We ​Are Us 1 csillagozás

Tara Leigh: We Are Us

We Are Us is a gripping, angsty, second-chance romance that will have you glued to your ereader until the last page! Complete standalone, no cliffhanger.

I fell in love with a beautiful, broken boy.
His whispered words of love were the sweetest of lies.
He gave me his heart and destroyed mine.
I am his.

I fell in love with the beautiful man who broke me.
His boldly spoken vow was the cruelest of cages.
He gave me his name and destroyed my soul.
He is mine.

The boy I once loved is now a man.
The man I once loved is now gone.
We are us.

I have been called many things.
Victim. Survivor. Daughter. Sister. Wife.
Now I am called something else.
Murderer.

Believe it or not, this is our love story.

428 oldal · ASIN: B083JK5KCH

felícia97
Tara Leigh: We Are Us

Kedves leendő olvasó ha azt gondolod hogy a meseszép borító és figyelemfelkeltő,kissé rébuszokban beszélő fülszöveg egy különleges és erőteljes történetet takar akkor nagyon is közel jársz az igazsághoz.Majdnem sikerült ismét a saját csapdámba esnem itt az elvárásokkal mert a csupa pozitív értékelés miatt goodreadsen ismét csak elgondolkodtam hogy ez a könyv nagyon tudhat valamit ha ennyien dicsérik,de bizony ennek most nagyon is megvolt az alapja.Nem mondom hogy nem voltak hullámvölgyeim a sztori során,főleg az elején éreztem hogy nehezen kap el a fonala,de aztán egyszer csak azt vettem észre hogy szépen lassan elmerültem ebben a fojtogató és sokszor fájó,éveket felölelő valóságban ami a hősnőnk életét övezte és onnantól kezdve nem volt megállás…Ahhoz képest hogy eredetileg valami lightos sztorit terveztem olvasni,ezen törekvésem nem igazán sikerült :D,de őszintén mondhatom nem bántam meg hogy Tara Leigh könyvét választottam.Persze nem volt annyira durva mint az előző sorozatom,de bizony a We Are Us a maga módján igen is megrázó és megdöbbentő történet volt.Néha ugyanis nem kell nagy,vagy jelentős dolgoknak történnie ahhoz hogy az ember élete örökre megváltozzon és olyan fordulatot vegyen ami mély és fájó sebeket hagy maga után.Mert vannak sajnos olyan élethelyzetek és igazságok amikkel bárhogy próbálkozhat az ember sosem gyógyulnak be.A történet során csupa olyan dologgal szembesülünk ami bizony az átlag emberrel is bármikor megtörténhet,ám az egyszerű szerelmi csalódásnak induló helyzet egyre komolyabb és szomorúbb fordulatot vesz míg szinte egy krimibe illő szituációba csöppenünk ahol már nem lehet tudni ki is a bűnös valójában,és hogy mi is történt igazából…Elképesztő volt az a sok meglepő igazság ami napvilágra kerül ahogy haladunk előre a könyv folyamán,de a legmegdöbbentőbb mégis a történet vége volt ahol leesett az állam mert arra a fordulatra aztán végképp nem számítottam.Annyi mindent tudnék mondani hiszen szabályosan kavarognak az érzelmek és a gondolatok bennem még jóval a befejezés után is,de ez az a történet amibe érdemes teljesen vakon,csak a fülszöveg alapján belevágni,és mivel nekem ez megadatott nem szeretném elvenni mástól sem ezt az élményt.Gavin,Poppy és Tucker története keserédes, megrendítő,és olyan utazásra viszi az olvasót, ami nem egy komoly problémára hívja fel a figyelmet és amiket nem is szabad félvállról venni.Egy rövid és izgalmas prológus után a történet három részre oszlik amiből kettő a múltat tárgyalja egy pedig a jelent.A múltban játszódó szakaszok meglehetősen részletesek és aprólékosak voltak,ugyanis az egész jelen azon eseményekből és érzelmekből építkezik,amik elvezettek idáig.Megmondom őszintén kezdetben kicsit szkeptikus voltam, a múlt ugyanis nem igazán akart lekötni,de aztán mikor Poppy életében eljöttek az egyre nagyobb fordulatok onnantól nehezemre esett letenni a könyvet.Nehéz volt olvasni az érzelmi részét a dolgoknak ahogy Poppy próbált megbirkózni velük több-kevesebb sikerrel.Sokszor nem értettem őt,és volt hogy felbosszantott az ahogy a dolgokhoz állt,főleg az a rengeteg titkolózás és elzárkózás volt ami kihozott a sodromból párszor,de mivel nem olyan nehéz körülmények között nőttem fel mint ő,és nem kellett olyasmit átélnem se mint neki a könyv folyamán nem törhettem pálcát felette.Próbálkoztam az ő szemszögéből nézni a dolgokat és ahogy egyre jobban megismertük a karakterét kezdett közelebb kerülni hozzám,ami sokat számított hiszen az egész történetet az ő narrációjában ismerhetjük meg.Az írónő utószava rengeteget segített abban hogy megértsem Poppy viselkedését,és a könyv végére egész jól sikerült is.Minden tiszteletem Tara-é hogy egy ilyen személyes élményekből táplálkozó történetet képes volt lapra vetni,és mindemellett ilyen őszintén beszélni is róla…Nem kevésbé döbbentett meg ez a tény mint maga a könyv és az igazságai.Poppy mellett a történet két férfi karaktere is fontos szerepet kapott,mindketten összetettek,ugyanakkor Tucker volt az aki érdekesebb volt mivel rá elég sokáig nem lehetett egyértelműen ráhúzni a jó vagy rossz kategóriát ebből kifolyólag pedig nagyon megosztó karakterre sikerült.Voltak pontok mikor tudtam kedvelni,de a gyanakvás mindig ott volt bennem és nem hiába…Gavin pedig talán kicsit túl tökéletes volt,de nem csöpögős módon és különben is kit érdekel? :) Szerettem őt és fájt érte a szívem,akárcsak Poppy-ért aki ugyan követett el hibákat, de attól még nem érdemelt értük ilyen szenvedést.Mindent összevetve ez egy nagyon érdekes,hosszan építkező történet volt ami egészen az utolsó fejezetig tartogat meglepetést,méghozzá olyat ami nagyot szól.Különleges,mély és érzelmileg megterhelő könyv ez,méghozzá az a fajta ami egyszerre csal mosolyt és könnyeket az arcodra,és ha vissza gondolsz rá,a cselekménye évekig megmarad az emlékeidben.Csak annyit mondhatok hogy köszönöm ezt a különleges és nagyszerű élményt,mert ezek után úgy hiszem oda kell figyelnem Tara Leigh munkásságára! :) Őszintén ajánlom azoknak aki szeretik a második esély sztorikat, mindezt megfűszerezve titkokkal, megdöbbentő igazságokkal,és jó pár elgondolkodtató komoly témával .