Harcosok ​Vértanúk Boszorkányok 5 csillagozás

Tamási Izabella (szerk.): Harcosok Vértanúk Boszorkányok

A hűvös, dohos helyiség közepén terpeszkedő, robusztus asztalt kéttucatnyi csuklyás alak ülte körül. A pislákoló faggyúmécsesek alig valamicske fény loptak a terembe, az apró lángok sejtelmes táncot jártak a sötétben. A Rend tagjai, nők és férfiak ismét megerősítették titkos szövetségüket. Nem kellett hozzá sem vér, sem oklevél, sem pecsét: elég volt az adott szó, a kölcsönös tisztelet. Döntöttek. Ahogy eddig, úgy ezután is vállvetve, egymást segítve, bátorítva osztják meg az arra érdemesekkel mindazt, amit a múltról tudnak, vagy tudni vélnek… Ezúttal egy újabb, immáron ötödik novelláskötet közreadásával, amihez minden kedves Olvasónak jó szórakozást kívánnak!
A Történelmiregény-írók Társasága nevében
Kapa Mátyás
elnök

A művek szerzői: Trux Béla, Izolde Johannsen, Hacsek Zsófia, Gál Vilmos, Tapodi Brigitta, Bakóczy Sára, Csikász Lajos, Bányai D. Ilona, Gáspár Ferenc, Urbánszki László, Bónizs Róbert, Cselenyák Imre, Solymár András, Soós Tibor, Andy Baron, Várkonyi Tibor

Tamási Izabella (szerk.): Harcosok Vértanúk Boszorkányok

A történetekben az ókor, az államalapítás időszaka mellett a sötét középkor, a török idők majd a századforduló és a II. világháború történelméről villannak fel képek. Több humoros novella is színesíti. A kötet egyik ékköve, meglepetése Trux Béla írása számomra.

robinson P

– Az érzések a szív mélyén lakoznak, a gondolatok a fejben születnek, a cselekvés pedig a saját kezedben van. Ez a te szentháromságod. Sose feledd!

robinson P

De egyetlen bocsánatkéréssel nem lehet egy élet szenvedését semmisnek tekinteni.

robinson P

De a béke tovatűnt, s vele távoztak a madarak is. Csak a fegyverropogás maradt. És a holtak szellemei.

robinson P

− Mi magyarok okozzuk a saját vesztünket! A világ sosem tudna legyőzni bennünket, így mi magunk írtjuk mi magunkat!

robinson P

– Stephanus úrnak sok az ellensége, akik örülnének, ha a családjának magva szakadna. Mert nem mindenki híve ám itt a Krisztusnak.

robinson P

A tisztes tímár napjait csupán egyetlen dolog árnyékolta be, de az aztán jó alaposan: Hildegard nevű, egyetlen lányának sorsa. Való igaz, a leányzó hatalmas árnyékot vetett a környezetére.