Kezdj ​élni, Chloe Brown! (A Brown nővérek 1.) 123 csillagozás

Talia Hibbert: Kezdj élni, Chloe Brown!

Chloe ​Brown krónikus beteg számítógép-guru, akinek célja van, terve van és listát készít. Miután majdnem – de csak majdnem – meghal, hét alapelvet fogalmaz meg a maga számára, hogy végre „elkezdjen élni”. Az elsőt már ki is pipálta: végre elköltözött a fényűző családi villából.

Mi következik ezután?
• Nagyot bulizni, és jól berúgni
• Motorozni
• Kempingezni
• Jót szexelni valakivel, szerelem nélkül
• Egy kézitáskával beutazni a világot
• És… valami rosszat csinálni

De rossznak lenni nem könnyű, még akkor sem, ha az ember részletes útmutatót készít magának. Tanár is kell a dologhoz, és Chloe tudja, ki a megfelelő férfi a feladatra.

Redford „Red” Morgan mindenhez ért, van tetkója és motorja, és szexibb tízezer hollywoodi szívtiprónál. Művészlélek: éjszaka fest, de nappal elrejti a képeit – amit Chloe onnan tud, hogy néha leskelődik utána. De igazán csak egy icike-picikét.

Ám amikor felveszi Redet a lázadási… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2019

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Arany pöttyös könyvek Könyvmolyképző

392 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789635971176 · Fordította: Tóth Enikő Mária
392 oldal · ISBN: 9789635972241 · Fordította: Tóth Enikő Mária
392 oldal · ISBN: 9789635972258 · Fordította: Tóth Enikő Mária

Chloe Brown · Redford Morgan

bemese05 P>!

Egyszerűen imádtam! ♥
Ez pont egy olyan könyv ami nekem való! Vicces, pörgős, szerelmes, csatározós, ezek mellett sok komolyabb témát is boncolgat és még a borítóját is imádom!
Chloe nem egy átlagos főhősnő! Túlsúlyos, fekete bőrű és krónikus betegségtől szenved! Imádtam a csajt! Nagyon szerettem a stílusát, a humorát, a családját, a kitartását és azt ahogyan állandóan civakodtak Reddel! Sok veszteség érte a múltban és mégis újra és újra felállt és elölről kezdte!
Redford pedig egy nagyon vagány motoros-tetkós pasi, aki belülről mégis olyan érzékeny és sérült! Imádtam ahogy az elejétől fogva reagált Chloera! Nagyon tetszett ahogyan szép lassan változtatott a hozzáállásán! Ahogyan elkezdett dolgozni a problémáin!
Imádtam a kapcsolatuk alakulását, olyan sokat nevettem rajtuk, nagyon jól összeillett a két lüke! :D
És itt voltak még Chloe tesói is! Nagyon örülök, h kaptak ők is saját könyvet, remélem olvashatom majd magyarul is!
Számomra ez a tökéletes könyv! :)

kratas P>!
Talia Hibbert: Kezdj élni, Chloe Brown!

Hát, köszönöm ezt az aranypöttyösnek álcázott bíbor izét, vagy melyik az a jelzés, amiben minden második oldalra jut egy fütyi?
A szokásos sablonos dolgok: lelkileg vagy fizikailag sérült nőnemű egyed találkozik egy szintén sérült – bár ez majd csak később derül ki – hímnemű taggal, már az első pillanatban pattognak a szikrák köztük, aztán valamiért – ez nem derül ki, hogy miért, de általában azért, mert ágyba akarja vinni –, de a fickó elhatározza, hogy megmenti a csajt. Utána együtt küzdenek azért, hogy egymáséi lehessenek, persze sok-sok akadályon keresztül, közben ugye előjön a már előbb említett probléma a kanocska életéből is, van sok-sok szex és némi lelkizés is, aztán a végén általában egy baromi nagy törés, hogy az olvasó felszisszenjen és a még meglévő körmeit elkezdje lerágni, hogy „ó, te jó ég, hát hogy lesznek így egymáséi, hát őket egymásnak teremtette a Mindenható”, de aztán persze minden jó és itt a mese vége, szexelj véle…
Nincs amúgy baj ezzel a sablonos megmentős romantikus sztorival, de akkor legyen romantikus spoiler és nem, a romantika nem azt jelenti, hogy minden harmadik oldalon merevedése van az ürgének és minden tizedik oldalon benedvesedik a csaj. Nem ebből kellene állnia, bár én ódivatú vagyok.
Vagy legalább lenne humoros, de ez itt erőlködés volt a szerző részéről, hogy bemutassa, hogy mennyire sérültek is a szereplők, de azért el tudják engedni magukat, ha akarják.
Na jó, nem pufogok tovább, mert még a végén még több csillagot vonok le, inkább gyorsan elfelejtem: nem lesz nehéz dolgom.

bambali>!
Talia Hibbert: Kezdj élni, Chloe Brown!

