A ​csodatévő drágakő (A Nőstényoroszlán éneke 4.) 71 csillagozás

Tamora Pierce: A csodatévő drágakő

A Nőstényoroszlán éneke sorozat befejező kötetében végleg győzedelmeskedik a jó, a gonosz elnyeri méltó büntetését, és Alanna immár a legendák birodalmában folytatja küldetését.
A trebondi Alanna Tortall első női kóbor lovagjaként az Uralom Ékköve felkutatására indul, ami még nem sikerült senki ember fiának. A legenda szerint aki jobb kezében tartja az elérhetetlennek hitt drágakövet, az korlátlan hatalmat szerez minden jóra. Míg Alanna lovag a kincs után nyomoz, hogy háborúk dúlta országának sorsát jóra fordítsa, feltámad halálos ellensége. Csak az elszánt, nem mindennapi nő tudja megmenteni Tortallt a gonosz féktelen pusztításától.

Geopen, Budapest, 2006
380 oldal · puhatáblás · ISBN: 963957466X · Fordította: Gordos Judit

kratas P>!
Tamora Pierce: A csodatévő drágakő

Jó régen olvastam a sorozat előző köteteit, így egy kis időbe telt, mire belerázódtam a ki-kicsodába.
Izgalmas volt ez az utolsó rész és sajnos igaz, hogy „a jók mennek el először”. spoiler
spoiler

gab001>!
Tamora Pierce: A csodatévő drágakő

Ez a rész tetszett a legjobban, s egyáltalán nem azért, mert a kalandok véget értek. Sokkal inkább Alanna miatt, mert végre sikerült szembe néznie a kétségeivel és legyőzte azokat, képes volt beteljesíteni a sorsát. Ez a könyv is számtalan izgalmas meglepetést tartogatott, végig lekötötte az érdeklődésemet. Újabb szívemnek kedves szereplők, újabb lenyűgöző helyszínek. Bár Alanna nem úgy választott, mint reméltem, de így sem vagyok csalódott, hiszen az írónő ügyesen megoldotta a kényes helyzetet és hagyott elég időt, hogy beletörődjek a döntésébe. Fájó szívvel búcsúzok ettől a világtól, mert nincs egy újabb könyv, ami segítségével még maradhatnék.

brena>!
Tamora Pierce: A csodatévő drágakő

Tökéletes befejezés:)Nekem még mindig Fantaghiro-s,de nagyon tetszett az egész sorozat!Ezt nagy kalandot Alannával nem fogom egyhamar elfelejteni:)
Ez mondjuk elég komor rész volt a többihez képest,sok hálál és veszteség szinte minden fejezetben:(
Azért örülök,hogy már az elejétől annak drukkoltam akivel „összejött”:))) Bár azért s Sárkány a szívemhez nőtt,és egy darabig szurkoltam neki is picit:) De azért ennyi pasit szédíteni…:)))
Vajon ez miért nem lett olyan ismert sorozat?

Littledhampirka>!

Imádtam az egész sorozatot *-*
Kellett már ez a teljesen más világ, a más szereplők, más bonyodalmak. Nem amolyan tipikus fantasy, és talán nem is olyan ami magával ragad és beszippant, de kikapcsolódásnak tökéletes.
Szerethető szereplők, belevaló főhősnő, egyedi történet. A cselekmény gyakran elég kiszámítható, de ez nem vészes, tekintve, hogy a világ és a kapcsolatok elég egyediek.
A könyv első fele számomra nem volt annyira érdekes, de talán csak hiányoztak a régi szereplők, akik szerencsére a második szakaszban mind feltűntek. :)
Nagyon tetszett a könyv, és az egész sorozat is, nem bántam meg, hogy elolvastam.:)

Julos>!
Tamora Pierce: A csodatévő drágakő

/az értékelés az egész sorozatra vonatkozik/

Már harmadszori olvasás után sem tudom megunni, Alanna története magával ragadó és megunhatatlan.
Igaz a fülszöveg alapján egy talán unalmas, „mikor-lesz-már-vége” könyvre számítanánk, de higgyétek el, egyáltalán nem az.
A sok harc mellett helyet kap egy jó adag romantika, egypár álompasi George az én nagy szerelmem, egy csipet intrika és rejtély, varázslat, mindez egy egy kitalált lovagkorba beépítve, ezt pedig az írónő megspékelte sok elképesztő csavarral, és remek stílusával.
Nekem kedvencemmé vált a sorozat, csak ajánlani tudom mindenkinek :)

HarleyQuinn>!
Tamora Pierce: A csodatévő drágakő

Hát elérkeztünk a kalandok végére.
Méltó befejezése egy jó kis sorozatnak.
Sok sok kaland és sok sok veszteség van ebben a részben.
A sárkányt imádtam és szerintem jók lettek volna Alannával együtt.
A macsekot nagyon sajnáltam.
Szuper jó kis sorozat.

mandarina>!
Tamora Pierce: A csodatévő drágakő

Negyedórája fejeztem be, de még ott van az agyam. Nem tudom, mit mondjak erről a részről. Ez a sorozat legkomorabb, legszomorúbb része. A szereplők fele holtan végzi, köztük a kedvencem is, ezért fél csillagot levonok. Ami érdekes volt, h a szerelmi háromszög a befejező kötetben négyszöggé bővült, Alanna tud élni, mit ne mondjak.:) Az, h kit választ, szinte a legvégéig nyitott kérdés marad, bár ismerve gondolkodásmódját, ki lehet következtetni a szerencsést. Az már csak az én privát véleményem, h aki 3 lehetséges jelöltet tart egyidejűleg készenlétben, az igazán egyiket sem szereti. Bár a sorozat végére valamennyi szereplő sorsát megnyugtatóan lezárja az írónő, hollywoodi befejezésre senki ne számítson. Inkább azt mondanám, a megmaradt lehetőségek közül a jobbat választotta nekünk Tamora Pierce.

