Szülőszelídítés 4 csillagozás

Tanith Carey: Szülőszelídítés

„A ​mai világ gyerekeink számára a legjobb és egyben a legrosszabb. A szülői túlbuzgóság tragikus következménye, hogy a gyerekekből nem okos, bátor és elszánt zseniket nevelünk, hanem minden idők legnagyobb szorongóit.”
Mozart a magzatnak, Bébi Einstein-DVD az újszülöttnek, iPad olvasásapplikáció a totyogónak: attól a pillanattól kezdve, hogy elvágják a köldökzsinórt, a mai szülők véget nem érő küzdelmet folytatnak azért, hogy az ő gyerekük legyen mindenben a legjobb. Miközben a szülő magától értetődő vágya, hogy gyermeke képességét kibontakoztassa, felismeri-e, hogy árt neki?
Az óvodában kezdődő felvételik, a folyamatos vizsgák növelik a gyerekekkel szembeni elvárásokat, de miből derül ki, hogy a túlzásba vitt fejlesztés többet árt, mint használ? Úttörő és provokatív könyvében Tanith Carey a legújabb kutatásokra alapozva járja körül, miként hat a versenyszellem a gyerekekre. Ahelyett, hogy ambiciózus és sikeres felnőttekké válnának, sérülhet az érzelmi egészségük, és… (tovább)

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Hétköznapi pszichológia

Park, Budapest, 2016
242 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633552216 · Fordította: Orosz Ildikó
Park, Budapest, 2016
242 oldal · ISBN: 9789633553138 · Fordította: Orosz Ildikó

Doro>!

Hát nem is tudom…
Még nem vagyok korosztályos szülő, kicsi még a gyerekem a témához. Talán ezért (is) volt, hogy eszméletlenül szájbarágósnak éreztem az egészet.
A szerző alaptézise és tényvázolása helyes, de borzalmasan elhúzva, önmagát százszorosan túlismételve adja elő. Az elnyújtott problémavázolást ráadásul sablonos – önfejlesztő könyvekből és a Nők Lapja (stb.) internetes oldalairól unásig ismert – „megoldások” követik. Ez nekem nagyon gyengus.

Zsuzsanna_Sinka>!
Tanith Carey: Szülőszelídítés

Ez egy józan jóindulattal íródott könyv, érdemes volt elolvasni.
Nem egy isteni csoda, de szerintem korrekt. Nem pszichológus az írója.