Breakable ​– Törékeny (A szív körvonalai 2.) 439 csillagozás

Tammara Webber: Breakable – Törékeny

Landon Lucas Maxfield gyermekként azt hitte, tökéletes az élete, és örömmel nézett a reményteljes jövő elébe – mígnem egy tragédia szétzúzta a családját, és kételyeket ébresztett a fiúban mindennel szemben, amiben addig hitt.
Nem akart mást, csak maga mögött hagyni a múltat. Miután megismerkedett Jacqueline Wallace-szal, könnyen jött a vágy, hogy mindazzá váljon, amit a lány igényel…
Már amennyire könnyen jöhetett annak a férfinak, aki megtanulta, hogy a lélek törékeny, és hogy mindazt, amiben reménykedünk, egy szempillantás alatt elragadhatják tőlünk.

Eredeti mű: Tammara Webber: Breakable

Eredeti megjelenés éve: 2014

Könyvmolyképző, Szeged, 2014
432 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633992654 · Fordította: Komáromy Rudolf
Könyvmolyképző, Szeged, 2014
430 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633991602 · Fordította: Komáromy Rudolf

Lucas Maxfield · Jacqueline Wallace · Francis (macska) · Boyce Wynn · Kennedy Moore · Melody Dover · Charles Heller

zuna19 P
Tammara Webber: Breakable – Törékeny

„Ez a szerelem. Ez a gyógyulás. Ez az új valóság, amelyben az azelőttöt és az azutánt többé nem egyetlen törésvonal választotta el. Ahol minden pillanathoz kézzelfogható emlék kötődött, és valami eljövendő ígérete. Minden pillanat azelőttöt és azutánt foglalt magában. Minden pillanat átélendő most-ot jelentett – én pedig ki akartam élvezni mindegyiket, ezzel a másodperccel kezdve, a karomban tartott lánnyal.”

Nem kötött le igazán ez a könyv. Az Easy sokkal pörgősebb volt, vagyis így emlékszem rá. Ez valamiért nem tett rám nagy benyomást. A két főszereplő igazán kedvelhető, de most ezt egy kicsit unalmasnak tartottam. Elég sokáig tartott, míg átrágtam magam az elején. Napokig győzködtem magam, hogy folytassam és végre a közepe táján kezdett egy kicsit fellendülni és a vége igazán jó lett. A vége kifejezetten jóra sikerült. Szeretem az ilyen befejezést.
Valamikor a közel jövőben muszáj lesz elolvasnom az Egyszeregyet, mert nagyon furdal a kíváncsiság melyik szemszög tesz rám jobb benyomást.
Az biztos, hogy nekem nem igazán jött be a múlt és a jelen folyamatos cserélődése.

Bitten
Tammara Webber: Breakable – Törékeny

Hm…. kaphattunk volna egy kicsit a közös jövőjükből, igazán :(
Tartalmas, mozgalmas, piercinges és tetoválásos…… milyen kevéssel beérem!? :P

Szücsi
Tammara Webber: Breakable – Törékeny

Sokan úgy vannak vele hogy ez a könyv nem érte el az Easy szintjét, ezért kicsit félve kezdtem neki. De miután becsuktam a könyvet az utólsó sorok után, azt kell hogy mondja nagyon jó volt.
Jó volt megismerni Lucas teljes multjának történetét. Szerintem aki elolvasta az Easyt annak mindenképpen el kell olvasnia ezt is. Igaz ami igaz Jacquelin és Lucas közös jövöjéről nem olvashatunk semmi pluszt, de ez szerintem nem is baj. Hiszen itt Lucas múltjának és lényének megismerése volt a fontos.
Már csak azért is megérte elolvasni mert megismerhetem Boyce Wynn-t. Nagyon kiváncsi vagyok az ő történetére is :)

Tóth_Orsolya_3 P
Tammara Webber: Breakable – Törékeny

„A szerencsét lehet kiérdemelni és megteremteni. Rá lehet bukkanni. Vissza lehet nyerni. Végül is rátaláltam erre a lányra. Rátaláltam a jövőmre. Rátaláltam a megbocsátásra.”

