Tapsi ​koma kalandjai 38 csillagozás

Tapsi koma kalandjai

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

Officina Nova, Budapest, 1988
76 oldal · keménytáblás · ISBN: 9630262304 · Fordította: Selmeczi György · Illusztrálta: Rene Clocke
Officina Nova, Budapest, 1987
76 oldal · keménytáblás · ISBN: 9637835482 · Fordította: Selmeci Gyöngyi · Illusztrálta: Rene Cloke

Kiss_Julianna>!
Tapsi koma kalandjai

Nagyon szép rajzokkal van tele a könyv. A mese a Rémusz bácsi meséire hasonlít, csak le van rövidítve. Tanulságos mesék, a nyúlról, ravasz rókáról, ordas farkasról, tenyeres-talpas medvéről, és a többi erdei állatról.

Katona_Zsuzsanna>!
Tapsi koma kalandjai

Nagycsoportos korom óta a kedvencem. Olvastam magamnak, aztán a húgomnak, majd a gyerekeimnek. Szépek a képek benne. Sokat indigóztam! belőle. Imádom!

SzabóRegi>!
Tapsi koma kalandjai

Maximális csillagozás érdemel, mert egyrészt nagyon profik és viccesek az illusztrációk, másrészt és leginkább azért, mert Rémusz bácsi meséit tartalmazza, s arra mindenképp csak öt csillag adható. Vicces, szórakoztató; még az óvónénink is kölcsönkérte, s jól mulatott az egész csoport a délutáni meseolvasásoknál! :)

tündérrózsa>!
Tapsi koma kalandjai

Unokaöcséméknek van meg, de én is sokat forgattam.

Tapsi koma kalandjai

Ez a mesekönyv mindig a nagyinál töltött nyarakat fogja idézni. Emlékszem, hogy gyerekkoromban is csak ámultam-bámultam a gyönyörűen kidolgozott rajzokon és most, újraolvasva is mesésnek tartom az illusztrációt. Tényleg ritka szép mesekönyv és a történetek is nagyon humorosak és izgalmasak, még rövidségük ellenére is.

Futtetenne I>!
Tapsi koma kalandjai

Első mesekönyveim egyike, nagyon szerettem, rengetegszer elolvastam. Jók a történetek, szépek az illusztrációk, ennél több szerintem nem is kell. Így majd 20 után még mindig kellemes élmény olvasni, jókat mosolyogtam rajta, és újra láttam magam gyerekként, ahogy ezt a könyvet olvasom, és szeretem.:)

matka>!
Tapsi koma kalandjai

Gyermekkorom egyik kedvence volt. A fiaim is nagyon szeretik, kedvenceink a Libáné szennyeséről és a „halott” rókáról szóló részek. :-)
Az illusztrációk gyönyörűek!

Flóri>!
Tapsi koma kalandjai

Szép rajzok és jó történetek. Nem annyira tanítani akar, hanem szórakoztatni. Szerintem egyáltalán nem baj, ha egy mesekönyvnek nincs „tanulsága” vagy „nevelő hatása”.

ridovanca G>!
Tapsi koma kalandjai

Kisöcsémnek meséltem. Még anyukámé volt ez a mesés. Nagyon sokat nevettünk rajta.

MissWenut>!

Jó volt az idei kukoricatermés Tapsiéknál. Így hát arra gondolt Tapsi koma, hogy eladja a piacon és vesz belőle pár dolgot. Tapsiné úgyis régóta rágja a fülét: – A gyerekeknek bádogbögrék és tányérok kellenek, nekem meg új teáskanna.

Kapcsolódó szócikkek: teáskanna
MissWenut>!

Tapsi meglátogatta Oposszumékat. Beszélgettek erről-arról, és mint mindig, most sem tudta megállni, hogy ne csúfolja ki Ravaszdit.

Csuzabenge>!

Tapsi haszontalan kis jószág volt. Mindig becsapta Ravaszdit, Ordast, meg a többi állatot, akik szerették volna végre elkapni. Ám Tapsi olyan okos volt, hogy mindannyiszor túljárt az eszükön.

Ravaszdi új csellel próbálkozik

Csuzabenge>!

– Ha egy róka rázza a bal lábát, biztosak lehetünk benne, hogy nem él – morfondírozott Tapsi.
Amikor ezt Ravaszdi meghallotta, nagy okosan elkezdte rázni a bal lábát.

Ravaszdi új csellel próbálkozik