Lencsi ​és az Égigérő 15 csillagozás

Tamás Zsuzsa: Lencsi és az Égigérő

Lencsi és a szomszéd Varjú, azaz Varga bácsi közös mogyoróbokra először bosszúságot jelent csak. De a közösen elfogyasztott mogyorótorta minden korábbi veszekedést elfeledtet.

Az éppen olvasni tanuló gyerekeknek szeretne segítséget nyújtani a HŐS OLVASÓ-sorozat. Rövid mai magyar mesék, a mai gyerekeknek barátságról, szeretetről, csodákról – hőstettekkel fűszerezve.

Eredeti megjelenés éve: 2017

A következő kiadói sorozatban jelent meg: A hős olvasó

bagie P>!
Tamás Zsuzsa: Lencsi és az Égigérő

Ez is jó történet volt, így a 4-5. könyv környékére kezdem megérteni a Hős olvasó történeteket! :D
És van tanulság a felnőtteknek is:
„…De az igazi hőstett az, hogy legyőzted… Önmagadat! Vagyis a haragodat. Nekem alig sikerült, de rólad vettem példát. Köszönöm!… mosolygott anyu….”

gab001 P>!
Tamás Zsuzsa: Lencsi és az Égigérő

Ennél a kötetnél már kifejezetten vadásztam a rajzoknál a kaméleonra, mert annyira cuki. Maga a történet kifejezetten kedves. Sokszor a felnőtteknek is van mit tanulniuk a gyerekektől. Különösen a tolerancia terén. Érdekes, hogy ennek a tulajdonságnak a mértéke pontosan fordítottan arányos az életkorral. Szerencsére ez nincs kőbe vésve. Egyszerre szórakoztat és tanít.

Trudiz >!
Tamás Zsuzsa: Lencsi és az Égigérő

Szép, színes, tetszetős illusztráció. Hurrá!
A történet pedig aranyos és szinte már tipikus a mai világban. Mindenki csak morog, ahelyett, hogy megbeszélnék a problémákat. Erre kitűnő példa a gyermeki, érző, egyszerű megoldás. Kedves füzetke. Jöhet még több ilyen! :)

dianna76 P>!
Tamás Zsuzsa: Lencsi és az Égigérő

Kedves mese arról, hogyan szelídít meg egy kislány egy felnőttet, és hogy tesz békességet két ember között. Ebből a történetből nagyon lejött, hogy a gyerekeknek sokszor több eszük van, mint a felnőtteknek. Mármint a háborúzás-békekötés kérdésben. A mogyoró pedig igenis, és életveszélyes lehet, amennyiben valaki allergiás rá magára a termésre! Csak Varjú bácsi nem a legmeggyőzőbb okot hozta föl.
Az illusztrációk szépek voltak. Nagyon cuki volt a kaméleon, ahogy minden rajzon a környezetbe olvasztó színben pompázott.
Egy gondom van ezzel a mesével. A kiadás milyensége. Ezeket a füzetecskéket valamiért nem kedvelem. Ezek nekem nem A könyv kategóriába tartoznak. Amúgy füzetként a minőségével nincs gond. Viszont tetszik, hogy a kezdő olvasóra vár a belső borítókon némi kitölteni való.

csakegyluca P>!
Tamás Zsuzsa: Lencsi és az Égigérő

Tetszett ez az éltekedv ami a könyvből áradt. Meghozta a kedvet mindenhez

berlin>!
Tamás Zsuzsa: Lencsi és az Égigérő

Kedvesen tanított, miközben a gyerekek keresték a kaméleonokat.