Az ​álruhás lovag (A Nőstényoroszlán éneke 1.) 105 csillagozás

Tamora Pierce: Az álruhás lovag

Mese, izgalom, humor és fordulatos cselekményszövés szerez híveket a négy kötetből álló sorozat első darabjának, s remélhetőleg a folytatásnak is.
Alanna megtagadja varázslói örökségét, mert minden vágya, hogy lány létére lovag lehessen. Fiú ruhába öltözik hát, és elszántsága segít legyőznie a palotában élő harcos ellenfeleket. Az udvari élet azonban mindig tartogat számára veszélyes meglepetéseket. A varázserejéről híres Roger, Conté hercege félelemmel tölti el a leányt, aki hamarosan arra kényszerül, hogy minden tudományát latba vesse…

Eredeti megjelenés éve: 1983

Geopen, Budapest, 2006
260 oldal · puhatáblás · ISBN: 9639574635 · Fordította: Gordos Judit

Trebondi Alanna

Lovas_Lajosné_Maráz_Margit P>!

A Nőstényoroszlán éneke 1

Nem volt rossz, de azért nem tükrözi az értékelési indexet. Igaz nem is az én korosztályomnak íródott, de mivel szeretem a lovagos könyveket és meséket is szívesen olvasok, elég rég a várólistámon volt. Az is igaz, hogy eddig kevesen olvasták.
Kicsit erőltetettnek éreztem a fiúnak álcázott leányka törekvéseit, hogy lovag lehessen.
Azért a főszereplő kedvelhető volt, aranyos és kedves, emellett igazán céltudatos és határozott jellem. Megküzdött a helyéért.
Egyenlőre nem folytatom a sorozatot, ehhez nekem igazán hangulat kell.

gab001>!
Tamora Pierce: Az álruhás lovag

Nagyon megszerettem Alannát, aki Alanként éli mindennapjait a királyi udvarban és lovagnak tanul. Róla szól ez a kedves kis mese, ami teljesen elbűvölt már az első oldaltól kezdve. Inkább fiataloknak íródott, de felnőtt fejjel is igazi kikapcsolódást nyújt. Az írónő gördülékeny stílusa, szeretni való karakterei és szépen felépített világa jellemzi és teszi könnyen olvashatóvá ezt a történetet.

kratas P>!
Tamora Pierce: Az álruhás lovag

Jó kis mese volt ez, mondjuk én simán meglettem volna a varázslás nélkül is, egy klassz kalandregénnyel, de így is jó volt/lesz :)
A főhősnő erős, a barátai szimpatikusak, a kalandok pedig izgalmasak és biztos még pergősebb lesz a következő részekben.

HarleyQuinn>!

Ez nagyon tetszett.
Kezdjük avval,hogy Alanna belevaló klassz kiscsaj.
Bátor kitartó jószívű barátságos stb… imádtam.
Lovag akar lenni és mindent megtesz azért,hogy elérje a célját. Aranyos történet kíváncsi vagyok a folytatásra.

brena>!
Tamora Pierce: Az álruhás lovag

Utolsó befejezett könyvem 2013-ban! Igen jó lezaras;)) imádtam nem is tudom miért halogattam ennyit!varom hogy olvassam a második részt!
@gab001 örülök hogy ravettel életem első kis TESO jara:)))))

Niphrendil IP>!
Tamora Pierce: Az álruhás lovag

Nagyon rákaptam mostanában, hogy gimiskori kedvenceimet újraolvassam. A Nőstényoroszlán éneke sorozat is ezek közé tartozott.

Azon ritka könyvek egyike volt, ahol szerettem a női főhőst. Teljes mértékben azonosulni tudtam vele.

A Tamora Pierce által megalkotott világ (Tortall és környéke) az egyik első nagy kedvenc fantasy világom volt. Nagyon szépen, igényesen felépített világ, középkori minták alapján. Igazi fantasy lovagregény. A mágiarendszere logikus, szerethető, és a lovag iskola miatt nagyon hozza a Roxfort hangulatot, amit imádtam.

Ez a könyv/sorozat amúgy is a kedvenc témáimat dolgozza fel (lovagság, női önmegvalósítás a férfiak világában, tanulás/fejlődés, barátság, fantasy szerzetesek). Itt aztán minden van, mégsem túl zsúfolt.

Ezt a könyvet nyugodt szívvel adnám a mai tizenévesek kezébe is. Nagyon szép nővé válás történet, ami minden lánynak adhat egy kis magabiztosságot.

Felnőtt fejjel olvasva nagyon pozitívan csalódva megállapítottam, hogy ugyanolyan izgalmas és letehetetlen, mint gyerekként.

A könyvnek érdekes az időkezelése. A rövid első kötetben eltelik vagy 4 év. A fontosabb dolgokról megemlékezve, részletezve, a kevésbé fontosakról pedig csak mint emlékfoszlányról tovasiklik. Íróként nagyon tetszik ez a módszer. Így sokkal könnyebben el és befogadható ez a nagy időbeli ív.

Melani>!
Tamora Pierce: Az álruhás lovag

Ez egy igazi, jó kis régi vágású ifjúsági fantasy. A mai YA-k többsége a nyomába sem ér. Kicsit hiányzott is már egy ilyen regény, ahol a főszereplőt nem rángatja ide-oda az író és az egyik lehetetlen helyzetből a másikba dobálja. Itt a konfliktusok szépen végig vannak vezetve, és köztük van egy kis idő amikor a békés hétköznapokat is látjuk. Persze a történet nincs túlbonyolítva, de ehhez a könyvhöz pont megfelelő. Nekem nagyon tetszett, folytatni is fogom amint lesz egy kis szabadidőm.

