Kicsi ​Mimi karácsonya (Kicsi Mimi) 11 csillagozás

Tamás Zsuzsa: Kicsi Mimi karácsonya

Közeledik a karácsony, nagy az izgalom az Öreg Tölgy aljában. Mi is részesei lehetünk az ünnepi készülődésnek, és láthatjuk, hogy Mimiéknél a karácsony nemcsak az ajándékokról, hanem az együttlétről és a gondoskodásról is szól. Közösen sütik a mézeskalácsot, együtt takarítanak, és visznek egy kis meleget azoknak, akik fáznának karácsony éjjel.
A mézeskalács illatú karácsony után aztán eljön a vidám farsangi mulatság, mi pedig megtudjuk, hogy nem minden lovag lovagias, és a lányok is lehetnek kalózok.

Tamás Zsuzsa legújabb Mimi-kötetében üdítően más hangon mesél a karácsonyról, mint amit megszoktunk, és egyszerűen, de nagy érzékenységgel beszél nehéz kérdésekről.

Kiadói ajánlás: 3 éves kortól · Tagok ajánlása: 3 éves kortól

Naphegy, 2018
48 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634760184 · Illusztrálta: Horváth Ildi

PTJulia P
Tamás Zsuzsa: Kicsi Mimi karácsonya

Ez a kötet kicsit zavarosra és semmitmondóra sikeredett. Pedig az üzenet, amit át akarna adni, nagyon is fontos.
Szintén nem szerencsés, hogy egy ovisoknak való mesében az ovis gyerek vásárolja az anyukájának a karácsonyi ajándékot.

dianna76 P
Tamás Zsuzsa: Kicsi Mimi karácsonya

Ez a kötet most nem jött be annyira. A karácsonyi résznek nagyon szép volt a vége, a lényege. A második történet csak úgy elment mellettem.

Naphegy, 2018
48 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634760184 · Illusztrálta: Horváth Ildi
Caledonia_Valley P
Tamás Zsuzsa: Kicsi Mimi karácsonya

Összességében a kötet elnyerte a tetszésemet, az illusztrációk továbbra is gyönyörűek, a történetek pedig szívet melengetőek, ám a karácsonyi történetben – ahogy az értékelés elején is írtam – picit csalódtam. Úgy éreztem, mintha össze lenne csapva, és sietve megírva, és bár az alapötlet rendkívül ötletes, hiszen a Karácsony a szeretet ünnepe, és ha tehetünk, adnunk kell a rászorulóknak, mégis, valamiért egy meghittebb, nyúlüregi karácsonyozást vártam volna…

Bővebben: