Medirám ​királylány mesélő kertje 8 csillagozás

Tamkó Sirató Károly: Medirám királylány mesélő kertje Tamkó Sirató Károly: Medirám királylány mesélő kertje

Jóttesz király legkedvesebb lánya, Medirám szokatlan ajándékot kér tizenhetedik születésnapjára: olyan kertet, melyben ott díszlik a világ minden növénye. A mesésen jó király megtetézve lányának ajándékát, különös képességgel ruházza fel a növényeket: ha a királylány sóhajt egyet, kigyúl a fű, fa, vagy virág, s mesefilmet perget Medirámnak. Mesél a hársfa, az ibolya, a nyírfa, a lótuszvirág. Ezt a fantasztikummal átszőtt mesevilágot Faltisz Alexandra lebegő illusztrációi kísérik.

Holnap, Budapest, 2013
116 oldal · ISBN: 9789633490464 · Illusztrálta: Faltisz Alexandra
Móra, Budapest, 1982
160 oldal · keménytáblás · ISBN: 9631126005 · Illusztrálta: Kondor Lajos

Mariann_Czenema P>!
Tamkó Sirató Károly: Medirám királylány mesélő kertje

Nagyon-nagyon vegyes válogatott ez a kötet, vannak benne kedves mesék, csodaszép az illusztrációja, azonban tényleg:
már az első mesében politikai pártok és viták voltak; a hangyák FELROBBANTJÁK a hangyászsünt; a mamutok ki akarják pusztítani a dinnyefejűeket (embereket); a pók elküldi a pokolba a leandert?!?
A jógás meséről meg nem is nyilatkozom, én hiába jógázok, attól még nem biztos, hogy mindenkivel ilyesmit olvastatnék…
Csalódtam.

habosvilla>!
Tamkó Sirató Károly: Medirám királylány mesélő kertje

Medirám királylány növényei messzi országokba visznek. Gyerekkorom egyik kedvenc könyve.