Az ​álruhás lovag (A Nőstényoroszlán éneke 1.) 88 csillagozás

Tamora Pierce: Az álruhás lovag

Mese, izgalom, humor és fordulatos cselekményszövés szerez híveket a négy kötetből álló sorozat első darabjának, s remélhetőleg a folytatásnak is.
Alanna megtagadja varázslói örökségét, mert minden vágya, hogy lány létére lovag lehessen. Fiú ruhába öltözik hát, és elszántsága segít legyőznie a palotában élő harcos ellenfeleket. Az udvari élet azonban mindig tartogat számára veszélyes meglepetéseket. A varázserejéről híres Roger, Conté hercege félelemmel tölti el a leányt, aki hamarosan arra kényszerül, hogy minden tudományát latba vesse…

Eredeti megjelenés éve: 1983

Geopen, Budapest, 2006
260 oldal · puhatáblás · ISBN: 9639574635 · Fordította: Gordos Judit

Trebondi Alanna

Lovas_Lajosné_Maráz_Margit P>!

A Nőstényoroszlán éneke 1

Nem volt rossz, de azért nem tükrözi az értékelési indexet. Igaz nem is az én korosztályomnak íródott, de mivel szeretem a lovagos könyveket és meséket is szívesen olvasok, elég rég a várólistámon volt. Az is igaz, hogy eddig kevesen olvasták.
Kicsit erőltetettnek éreztem a fiúnak álcázott leányka törekvéseit, hogy lovag lehessen.
Azért a főszereplő kedvelhető volt, aranyos és kedves, emellett igazán céltudatos és határozott jellem. Megküzdött a helyéért.
Egyenlőre nem folytatom a sorozatot, ehhez nekem igazán hangulat kell.

gab001 P>!
Tamora Pierce: Az álruhás lovag

Nagyon megszerettem Alannát, aki Alanként éli mindennapjait a királyi udvarban és lovagnak tanul. Róla szól ez a kedves kis mese, ami teljesen elbűvölt már az első oldaltól kezdve. Inkább fiataloknak íródott, de felnőtt fejjel is igazi kikapcsolódást nyújt. Az írónő gördülékeny stílusa, szeretni való karakterei és szépen felépített világa jellemzi és teszi könnyen olvashatóvá ezt a történetet.

kratas P>!
Tamora Pierce: Az álruhás lovag

Jó kis mese volt ez, mondjuk én simán meglettem volna a varázslás nélkül is, egy klassz kalandregénnyel, de így is jó volt/lesz :)
A főhősnő erős, a barátai szimpatikusak, a kalandok pedig izgalmasak és biztos még pergősebb lesz a következő részekben.

brena>!
Tamora Pierce: Az álruhás lovag

Utolsó befejezett könyvem 2013-ban! Igen jó lezaras;)) imádtam nem is tudom miért halogattam ennyit!varom hogy olvassam a második részt!
@gab001 örülök hogy ravettel életem első kis TESO jara:)))))

Melani>!
Tamora Pierce: Az álruhás lovag

Ez egy igazi, jó kis régi vágású ifjúsági fantasy. A mai YA-k többsége a nyomába sem ér. Kicsit hiányzott is már egy ilyen regény, ahol a főszereplőt nem rángatja ide-oda az író és az egyik lehetetlen helyzetből a másikba dobálja. Itt a konfliktusok szépen végig vannak vezetve, és köztük van egy kis idő amikor a békés hétköznapokat is látjuk. Persze a történet nincs túlbonyolítva, de ehhez a könyvhöz pont megfelelő. Nekem nagyon tetszett, folytatni is fogom amint lesz egy kis szabadidőm.

Noryyy>!
Tamora Pierce: Az álruhás lovag

Már régóta hever a várólistámon ez a könyvsorozat, mindig is sajnáltam, hogy kimaradt az életemből ez a régebbi, 80-as évekbeli YA-fantasy. Plusz egy külföldi blogger az egyik kedvenc könyvsorozatának tartja számon, és emiatt még kíváncsibb lettem a könyvre.
És a végeredmény? Háááát…. ez főként az én hibám, hogy nem lett kiemelkedő. Semmi gond sem volt a történettel, a karakterekkel sem, minden végig pörgött, és mindenki szerethető volt. Valami oknál fogva én mégis sokkal felnőttesebb sztorit vártam volna (amiben semmi logika sincs amúgy, de ez legyen az én problémám XD). Biztos vagyok benne, hogyha 10-12 éves koromban olvastam volna el a történetet, akkor én is az egyik kedvenc könyvemmé avatnám és boldog nosztalgiával gondolnék vissza rá. Így viszont „csupán" egy nagyon jó könyvet kaptam, amit a jövőbeni lányomnak szívesen odaadnék majd elolvasásra.

P. S.: spoiler

Ancsúr P>!
Tamora Pierce: Az álruhás lovag

Nekem ez a könyv volt az első az írónőtől, és kellemesen csalódtam a történetben. Van még mit csiszolni rajta, de egész jó volt.
Meglepően jól kezdődött a könyv. Gyorsan felkeltette az érdeklődésemet mind a szereplők, mint pedig az alaptörténet. A vége viszont ellaposodott.
Viszont várom a folytatást. Itt még lesznek csavarok, úgy hiszem!

