset.) Botrányos, hogy mennyire szerettem, amikor egyébként a falra mászok az ilyen klisés sztoriktól…

A kedvenc részeim spoiler

Jelenleg az írónő összes további könyvére vevő lennék, iszonyatosan tetszik a(z idióta) stílusa.

Bővebben: http://hagyjatokolvasok.blogspot.hu/2016/06/csokoladeim…

Törpillaa P
Tara Sivec: Csábítások és csemegék

Atya ég ez a könyv, annyira zseniális. Végig nevettem, már-már fulladoztam a röhögéstől, nem volt olyan oldal, amin ki bírtam volna röhögés nélkül. :-) Annyira vicces, szórakoztató, tele mocskos szavakkal, romantikus, erotikus, szenvedélyes, laza. Már az elején kedvelhetőek voltak a szereplők. Claire és Carter nagyon jó páros voltak. Imádtam a lazaságukat, és a kis Gavin aki teljesen belopta magát a szívembe. Annyit nevettem a csínytevésein, és a vicces beszólásain. Imádom. George, Liz, Jim, Drew, és Jenny is kedvelhető párosok. :-)

DoreenShitQ
Tara Sivec: Csábítások és csemegék

Nagyon szerettem. Ennyit talán egy könyvön se nevettem, imádtam az írónő humorát és a karaktereit is. Gavin utánozhatatlan, Clarie remek női főszereplő volt, Cartert is nagyon imádtam ideje lenne már megcsinálnom a kedvenc férfiszereplőim polcot Molyon. A mellékszereplők közül Drew tarolt nálam, néhány pólóját én is elfogadnám valaki adjon a csajának egy szótárat :D.
Nem világmegváltó egy könyv, de néha ilyen is kell. Akkor olvasd el, ha épp ki kell szakadnod kicsit a mindennapos pörgésből, jót akarsz nevetni egy egyszerű, de mégis tök jó történeten. Ide nekem a második részt spoiler!

Evelena
Tara Sivec: Csábítások és csemegék

Már régóta kinézett könyvecske ez, de valahogy sosem volt meg igazán a hangulatom hozzá.
Aztán végre belevágtam, az elejét nem éreztem kifejezetten humorosnak. Kicsit erőltetettnek és trágárnak hatott szerintem. Majd kezdett tényleg humorossá válni a történet, megkedveltem a szereplőket, leginkább Gavin-t. Micsoda figura ő. :D
Drew pólóin is folyton hangosan felnevettem.
és bár jó pár hónapja el vagyok tiltva a csokoládétól, nem mondom, hogy nem kívántam meg párszor olvasás közben.
Kellemes élmény volt, de nem ragadott meg teljesen, többször letettem, volt, hogy napokra is, valahogy nem éreztem, hogy benne lennék a történetben, érezném a szereplőket magam körül (ahogy több könyvnél is szoktam), viszont egyszeri olvasásnak jó volt.

Bitten

Ez a könyv….wooooww
A 100. olvasott könyvem!!!
Nevettem és nevettem…. fenomenális….
Hát igen a csoki önmagáért beszél, de megelégszem Carterrel is :D ;-)

2018. Máj. 12.
300 könyvvel később, néhány repeta után
Már nem kap el úgy Carter szele :'D
Gavin te tüneményes Virslihuszár :'DD

Milli88 P
Tara Sivec: Csábítások és csemegék

Tavaly sokan ajánlották nekem a Faldöngető című könyvet mondván, hogy mennyire jó, és vicces. Szerintem ez a könyv sokkal jobb és viccesebb volt…

Már az első oldalakat olvasva szakadtam a röhögéstől. Nem a finom női kacajra gondolok. Hanem a falat rengető, őrült, könnyes hatalmas felröhögésekre. Mint például annál a résznék, amikor Claire spoiler. XD
Tetszett, hogy a főszereplők fiatalok, lazák, viccesek, de mégis azért valamilyen szinten megállják a helyüket a világban. Igen… Isznak, káromkodnak, és néha mondanak olyanokat, hogy a szemem keresztbe állt, de ezzel együtt nagyon szerethető történet.
Gavin pedig egy ennivalóan édes, elragadó, cserfes kis fickó.
Kíváncsian várom, hogy mi lesz a második részben.

molybarby

@Virág_Blogger én befejeztem :D

Nos hol is kezdjem? Ez az a fajta könyv, ahol bármelyik oldalon kinyitod, minimum 1db káromkodást biztos, hogy találsz. Ha gondolja valaki nyugodtan ki lehet próbálni. (én megcsináltam) :D
Ha vicces könyvet akarsz olvasni, akkor nyugodtan ajánlom, bár nekem néha kicsit már túl erőltetett volt.
Ha jó történetet akarsz olvasni, kevés bonyodalommal, akkor ez neked való.
Viszont nálam volt pár részlet ami nem jött át. Mint például, ez a keresték egymást mégse találták meg. Történet szempontjából ez még oké is lenne, de szerintem legalább egy ember lett volna aki emlékezik valamelyikükre, már csak abból is hogy keresték egymást.
Túl könnyen kaptak meg mindent a szereplők, kevés volt a váratlan fordulat (én nem vagyok ehhez hozzá szokva) :D
Viszont a szereplők nagyon szerethetők, imádtam Gavint, a végén pedig a csokizós rész lett a kedvencem :)

Szilvi00 P
Tara Sivec: Csábítások és csemegék

Ó Te Jó Ég! Nagyon ritkán fordul elő velem, hogy hangosan és önfeledten nevessek egy könyvön, de most pontosan ez történt. Előfordult, hogy percekig nem láttam a lapokat, úgy folytak a könnyeim a vihogástól. Egy idő után fulladozva próbáltam visszatartani a nevetést, mert a családom kezdett furcsán nézni rám és ellenőrizték a gyógyszereim :D annyira nem vall rám az ilyesmi:D

Tökéletes időpontban talált rám a könyv! Tudjátok, amikor éppen minden rendben van az ember körül és kis időre eltűnnek a sötét felhők. Valószínűleg ezért is élveztem annyira a humorát és cseppet sem zavart szereplők mocskos szája, mocskos fantázia. Sőt! Mindenkit imádtam, minden apró hibájával és furcsaságával együtt. Talán meg kéne botránkoznom a kis 4 éves krapek szókincsén és viselkedésén, de nem megy, mert azok voltak a legjobb részek! Szegény Claire biztosan nem nyerné el az „Év Anyukája" díjat, de az „Év Őszintesége" még bőven lehet :D

FERGETEGES volt! Ha a folytatás fele ilyen szórakoztató lesz, fele ennyi kínos pillanattal, nekem az is megfelel.

perpetua P
Tara Sivec: Csábítások és csemegék

Ez a könyv megint eltért a jól megszokott Rubin Pöttyösektől, de ennek ellenére imádtam. :)
A stílus már az első oldalakon teljesen megfogott, magával ragadott. Nagyon jó, fiatalos, modern a nyelvezete. És végig rendkívül humoros. :D Elkezdtem olvasni, és már akkor jókat nevetgéltem, munkatársnőm is azonnal kedvet kapott hozzá. :D
Már a cím is megfogott, főleg ezzel a borítóval, és jól illik az egész történethez. Haladva az eseményekkel, pedig szép sorban, minden részlete azon dolgozott, hogy szeretni tudjam a könyvet. :) Claire stílusát imádtam. :D Belevaló, modern anyuka, aki kiverekedi magát a nehéz helyzetből. Carter is szerethetővé válik megismeréskor. Mindkettőjük nézőpontját ugyanúgy kedveltem, a különböző helyzetekben lévő gondolataikon, nem lehet nem nevetni. :D Minden más szereplő jól illett a történetbe, de természetesen Gavin volt a kedvenc. Nehéz lehet egy ilyen nagyszájú négy évessel bírni, le a kalappal Claire előtt.
Kilóg a sorból, mert hiába volt „tragédia” szereplőink múltjában, ez egyáltalán nem tragédiaként van kezelve. Ez csak egy nehéz helyzet, amihez alkalmazkodni kell, de utána nincs nagyobb „gond”. Nem is lovagolnak sokáig ezen a problémám, inkább a jelenre koncentrálunk. A cselekmény terén ne várjon senki hatalmas izgalmakat. Végig élveztem az olvasást, de a humor a legnagyobb erőssége. Meg persze a szereplők. :) A fejezet címek is nagyon ötletesek. És minden ciki/vicces szituáció jól lett kitalálva, amibe főszereplőink keverednek. :)
A folytatás után nézelődve láttam, hogy a főszereplők maradnak. Hm, egyelőre nem tudom elképzelni, hogy mi történhet még velük, de ha a jó tulajdonságait megtartja az a rész is, akkor azt is imádni fogom. :D