Üdítő történet egy közel sem tökéletes főhősnőről, és egy sebzett lelkű macsóról.

A szópárbajaik viccesek, az egymásra találásuknak örül az ember szíve, és még mondanivalója is van.

Bookish_Moments_Blog>!
Talia Hibbert: Kezdj élni, Chloe Brown!

A borítójára figyeltem fel elsőként a könyvtár polcai között, azután a fülszöveg is meggyőzött. Ezáltal izgatottan vetettem bele magam Talia Hibbert regényébe, de sajnos nem azt kaptam tőle, amit vártam. Már a könyv elején azt éreztem, hogy nem köt le és nem is igazán érdekel, hogy mit rejtenek az oldalak, aztán a kötet előrehaladtával ez csak erősödött bennem. Végül arra az elhatározásra jutottam, hogy a 112. oldalon félbehagyom az olvasmányt. A Kezdj élni, Chloe Brown! számomra túlságosan lassú lefolyású, unalmas történet. Nem szimpatizáltam a szereplőkkel, csak idegesítettek. Nem tudtam beleélni magam a történetbe, úgy érzem, hogy ez a regény nem nekem szól.

latenight_reader P>!
Talia Hibbert: Kezdj élni, Chloe Brown!

Kettős érzéseim vannak a könyvvel kapcsolatban. Először is azért, mert az a része kifejezetten tetszett, hogy nem egy átlagos nő a főszereplője. Chloe amellett, hogy túlsúlyos, súlyos autoimmun beteg is. Betegsége miatt pedig egyre inkább elzárkózik a külvilág elől és a barátai is szépen lassan elkopnak, azok akik nem tudták elfogadni vagy inkább felfogni, elhinni neki azt, hogy egy ilyen típusú betegséggel élni nem könnyű és olykor az is nehezére esik az embernek, hogy az ágyból kikeljen, vagy egyszerű feladatokat elvégezzen maga körül, nemhogy fárasztó, olykor éjszakába nyúló programokon vegyen részt. Sajnos ez mind rám is igaz.
Másrészről ott van a Reddel kialakult kapcsolat, ami viszonylag szépen és kedvesen van felvázolva számunkra. Lassan bontakozik ki, mégis már a kezdetektől fogva megvan a vonzalom. Azonban, amikor beérik, számomra elveszti szépségét és ártatlanságát. Hirtelen olyan kifejezések jönnek szembe, mint spoiler , amik megtörik a varázst. Félre ne értsétek, nem vagyok prűd vagy ilyesmi, mert ha az lennék nem olvasnék ilyen könyveket, de annyira máshogy van felvezetve ez az egész, más típusú embereknek vannak beállítva a szereplők, hogy egy-egy ilyen kifejezés használata után teljesen idegenné válnak, majd hirtelen megint elkezdenek émelyítően nyálasan elmélkedni az égbolt szépségéről. A kettő nekem valahogy sehogy sem illik össze. Viszont azt mindenképpen meg kell említenem, hogy végre egy könyv, spoiler Szóval mondhatni tetszett, de azért olvastam már jobbat is.

tonks>!
Talia Hibbert: Kezdj élni, Chloe Brown!

Idén ez számomra A romantikus könyv. A váltott szemszöges elmesélés nagyon pörgőssé tette, Red az első megjelenésével levett a lábamról a jó szívével. Humoros és szókimondó, a szereplők kommunikáltak, imádtam. Biztos, hogy újraolvasós.

Trice29 P>!
Talia Hibbert: Kezdj élni, Chloe Brown!

Én nagyon szerettem ezt a történetet. A szereplőket megölelgetném. Az írónőnek pedig sok-sok köszönet a kedélyem javításáért és a humoros párbeszédekért. ♥

AniTiger P>!
Talia Hibbert: Kezdj élni, Chloe Brown!

Bár voltak gondjaim a könyv hasonlataival, mind a történet, mind a karakterek magukkal ragadtak. Letehetetlen, élvezetes olvasmány, amin elég sokat lehetett nevetni, ugyanis a főszereplők rendkívül lehetetlen figurák! Red igazi álompasi a maga anyuka imádatával, szolgálatkészségével és odafigyelésével. Már az elején beleszerettem picit, amikor képes volt egy idős néni főztjét megenni, hogy megnyugtassa őt, hogy az unokáinak rossz az ízlése, és nem az ő konyhaművészetével van baj. Érzékeny, művész lelkű alak, aki képes az elutasító hangvétel és sündisznós viselkedés mögé látni. Tulajdonképpen Chloe mellé nem is nagyon tudtam volna másféle férfit elképzelni.

