Most ​akkor járunk? (Most akkor járunk? 1.) 31 csillagozás

Tallér Edina: Most akkor járunk?

Tallér Edina első ifjúsági regényének főszereplője, Beni tizenhárom éves, nyolcadikos és itt él köztünk, szóval tényleg lehetnél akár te is. Suliba leginkább a haverok miatt jár, bár a legjobb barátja a szomszéd lány, akivel szinte ikrekként nőttek fel. Beni és Eszter történetesen a fővárosban laknak, és az a tervük, hogy végigutazzák Budapest összes villamosvonalát. De Beni szerint előtte még le kell vakarniuk magukról a húgát, Annát, és az első csókhoz sem ártana már egy szöszi. Hamarosan kiderül, hogy egy magától értetődő barátság is bonyolulttá tud válni, és ami állandónak tűnik, bármikor megváltozhat. De talán nem is baj, ha minden változik. Ezt hívjuk életnek!

Tilos az Á Könyvek, Budapest, 2014

Tallér Edina: Most akkor járunk?

Szájbarágós és önismétlős, de vannak benne jó részek és nagyon jó karakterek! Picit zavaró volt a nem lineáris történetvezetés, az ide-oda ugrálás az időben, amibe alkalomadtán bele is zavarodtam. Volt, hogy meg kellett állnom és visszalapoznom, hogy mikor vagyunk?! Mire összeállt az egész már untam, pedig érdekes volt ez a befejezés.
Maga a sztori so-so, hiszen cuki és nem volt rossz olvasni, de azért éreztem, hogy öreg vagyok már ehhez… Észrevettem a hibáit és zavartak olvasás közben. Nekem gyerekes volt és kevésbé izgalmas, mint amit a borító láttán vártam. Nem vagyok célcsoport. :]
A folytatásra kíváncsi vagyok, hátha…

Morc: https://hagyjatokolvasok.blogspot.hu/2016/08/most-akkor…

Tilos az Á Könyvek, Budapest, 2014
Boglarina>!
Tallér Edina: Most akkor járunk?

Nem volt rossz, ez az „aranyosabb” fajta ifjúsági regény. A nyolcadik osztályosok érzelmi-hormonális változásait mutatja be, egyéb konfliktusforrások nem igazán vannak benne. Nem baj, de nekem nem ezek a típusú kamasz könyvek a kedvenceim. Meg nekem ez a korosztály még picike. Ettől függetlenül tényleg vannak benne jó karakterek, jó gondolatok. A szinkronszínész szülők miatt hatalmas + pont az írőnőnek. :)

Barnabás_The_Good_Girlboi>!
Tallér Edina: Most akkor járunk?

Örülök hogy elolvastam mert ez egy húúúúú könyv volt :-D

orsi0710>!
Tallér Edina: Most akkor járunk?

Aki egy nagyon jópofa, aranyos könyvet keres, mindenképpen szerezze be, olvassa el, nem fogja megbánni! ;-) Könnyen érthető, olvasható, abszolút le tudja kötni a figyelmet! Nagyon nehéz letenni, legalábbis nekem nem sikerült, amíg végig nem olvastam az utolsó betűig :-) . Nagyon örülök annak, hogy Tallér Edina – az eddig megjelent – 3 könyvét (A húsevő, Lehetek én is, Most akkor járunk?) többször is elolvashattam! Bátran ajánlom mindenkinek a könyveit! :-)
Várom a folytatás(oka)t!!!! :-)

Egy biztos: Edina minden könyve a könyvespolcomon fog sorakozni, rojtosra olvasva! ^_^ Azt hiszem az ő könyveit olvasgatva jöttem rá arra, hogy milyen jó is olvasni és, hogy tulajdonképpen amennyire nem szerettem korábban, meghozta a kedvemet az olvasáshoz! :-) ^_^

zsupiii>!
Tallér Edina: Most akkor járunk?