_Enii_ P

A kiegyensúlyozott diéta azt jelenti, hogy mindkét kezedben tartasz egy sütit.

_Enii_ P

– Van tetoválásod, fiam?
Carter segélykérően nézett rám, én pedig tanácstalanul vontam meg a vállam. Sosem lehetett tudni, milyen szavak hagyják el apám száját.
– Hát, ööö… nem, nincs uram. Nincs tetoválásom — felelte Carter.
– Na, és van kétkerekűd?
– Hát, van egy nagyon szép mountain bike-om, ami még mindig a raktárban porosodik, mert nem volt időm elővenni, és elvinni egy…
– Motorod, Cathy — vágott közbe az apám, idegesen sóhajtva. – Van motorod?
Carter megrázta a fejét.
– Nem, és a nevem Cart…
– Letartóztattak valaha, vagy belekeveredtél kocsmai verekedésbe? – vágott közbe újra apám.
– Nem. Soha nem tartóztattak le, és nem kerültem semmilyen verekedésbe, Mr. Morgan – felelte Carter magabiztos mosollyal.
Apám odahajolt hozzám.
– Claire, biztos vagy benne, hogy ez a fickó nem homokos?

DarknessAngel P

Találkoztam egy fiúval egy fõiskolai bulin, megvertem sörpongban, aztán hagytam, hogy elvegye a szüzességemet, és cserébe kaptam tõle egy gyereket. Nem volt valami jó üzlet, de a világ minden kincséért sem csinálnám vissza.

Kapcsolódó szócikkek: Claire Morgan
Vivi_

Hol a fenében tanult meg így csókolni? Biztos az apja tanította meg.
Na, várjunk csak, ez így elég undorítóan hangzik.

Vivi_

– És, Claire, mi akarsz lenni, ha nagy leszel?
– Soha nem akarok gyereket.
– Claire, tudod már, hol tanulsz tovább?
– Soha nem akarok gyereket.
– Kér mellé hasábburgonyát is?

Rise

A pénz nem boldogít, de a pénzen vehetsz csokit, és az már közel áll a boldogsághoz.

10. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: boldogság · csokoládé · pénz
perpetua P

„- Áh nem vagyok valami jó a fegyelmezésben. Amíg a gyerek nevet, és nem vérzik semmije, addig minden rendben. Ez az én hitvallásom.”

Vivi_

– Ha hozzáérsz a lányom melléhez, miközben én itt állok mellettetek, töltött cukorkával tömöm tele a torkodat, és végignézem, ahogy megfulladsz.

Kapcsolódó szócikkek: George Morgan
DarknessAngel P

– Ööö, kérhetek tequilát? – kérdeztem, minden szót úgy artikulálva, ahogy csak a részeg szám engedte. Így hát valójában az hallatszott, hogy: – Téphtek shakirát?

Csokoládéimádók sorozat · Összehasonlítás

Említett könyvek