Fétis (Makedde Vanderwall 1.) 172 csillagozás

Tara Moss: Fétis

Hátborzongató regény a krimik világának legragyogóbb asszonyától. Makedde Vanderwall vonzza a pszichopatákat. Gyönyörű, egyedülálló, modellként utazgat a világban és törvényszéki pszichológiát tanul. És éppen most gyilkolták meg brutálisan a legjobb barátnőjét. Mak dolgozni érkezett Ausztráliába hazájából, Kanadából, de a kifutók és a modellvilágban zajló torzsalkodás hamarosan a háttérbe szorulnak. Miközben barátnője gyilkosát igyekszik megtalálni, a lány találkozik Andy Flynn nyomozóval, és visszavonhatatlanul belekeveredik az Ausztrália történetének legerőszakosabb sorozatgyilkosa utáni hajszába. De megbízhat-e a végletekig a cinikus rendőrben? Ahogy Makedde egyre jobban belebonyolódik az ügybe, halálos macska-egér játéknak válik részesévé, miközben nem is sejti, hogy egy szadista pszichopata feni rá megszállottan a fogát.

Tara Moss: Fetish

344 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632451336 · Fordította: Kamper Gergely

Miss Marple · Lucifer · James Bond · Sean Connery

K_A_Hikari I>!
Tara Moss: Fétis

Mikor rájöttem miről szól, kishíján félrettem. A krimit még csak-csak megemésztem de ez erősen thrillerbe hajlott.
(…)
Örülök, hogy elolvastam, mert nem volt rossz. Sőt, kifejezetten tetszett.
Aki szereti a pszichológiát, de nem bírja a téma szárasságát, annak jó olvasmány. Tuti, hogy másképp látna jeleneteket.
Elég morbid és szokatlan a téma, ami nem egyszer van részletesen leírva, úgyhogy azt javaslom csak megfelelő gyomorral és hangulattal álljunk neki a regény olvasának.

P.S.: NAGYON NEM VP!
14 éves gyerek kezébe ne kerüljön, tuti nem alszik egy ideig.

Bővebben: http://irasaimtarhaza.blogspot.hu/2016/10/tara-moss-fet…

Nikolett0907 P>!
Tara Moss: Fétis

Érdekes volt, de csak egyszeri olvasás lesz nálam.
Sokan írták gyomorforgató? Most vagy velem van a baj, vagy másoknak gyengébb a határvonaluk, de semmi ilyesmit nem tapasztaltam.
Pszichológiát kedvelőknek érdemes kézbe venni, bár mély nyomott nem hagy, viszont indulásnak tökéletes.
Egy darabig nem értettem miért a vörös pöttyös kategóriában van, mire leesett, hogy anno nem sok pötty választék volt.
Nos nem ide való csak szólok, nagyon nem.
Egyszeri olvasásnak megfelelt.

Paulina_Sándorné P>!
Tara Moss: Fétis

Valamiért annyira nem kötött le, mint gondoltam a fülszöveg alapján. Nem lett volna rossz pedig. Flynn nyomozót bírtam, bár egyszer-kétszer furcsa volt számomra. Sajnáltam őt a felesége miatt. Makedde furcsa nevet kapott a történetben, még nem találkoztam ilyen névvel. Szimpatikus volt, megértem az okokat, amiért belefolyt a nyomozásba. Félelmetes volt, ami történt vele. Tetszett a kapcsolat Flynn nyomozó és Mak között. spoiler Valahogy az ilyen típusú bűnözők múltja mindig nagyon hasonló.

Homolya_H_Tímea P>!
Tara Moss: Fétis

Gyorsan, könnyen olvasható. A szereplők kicsit sablonosak, a főnyomozó meg a rossz házassága, majd az új kalandja a könyv másik főszereplőjével. Aki történetesen modell és szőke és okos off. Azt nem mondom, hogy nem olvastam már jobbat, de kikapcsolódásnak megfelelt.

Timesz>!
Tara Moss: Fétis

Nagyon érdekes kis könyv volt ezt mondhatom. Először olvastam az írónőtől,de le vagyok nyűgözve a remek irományától. Nagyon imádtam,bár volt hogy kicsit elborzasztott egy-egy rész,de azt kaptam amit vártam,már a cím alapján is. Nagyon megkedveltem Makedde-t és Andy Flynn nyomozót is. Remélem lesz még alkalmam az írónő írásaihoz.