Másodszori olvasás után is csak azt tudom mondani, hogy csodaszép ez a történet. *-*

vikcs P
Tammara Webber: Breakable – Törékeny

Nem akarom lehúzni a könyvet, de nekem most ez nagyon, de nagyon nem csúszott. Persze Lucas imádnivaló, még mindig, de úgy tűnik nem szabad két szemszögből ugyanazt a könyvet olvasnom egymás után, hanem csak bizonyos idő elteltével.

Sokszor untam a könyvet, nem kötött le, valamiért nem tudtam annyira elmerülni benne mint az Easy-ben.

Hátha majd egyszer, ha később újraolvasom, akkor másabb lesz, de most bőven sok volt belőle.

Szilvi00 P
Tammara Webber: Breakable – Törékeny

Ez a könyv sokkal, de sokkal több volt, mint egyszerűen csak az Easy Lukas szemszögéből. Azzal sem lett volna semmi baj, én annak is örültem volna, de ez így még szebb, még mélyebb volt.
Landon és Lucas szemszöge egyaránt tetszett. Nekem mindig megszakad a szívem, amikor azt olvasom, hogy egy szülő elvesztése után milyen könnyen kicsúszik egy kamasz lába alól a talaj. Picit haragudtam is Ray-re, mert hagyta, hogy a gyász így maga alá gyűrje és a fiától is ennyire eltávolodott.
Lucas-t már az első részben a szívembe zártam és alig vártam, hogy az ő szemszögéből is újraélhessem a Jacqueline és közte zajló jeleneteket. Közben olvadoztam attól, milyen hatást váltott ki belőle már első pillantásra Jacqueline, hogyan próbált minél többet megtudni róla, közeledett felé, vonzódott hozzá és tojta össze magát, amikor azt hitte, lebukott. :D

V_Ili P

Landon / Lucas ♥♥♥
Ez egyszerűen tökéletes volt.
Szeretem az olyan, másik szemszögből íródott könyveket, ahol nem olvasom ugyanazokat a párbeszédeket, mint az első könyvben, hanem egy teljesen új történetet kapok.
Tetszett, hogy Landon által megismertük az egész gyerekkorát.
Az apjára kicsit haragudtam, hogy ennyire magára hagyta és nem foglalkozott vele. Nem is csoda, hogy Landon belesétált az ilyenkor tálcán kínált csapdákba. Sok ilyen Charles kellene, akik megmentik az ilyen fiatalokat attól, hogy végleg tönkre tegyék az életüket.
Az első részből igazán az sem derült ki, hogy a professzor ennyire laza, főleg a családja körében. :D
Tudtam , hogy mi lesz a vége, mégis nagyon izgultam, hogy Landon felismerje, hogy Jacqueline szereti és kitart mellette.

Felkerült a kedvencek közé ;)

Naiva P
Tammara Webber: Breakable – Törékeny

Szeretem az olyan könyveket, amelyekben a férfi szemszög jól meg van írva. Már pedig ennél a könyvnél ez sokkal több volt, mint jó. A kezdeti szemforgatást idővel felváltotta a gyakori mosolygás, majd sóhajtás. Végül ördögi mosollyal zártam be a könyvet.
Szerettem, de nem karcolta meg az Easy szintjét.
Azért jó volt belelátni Luas/Landon gondolataiba és a múltja adott némi pluszt az Easy-hez. Az apjára nagyon haragudtam, amiért úgy elhanyagolta őt.
Egyébként nem szeretem az arco(ka)t ábrázoló borítókat. Különösen akkor, amikor az(ok) nem felel(nek) meg a karakter(ek)nek.
…but who cares…

anikho P
Tammara Webber: Breakable – Törékeny

Kedvenc lett. – Jajjha Lucas! :)