Zsoofia>!
Tamora Pierce: A csodatévő drágakő

Ez a könyvsorozat egy ritka példánya annak az ifjúsági könyvnek, amiben a szereplők és a világ többé kevésbé a valóságnak megfelelően működik (ergó vannak szülők, a karakterek gondolkoznak mielőtt hülyeségeket csinálnak, a katonák minden nap gyakorolnak, etc), viszont nem párosul hozzá egy elfogadható írói tehetség. Vagy csak túl régi a szöveg. Ami le volt írva, az kifejezetten remek, és nagyon egészséges női karaktert ábrázol, de ahogy le van írva, az egy kicsit ront ezen az egészen. Összességében örülök, hogy végigolvastam ezt a szériát, meglepően jól szórakoztam rajta, és fiataloknak hangosan tudom ajánlani.

Veress_Éva>!
Tamora Pierce: A csodatévő drágakő

Illő befejezés, egy nagyon jól megírt fatasy sorozatnak. Az események alakulása itt jóval izgalmasabb volt, mint a 3. kötetben, de az előző részben fellépő melankolikus, néhol borús hangulat itt is megvan, pedig az első 2 kötetben nem éreztem ilyet. A világ nagyon jól ki van találva, kár, hogy csak a Nőstényoroszlán került lefordításra, és kiadásra. A végén megtalált szerelem nagyon is megmosolyogtatott, mert tudtam én hogy ez lesz a vége! :)

Johanna_Silver>!
Tamora Pierce: A csodatévő drágakő

jobb volt mint az előző ,és a vége is váratlan szintem ez egy jó befejezés egy nagyon jó könyv sorozatnak ….kár hogy nem hosszabb

Babó_Buca P>!

– Házasságra gondoltál már? – kérdezte a Sárkány hirtelen.
– Micsoda? – kiáltott fel Alanna döbbenten.
– Hallottad. Vannak terveid a jövőre nézve? Szerepel köztük férj? Gyerekek?
Alanna kristályparázs nyakéket babrálta.
– Ennyi munka után letenni a pajzsot? Az időmet az udvarban vagy a férjem birtokain tölteni? Nincs türelmem ehhez a fajta élethez. Azonkívül semmit nem tudok a tíz év alatti gyerekekről.
– Próbáltad már tanulni?
– Mikor lett volna lehetőségem rá? – érdeklődött a lovag. – A gyereknevelés azon kevés kötelességek közé tartozik, amit a fegyverhordozóktól nem várnak el, Liam! A bazsirok sosem kértek ilyesmit tőlem, hacsak nem volt beteg egy gyerek. De akkor gyógyító voltam, nem dadus. Vajon miért kérdez ilyen kényelmetlen kérdéseket tőlem?
– Csak elgondolkoztam, miért érzed úgy, hogy harcosnak kell lenned, nem pedig nőnek. Nem lehetsz egyszerre mindkettő?

Babó_Buca P>!

– A tündérmesék fontosak – mondta Jendrai Alannának. – A legendák tanulságosak, és segítenek a tudósoknak kibogozni a történelem rejtélyeit.

Babó_Buca P>!

– Sokféle módon fárasztotta már ki magát ezelőtt az ostoba lányzó. Könnyen megmondja másnak, hogy álljon le, de magának már nem tud ilyen jó tanácsot adni.

Babó_Buca P>!

Mikor fogod megtanulni, mikor kell idejében abbahagyni?
Alanna felsóhajtott.
– Majd akkor, ha abba akarom hagyni a tanulást, azt hiszem.

Babó_Buca P>!

Egy bájos szolgáló elvitte Hűségest, hogy „megnézze, mit is adhatnánk egy ilyen klassz fickónak”. A macska szégyentelenül játszotta az eszét csodálója előtt.

Babó_Buca P>!

– Az a baj, ha egy macskával vitatkozunk, hogy egy macska nem tétovázik a legnagyobb hülyeséget állítani rólunk – panaszkodta Alanna. – Így aztán nem is lehet győzni a vitában.
Megpróbálni sem érdemes, fejezte be Hűságes, és ezzel aztán el is kocogott az erdő felé.

Babó_Buca P>!

Azt hiszem, az ember egy idő után megszokja, hogy egy bizonyos szemmel nézze a másikat.

Babó_Buca P>!

– Légy óvatos, George – mondta anyja tréfából. – A végén még belegabalyodsz a hozzám hasonló törvénytisztelő emberek ügyeibe. A tiszteletreméltó ragályos.

Babó_Buca P>!

– De nem mindig ugyanaz történik, ha az emberek összeesküsznek a hatalom megszerzésére? Az ártatlanok sérülnek.