Kicsi ​Mimi, pici Bori (Kicsi Mimi) 13 csillagozás

Tamás Zsuzsa: Kicsi Mimi, pici Bori

Mimi féltékeny. Kishúga, Bori egyéves lett, és a születésnapjára kapott játékra Mimi is nagyon vágyik. Meg kell azonban értenie, hogy Bori malaca nem az övé. És az anyukája minden perce és figyelme sem csak az övé.

Eredeti megjelenés éve: 2017

meseanyu MP
Tamás Zsuzsa: Kicsi Mimi, pici Bori

Nagyon szeretem ezt a sorozatot, mert a kisebb konfliktusok ellenére is olyan nyugodt, barátságos, otthonos a hangulata. Mindkét történet életszerű volt, jó megoldásokkal, az illusztrációk pedig kedvesek, kellemes színvilágúak.

ziara P
Tamás Zsuzsa: Kicsi Mimi, pici Bori

Két kedves kis történet, megint. A nyuszikák nagyon aranyosan vannak megrajzolva, testvérféltékenység, ki a nagy, ki a kicsi, első kieső fogak. Kardinális problémák egy „kicsi” életében.

katen P
Tamás Zsuzsa: Kicsi Mimi, pici Bori

Szerintem ez helyes, szép kis könyv, különösen a második mese tetszett. Hozza az előzőek színvonalát. Papanyuszi milyen jófej, önként elviszi fáradt mama helyett Mimit az oviba, és elmosogat, hogy a lányok olvashassanak. Na, ez már valami.

gab001 P
Tamás Zsuzsa: Kicsi Mimi, pici Bori

Két történettel gazdagodtam. Az elsőben Mimivel a tejfog elvesztését élhetjük át. Megtudhatjuk, hogy különböző szokások léteznek ezzel kapcsolatban, mint például a Fogtündér ajándéka. A másodikban pedig a testvéri szeretetről és persze nézeteltérésekről olvashatunk. Szeretem a történetek egyszerűsége mellett azt is, hogy van mondanivalójuk. A rajzok pedig nagyon egyediek, nekem tetszenek. Aranyos könyvecske.

Baba082 P
Tamás Zsuzsa: Kicsi Mimi, pici Bori

Végtelenül cuki mese, aranyos illusztrációval.
Andrisomat a legjobban a baba nyuszi, Bori érdekelte, és a könyv olvasása után megnézte neki mozognak-e már a fogai. Nem örült a hírnek, hogy még legalább 2-3 éve van addig.

Caledonia_Valley P
Tamás Zsuzsa: Kicsi Mimi, pici Bori

Nagyon örülök, hogy végre a kezembe került a negyedik kötet is. Jó volt ismét elmerülni a nyusziüreg lakóinak életében. Mimi továbbra is nagyon cuki, ahogy a kistestvére is. Mimi itt már nagycsoportos óvodás, és kiesik az első foga, várja a fogtündért, haragos a kistestvérére, először bosszantja, majd már nem is tud létezni nélküle. Nagyon cukiiiiiii *-*

dianna76 P
Tamás Zsuzsa: Kicsi Mimi, pici Bori

Ismét olyan történeteket vitt a nyuszivilágba a szerző, ami a gyerekek mindennapjainak része lehet. Az első mese a fogváltásól szól. Itt volt pár érdekes információ számomra, mert nem is hallottam olyat, hogy valahol elássák a tejfogat, vagy éppen a tetőre hajítják. Hazánkban a Fogtündér a jellemző. De miért pont fogakat rontó csokit ad a tejfog helyébe? És igen, a szép, üde és kemény alma nagyon jó szolgálatot tehet, ha mozog a tejfog. Ami nagyon aranyos volt, az a történet vége: amíg a nagy elveszti, a kicsi növeszti.
A másik mese a testvérféltékenységre helyezi a hangsúlyt, ami szintén valós probléma lehet a családokban. Szerintem nagyon jó megoldás bizonyos helyzetekben, ha a nagyobb gyerek is kap némi apróságot, amikor az újdonsült tesót ünneplik. Mert nehéz megérteni, hogy bizonyos ünnepeken csak az egyiknek jár meglepetés. Ahogy azt is meg kell tanulnia a nagyobb tesónak, hogy a kicsi még sok mindenben tudatlan. De ugye ezért vannak a nagy testvérek!
Nekem továbbra is tetszenek az illusztrációk, és nem zavarnak a hatalmas nyusziszemek. Azonban az egyik rajzon gyakorlatilag szemből látszik Mimi, mégis csupán egy szeme van. Ez kicsit groteszk! Legalább egy részének látszania kéne a másik oldali szemnek is!

Caledonia_Valley P

Kedves Fogtündér!