Az írnónő élethűen mutatta meg, hogy a negatív külső hatások mennyire romokba tudnak dönteni egy embert, pláne egy kamaszodni kezdő fiatal fiút. Lucas sajnos kétségtelenül jegyet váltott egy vonatra, ami vég nélkül viszi lefelé a lejtőn, ahonnan már szinte nem is lehet látni a fényt. Egyre reménytelenebb az egész helyzete, és a legrosszabb az, hogy már őt sem érdekli, csak úszik az árral.. de aztán mégis valami jó történik.

Messziről föl szoktam ismerni a könyöradományt, de egyszer ebben a nyomorúságos életben két kézzel kaptam utána, akár a mentőkötél megcsomózott vége után.

Rátalál a szerelem Jacqueline személyében. Ugyanaz a történet főszereplő pasink szemszögéből, mint amit már olvastunk az Easy-ben. Mindennek ellenére üdítő volt. Lucas gondolatai nagyon szépek és értékesek. Szerettem olvasni az ő szemszögéből is.

Kötelező olvasmánnyá tenném mind a két könyvet a 16 éves, és az e feletti korosztálynak.
Bővebb értékelés: http://anikhomolyol.blogspot.hu/2015/05/tammara-webber-…

Csakegyolvasólány
Tammara Webber: Breakable – Törékeny

Érdekes volt olvasni Lucas történetét. Tetszett, hogy Landon és Lucas szemszögéből íródott. Landon a múltat mutatta be, míg Lucas a jelent. S a jövőt talán Jacqueline jelenti? Ki tudja. :)
De jó volt olvasni, hogy min ment át Lucas. Valamint, hogy mit érzett a szeretett lány után.

_Enii_ P

A nők imádják a csokoládés süteményt. Ezt soha ne felejtsd el, fiam! Ha házi készítésűvel tudsz előrukkolni, annál jobb. Ezzel a titokkal biztos, hogy sosem kerülsz kutyaszorítóba.

DarknessAngel

A fenébe. Féltékeny lettem Landonra.

Kapcsolódó szócikkek: Lucas Maxfield
_Enii_ P

A tetoválások közlik azt,ami kikívánkozik belőlünk. Vagy elrejtenek olyasmit, amihez másoknak semmi közük.

JKrisz

Megígérte, hogy eljön, és egy pillanatra fölujjongtam, azután legszívesebben péppé vertem volna magamat.
– Te meg miért csak ott ültél, és hagytad, hogy ilyet csináljak? – vontam felelősségre Francist.
Rezzenéstelen macskatekintettel válaszolt.
– Legalább megpróbálhattál volna leállítani.
Megnyalogatta a mancsát, végighúzta a képén, és tovább bámult.
– Így kezdődik a skizofrénia? Előbb két különböző személyként tárgyalok egy lánnyal, azután már a macskámhoz beszélek. Ez új mélypont.
– Miaú! – felelte, és karikába tekeredett.

ancsarose

Ez új mélypont.
– Miaú! – felelte, és karikába tekeredett.

180. oldal, 12. fejezet - Lucas

Roxan

– Gondolkoztam.
(…)
– Az veszélyes, Wynn.
– Haha.

Kapcsolódó szócikkek: Boyce Wynn · Lucas Maxfield
Cheril

Tíz másodperc alatt megmondom bármilyen szám négyzetgyökét. Szóval mi a számod?

Kapcsolódó szócikkek: Lucas Maxfield
ancsarose

– Mi a véleményed? – kérdeztem most. – Csapjak föl Jacqueline rossz fiújának? Az biztos, hogy megfelelek a szerepre. – Elővettem a telefonomat, és kikerestem a lány számát. – Szólalj meg most, vagy hallgass örökre!

195. oldal, 13. fejezet - Lucas

A szív körvonalai sorozat · Összehasonlítás