Arym>!
Tamora Pierce: Az álruhás lovag

Régóta szerepelt már a várólistámon, és végre sikerült is beszereznem.
Maga a cselekmény nem túl bonyolult, de kalandos és tele van szerethető karakterekkel mégha kicsit egysíkúak is.
Alanna bátor és becsületes lány. Jó volt olvasni, ahogy kiáll magáért, barátokat gyűjt és egyre tovább fejlődik az álmát követve.
Noha fiatalabb korosztálynak íródott inkább, élveztem hogy pár órára beléphetek ebbe a világba és végigkövethetem hőseink kalandjait.

Veress_Éva>!
Tamora Pierce: Az álruhás lovag

Nagyon aranyos fantasy, a fiatalabb korosztálynak talán még inkább ajánlott, ennek ellenére én is nagyon élveztem. Alanna karaktere szerethető, ahogyan társai és barátai is. A történet szála nem vontatott, mégis aránylag nagy időt ölel fel, ez nálam egy nagyon jó pont. A könyv végével egyértelmű lett számomra, hogy a sorozatot érdemes lesz végigolvasnom.

Tamora Pierce: Az álruhás lovag

Hát, most olyan fangörcsöm lett a végére, mint az állat. @Szinyke imádlak, hogy rávettél, hogy olvassam!!!!
Jó volt végre egy olyan YA (mert az) könyvet olvasni, aminek nem a központi része a romantika, UGYANAKKOR én imádom a romantikus könyveket és épp ezért szoktam a kezembe venni a YA könyveket.
Egy szó, mint száz, valahogy az egész kompozícióból nem is hiányzott a romantikus rész. Inkább a másik legfontosabb dologra tették a hangsúlyt: a családra és a barátságokra.

borostyan P>!

Mindegyik alkalom, amikor Gareth herceggel beszélt, rosszabb volt az előzőnél. Ez alkalommal újra előtte állt, egyik karja felkötve.
– Leestem a lóról, kegyelmes uram – mondta a lány egyenes arccal.
– Mitrászra fiam! Nem tudsz jobb kifogást kitalálni?
A lány a lábát húzogatta a padlón.
– Ez jól megfelel, uram. Van hagyománya.
[…]
Alanna épp az ajtót nyitotta, amikor a férfi utánaszólt.
– Remélem, legyőzöd. Megérdemli.
A lány visszanézett a férfira.
– Az a nap is eljön, uram. Már unom az esést.

Kapcsolódó szócikkek: Trebondi Alanna

Alanna sejtette, hogy egy tolvaj, ha nincs rá jó oka, még azt sem árulja el saját anyjának, hogy hány óra van.

Kapcsolódó szócikkek: Trebondi Alanna

– Én tényleg szeretem a Lovagi kódexünket. Azt tanuljuk, hogy egy nemesnek mindent szó nélkül el kell viselnie. A nemesnek meg keli lennie minden támasz nélkül. Ez mind igaz, de emberek vagyunk, és az emberek nem magányra születtek.

Alessana >!

– Miért olyan nehéz elfogadnod, hogy valaki kedvel, és ezért örömöt akar szerezni neked? Fiacskám, ezt nevezik barátságnak.

5. fejezet

– Leestem a lóról, kegyelmes uram – mondta a lány egyenes arccal.
– Mitrászra, fiam! Nem tudsz jobb kifogást kitalálni?
A lány a lábát húzogatta a padlón.
– Ez jól megfelel, uram. Van hagyománya.
Gareth haragosan nézett rá.
– Az biztos. Valamennyi apród, aki valaha is megfordult a kezem alatt, pár kivétellel, mind ezt használta…
– Kegyelmes uram, ön nem hisz nekem, és én tudom, hogy nem hisz, de ily módon mindenki büszkesége tiszteletben van tartva, fenség.

Alessana >!

– Nem könnyű itt az élet, de majd beleszoksz.

Alessana >!

Vannak előnyei, ha az ember apja nem törődik a lányával. De ha olyan csodásak ezek az előnyök, miért érzi mégis úgy, hogy sírás fojtogatja?

2. fejezet

Nem engedhetem, hogy rám taposson, Sir Myles! Ha az ember… – ijedten hallgatott el. Majdnem bevallotta, hogy ő leány! Sietve folytatta: – Ha az ember kicsi, mint én, akkor vagy feladja, és akkor folyton rászállnak, vagy ellenszegül. Én ellenszegülök.

Kapcsolódó szócikkek: Trebondi Alanna

– Megint üvöltözni akarsz velem? Alanna elpirult, és a nyergét nézte.
– Nem, hanem bocsánatot akartam kérni. Nem kellett volna elvesztenem a türelmem.
Raoul vigyorgott.
– Én tényleg gúnyolódtam – ismerte el. – Persze hogy bedühödtél. Jogod van hozzá, hogy azt tedd, amit akarsz.
Döbbenten nézett rá a lány:
– Jogom van?
Raoul felvonta szemöldökét.
– Nem akartam mondani, de ha már kérded. Alan, te azt hiszed, hogy nem fogunk kedvelni, ha nem teszel mindent úgy, mint a többiek. Az nem jutott még eszedbe, hogy azért is kedvelhetünk, mert másmilyen vagy?
Alanna döbbenten nézett rá. Megint gúnyolódik?
Raoul mosolygott:
– Barátok vagyunk, Alan. Nem kell azt képzelned, hogy apróságokért neked ugrunk.

5. fejezet

A Nőstényoroszlán éneke sorozat · Összehasonlítás