Bea_Könyvutca P>!
Tara Moss: Fétis

Nem volt rossz olvasni a könyvet, egy könnyed pár órát adott számomra, bár volt ahol a gyilkos tevékenységének ecsetelése már túl sok volt. Volt egy része a könyvnek, ahol egy kicsit felpörögtek az események, de mire a körmömet rágtam volna, már véget is ért a feszültség. Kiszámítható volt a könyv, nem volt benne sok eredeti, és igazából még egy csavar sem volt a végén. Erre mondom azt, hogy egyszer el lehetett olvasni.
Kicsit bővebben: http://konyvutca.blogspot.hu/2015/09/tara-moss-fetis.html

millalilla013>!
Tara Moss: Fétis

Az elejétől fogva hátborzongató, izgalmas történet. Tőlem távol áll a modellvilág, így érdekes volt bepillantani egy modell életébe off, ráadásul extra pirospont azért, mert Ausztráliába játszódik.
Vicces volt, szórakoztató, mindeközben pedig hátborzongató – főleg azok a fejezetek, ahol a sorozatgyilkosunk fejéből figyelhettük a történteket.
A csillaglevonás azért jár, mert nem tudtam kitalálni a gyilkost. És nem azért, mert butus lennék, hanem mert szerintem esély se lett volna ezt kitalálni, nem az az Agatha Christie-féle találgatós krimi volt><

Tattooed_Bookworm P>!
Tara Moss: Fétis

Az eleje nagyon erősen indult,de a közepén kezdett kicsit sok lenni a töltelék információ. Kicsapongott ide-oda,de a végére csak összeállt.
Fura hogy sorozatként fut,de még eredeti nyelven sem jelent meg a folytatás,pedig jó régi könyv.

roganedina>!
Tara Moss: Fétis

Az elmúlt időszakban nagyon rákattantam a pszicho-thrillerekre. Ez a könyv már megvolt egy jó ideje, régóta el akartam olvasni, így most erre is sort kerítettem. Nagyon izgalmasan és jól indult, tetszettek a leírások, a szereplőkkel sem volt bajom – aztán átment a Karen Rose-féle romantikába és már kevésbé tetszett. Kezdett egyre jobban idegesíteni Makadde, meg az, hogy kb. mindenki őt akarja eltenni láb alól… A pszichológia „magyarázat” nálam nem volt elég. Mostanában soha nem elég. :( Egynek elment. :D

Bookaholic77 >!
Tara Moss: Fétis

Nem szoktam nagyon krimiket olvasni, ezt is egy kihívás miatt vettem elő, de meg kell, hogy mondjam, ez tetszett. Izgalmas volt, a krimi szál nagyon jól volt vezetve minden fejezetben. De a vége…. ahogy néztem, meg sem jelent a folytatás, nem a fordítás maradt abba… nem is értem…Andy és Mak nagyon szimpatikus főszereplői voltak a történetnek, igazán kíváncsi lettem volna, mi lesz kettejük kapcsolatával. Úgy látom, ezt nem tudom meg….

Lunemorte P>!

Valószínűleg egy erőszakos pszichopatával van dolgunk, akinek magas az IQ-ja. Ez azt jelenti, hogy igen elbűvölő és meggyőző tud lenni.

Kapcsolódó szócikkek: pszichopata
Lunemorte P>!

– Utánozd nekem Sean Conneryt!

Kapcsolódó szócikkek: Sean Connery
Lunemorte P>!

– A koffein nem ismer határokat.

Kapcsolódó szócikkek: koffein
Lunemorte P>!

Anya már nem lehet kurva. Meggyógyítottam.

Lunemorte P>!

– A nevem Bond. James Bond – mondta tökéletes, zamatos skót akcentussal. Miau.

Kapcsolódó szócikkek: James Bond
Timesz>!

Kis lépés egy embernek, de hatalmas ugrás az emberiségnek.

Lunemorte P>!

Van, amit soha nem lehet igazán helyrehozni.

Lunemorte P>!

Lassíts csak le, Miss Marple!

Kapcsolódó szócikkek: Miss Marple