Aranyos volt, olvastatja magát. Jó kis kikapcsolódás :)

panni_>!
Tallér Edina: Most akkor járunk?

Jópofa kis történet volt. Szépen bemutatott szereplők és jól körülírt cselekmények vártak benne. Kicsit lapos volt nekem, lehetett volna egy fokkal bravúrosabb is, nem az ilyen könyvekhez vagyok szokva, lehet ezért éreztem így. Igazából egész jól bemutatta a kamaszkort és szerepeltek benne azok a tipikus tinikori gondolatok, érzelmek. Ez sokat javított rajta.

Piké_Sanyesz>!
Tallér Edina: Most akkor járunk?

Messze a legjobb ifjúsági regény, amit olvastam!
Nagyon várom a következő részt!
Szeretettel ajánlom mindenkinek!

Tikitaka>!
Tallér Edina: Most akkor járunk?

Tök jó könyv! Vicces! Fiúknak is lányoknak is jó! Ajánlom ezerrel!

Raschek_Zsófi>!
Tallér Edina: Most akkor járunk?

nagyon tetszett. nem egy komolykönyv de nekem most szükségem volt egy ilyenre is.nagyon könnyen olvasható (persze ez az olvasótempón is múlik).Nagyon aranyos könyv

Jesper_Olsen>!

Te vagy az egyetlen olyan barátom, Beni, aki még akkor sem zavar, ha egyedül akarok lenni.

Kapcsolódó szócikkek: barát
Boglarina>!

– A te szüleid mit szoktak papolni a tanulásról?
– Nekem azt szokták mondani: „Minél többet tudsz, annál kevesebbet tudnak hazudni neked.”

AniTiger P>!

– Tök jó, hogy a barátom vagy, Beni!
– Na, már megint miért?
– Megvigasztaltál.
– Ajaj, ez csak a véletlen műve lehetett. Ugyanis észre sem vettem, hogy szomorú lennél. A nagy vihogásban nem tűnt fel.

79. oldal, 6. A kínai büfé

Jesper_Olsen>!

Ez a verssor tényleg nagyon jó, de remélem, nem a legjobb, mert ezt már olvastam, és akkor nem lenne miért elolvasni a többit. Még csak tizennégy leszek. Nem akarok túl lenni a legszebb versen.

buluba2000>!

A családunkban mindenkinek barna a szeme. Ezért is különleges Eszter szemébe nézni. Az övé kék. Nagyon kék, nagyon kék.

AniTiger P>!

Egyszer kimásoltam dokumentumba, hogy megtudjam, kábé hány oldal lenne Wordben a beszélgetésünk Esztivel, mondjuk, három hónap alatt. Idén júniustól szeptemberig 794 oldal volt. Nagyon kemény! Majd egyszer elolvasom egyben. Szinte mindennap csetelünk. Reggel, amikor felébredek, eszembe jut, hogy ő vajon fenn van-e már. És akkor írok neki egy üzit. Így kezdődött majdnem minden nap. Olyan színű a haja, mint a gesztenyéknek. Szorgalmas, okos és kék szemű.

52. oldal, 5. Éjszakai horror

Jesper_Olsen>!

Néha olyan helyre is érdemes kirándulni, ami tök közel van az otthonodhoz, és ezerszer láttad már. Nekem bejön, ha valami mindig máshogyan szép.

Jesper_Olsen>!

Néha olyan az anyukám, mint, mondjuk, filmben a Légy jó mindhalálig. Szép, szomorú, torokszorító, de kicsit sok.
– Hát, ha a te családod a Légy jó mindhalálig, akkor az enyém meg a Brian élete.

Kapcsolódó szócikkek: Brian élete · Légy jó mindhalálig
MezeiVirág>!

– Remélem, meggyógyítják – mondta Eszter.
– Szerintem nem beteg, csak részeg – mondtam én.
– Szerinted az, aki a tél közepén egy aluljáróban részegen fekszik, az nem beteg?

Most akkor járunk? sorozat · Összehasonlítás