Noryyy>!
Tamora Pierce: Az álruhás lovag

Már régóta hever a várólistámon ez a könyvsorozat, mindig is sajnáltam, hogy kimaradt az életemből ez a régebbi, 80-as évekbeli YA-fantasy. Plusz egy külföldi blogger az egyik kedvenc könyvsorozatának tartja számon, és emiatt még kíváncsibb lettem a könyvre.
És a végeredmény? Háááát…. ez főként az én hibám, hogy nem lett kiemelkedő. Semmi gond sem volt a történettel, a karakterekkel sem, minden végig pörgött, és mindenki szerethető volt. Valami oknál fogva én mégis sokkal felnőttesebb sztorit vártam volna (amiben semmi logika sincs amúgy, de ez legyen az én problémám XD). Biztos vagyok benne, hogyha 10-12 éves koromban olvastam volna el a történetet, akkor én is az egyik kedvenc könyvemmé avatnám és boldog nosztalgiával gondolnék vissza rá. Így viszont „csupán" egy nagyon jó könyvet kaptam, amit a jövőbeni lányomnak szívesen odaadnék majd elolvasásra.

P. S.: spoiler

Ancsúr>!
Tamora Pierce: Az álruhás lovag

Nekem ez a könyv volt az első az írónőtől, és kellemesen csalódtam a történetben. Van még mit csiszolni rajta, de egész jó volt.
Meglepően jól kezdődött a könyv. Gyorsan felkeltette az érdeklődésemet mind a szereplők, mint pedig az alaptörténet. A vége viszont ellaposodott.
Viszont várom a folytatást. Itt még lesznek csavarok, úgy hiszem!

Arym P>!
Tamora Pierce: Az álruhás lovag

Régóta szerepelt már a várólistámon, és végre sikerült is beszereznem.
Maga a cselekmény nem túl bonyolult, de kalandos és tele van szerethető karakterekkel mégha kicsit egysíkúak is.
Alanna bátor és becsületes lány. Jó volt olvasni, ahogy kiáll magáért, barátokat gyűjt és egyre tovább fejlődik az álmát követve.
Noha fiatalabb korosztálynak íródott inkább, élveztem hogy pár órára beléphetek ebbe a világba és végigkövethetem hőseink kalandjait.

borostyan P>!

Mindegyik alkalom, amikor Gareth herceggel beszélt, rosszabb volt az előzőnél. Ez alkalommal újra előtte állt, egyik karja felkötve.
– Leestem a lóról, kegyelmes uram – mondta a lány egyenes arccal.
– Mitrászra fiam! Nem tudsz jobb kifogást kitalálni?
A lány a lábát húzogatta a padlón.
– Ez jól megfelel, uram. Van hagyománya.
[…]
Alanna épp az ajtót nyitotta, amikor a férfi utánaszólt.
– Remélem, legyőzöd. Megérdemli.
A lány visszanézett a férfira.
– Az a nap is eljön, uram. Már unom az esést.

Babó_Buca P>!

– Én tényleg szeretem a Lovagi kódexünket. Azt tanuljuk, hogy egy nemesnek mindent szó nélkül el kell viselnie. A nemesnek meg keli lennie minden támasz nélkül. Ez mind igaz, de emberek vagyunk, és az emberek nem magányra születtek.

78. oldal, 3. fejezet

Alessana>!

– Miért olyan nehéz elfogadnod, hogy valaki kedvel, és ezért örömöt akar szerezni neked? Fiacskám, ezt nevezik barátságnak.

5. fejezet

Alanna sejtette, hogy egy tolvaj, ha nincs rá jó oka, még azt sem árulja el saját anyjának, hogy hány óra van.

2. fejezet

Babó_Buca P>!

– […] Az életben bármikor változtathatsz a helyzeteden, akár van varázserőd, akár nincs. Azon viszont nem változtathatsz, hogy az istenek mivé teremtettek. Minél hamarabb elfogadod ezt, annál boldogabb leszel […].

Babó_Buca P>!

– Miért olyan fontos ez neked, Jon?
A fiú megfordult.
– Mert barátok vagyunk. Mert mindig tudom, hol áll, és hogy én hogyan állok vele. Mert tudom, hogy az életét adná értem, és azt hiszem, én is őérte. Ez nem elég?

Alessana>!

Lehet, hogy a felnőttek nem is voltak olyan magabiztosak, mint ahogy ő képzelte?

4. fejezet

– Leestem a lóról, kegyelmes uram – mondta a lány egyenes arccal.
– Mitrászra, fiam! Nem tudsz jobb kifogást kitalálni?
A lány a lábát húzogatta a padlón.
– Ez jól megfelel, uram. Van hagyománya.
Gareth haragosan nézett rá.
– Az biztos. Valamennyi apród, aki valaha is megfordult a kezem alatt, pár kivétellel, mind ezt használta…
– Kegyelmes uram, ön nem hisz nekem, és én tudom, hogy nem hisz, de ily módon mindenki büszkesége tiszteletben van tartva, fenség.

3. fejezet

Babó_Buca P>!

– Lehetséges megtanulni egy amúgy velünk született képességet?
– Éppúgy lehetséges, ahogy lehetséges, hogy egy kislány megverjen egy nálánál nagyobb és erősebb fiút, becsületes küzdelemben. Nos… neked ez sikerült.

A Nőstényoroszlán éneke sorozat · Összehasonlítás