Akadtak olyan részek, amik miatt felszaladt a szemöldököm olvasás közben, de összességében nagyon szerettem Chloe-t, Red-et és a közös történetüket. Mély érzésű, picit sérült, ám szórakoztató, szerethető a párosuk, szép a lassú egymásba bolondulásuk, és rendkívül élvezetes volt ahogy a főszereplők egymást zríkálták. Szeretem az ilyesmit!

Bővebben a blogon:

Ani249>!
Talia Hibbert: Kezdj élni, Chloe Brown!

Igazából kettős érzéseim vannak a könyvvel kapcsolatban! Nagyon örültem neki, hogy végre nem egy „tökéletes” nő a főszereplő, hanem egy igazi hús-vér nő, aki duci, beteg, színesbőrű és mer hibázni. A férfi főszereplő is külön öröm volt, hogy ő is egy IGAZI férfi, nem egy túlidealizált kép. A gondom magával a történettel volt. Valahogy többet vártam tőle a fülszöveg alapján. Igaz, így is tetszett, de valahogy mégsem lett igazán átütő. Remélem, a folytatás jobb lesz, és ott is feltűnnek a szereplőink.

Talia Hibbert: Kezdj élni, Chloe Brown!

Ez a könyv számomra olyan volt, mint az édes méz.
A könyv első fele nekem egy kicsikét vontatott volt, de ahogy haladtam, úgy rázódtam bele az olvasásba is. Chloe & Red párosa a végtelenségig aranyos volt, szerettem, ahogy csipkelődnek egymással, ám Chloe gondolkodásmódja néha-néha kiakasztott. Arra azonban nem gondoltam volna, hogy egyes helyeken olyan spicy tudd lenni, hogy az csak na!
Igazi hétköznapi olvasmány, amit bekuckózva az ember akár 1,5 nap alatt el tudna olvasni. Édes, vicces és teljes mértékben romantikus. Emellett jó volt látni, hogy egyikük se tökéletes, és mindketten a megfelelő időben indulnak el arra az útra, hogy önmagukon segítsenek.
Csakis ajánlani tudom!

Könyvmolyocska1 >!

Egyszer volt, hol nem volt Chloe Brown, aki meghalt.

Könyvmolyképző KU>!

Inkább meztelenül végighajt a motorjával a Szentháromság téren, mint hogy megint belekeveredjen egy ilyen zavaros helyzetbe. Inkább megeszik egy nyavalyás kősziklát. Inkább…
– Szóval – kérdezte Chloe halkan, – segít nekem?
És Mr. Húgyagyú rávágta:
– Igen.

Könyvmolyképző KU>!

Red még egy pillanatig bámulta az ajtót, mintha Chloe ott lenne mögötte. A lány hűlt helyének elárulta a titkot:
– Szeretlek.
Azután elindult. Ideje volt, hogy bebizonyítsa.

Könyvmolyképző KU>!

Ha ma meghaltam volna, mi lenne a gyászbeszédemben?
Ennek a dögunalmas alaknak abszolút nem voltak barátai, vagy tíz éve nem utazott sehová, pedig sokszor megtehette volna. Hétvégén titkosírással foglalkozott, és soha nem tett semmi olyat, ami nem volt beírva a határidőnaplójába. Ne sirassátok; már jó helyen van. Ennyire még a Mennyország sem lehet unalmas.

Sozora>!

Az öregeknél mindig van zsebkendő. A ruhájuk alá rejtik, mint a nindzsák a dobócsillagot.

jjsbooks>!

És azt gondolom, hogy az Instagram megöli az ember önbizalmát.

jjsbooks>!

– Az a helyzet, Red… vannak köztünk olyanok, akiket annyira semmibe vesznek, hogy ha minden apró sérelmet hagynánk magunkra zúdulni, abba belefulladnánk. Ezért vannak olyanok – mint például én –, akik megszűrik a dolgokat.

morcosmacska>!

Azt már régen elfogadta, hogy Redford Morgantől úgy felhevül és begerjed, mint Enrique Iglesiastól a „Hero” című klipjében, csak előbbinek sokkal kevesebb erőfeszítésbe kerül.

morcosmacska>!

És akkor az oldalába csapódott egy gyanúsan Chloe-alakú aszteroida, és hevesen átölelte.

morcosmacska>!

-Hol van az a híres türelme?
-Ugyanott, ahol a szégyenérzetemet hagytam.
-Sajnálom az édesanyját. Biztos nagyon idegesítő gyerek volt.
-A kedvenc gyereke vagyok – helyesbített Red.
-Tehát nincs testvére.
-Hűha! Ez fájt, Chloe! Szíven ütött. – Az egyik kezével a mellére csapott, mert súlyosan megsérült.