The ​Jock (The Team 1.) 15 csillagozás

Tal Bauer: The Jock

Wes ​Van de Hoek clawed his way off his family’s West Texas ranch under the Friday night lights, earning a football scholarship to the state’s best university. Three years in, he has it all: he’s the starting tight end, team captain, and, according to ESPN, maybe the best college football player in the nation. But he’s been keeping a secret from everyone.

Justin Swanscott has three certainties in his life: he’s gay, football is overrated, and he really, really doesn’t like cowboys. He should never have fallen into Wes’s open-range eyes or let his heart run wild when Wes gave him that shy little smile over summer. But he couldn’t stop himself.

Everyone’s asking questions about Wes this season: How is he playing so well? Will Texas be undefeated this year? Will he take the team all the way to the national championship? What’s next for him?

The truth? Wes isn’t dreaming about an NFL contract. His heart belongs to Justin, even though the world wants it to belong… (tovább)

400 oldal · ASIN: B091T8FBCZ
392 oldal · puhatáblás · ISBN: 9798515319342

Colton Hall · Graham Van de Hoek · Justin Swanscott · Nick Swanscott · Wes Van de Hoek

Tal Bauer: The Jock

Egyszerűen imádom, ahogy Tal Bauer keveri a kártyáit és egy váratlan villámcsapással, a legnagyobb magasságokból, kíméletlenül a földhöz vág. A könyv negyedénél szinte hallottam egy hangot a fejemben: “ugye nem hiszed, hogy végig így fogsz úszkálni a boldogságban?” (Ne hívjatok dilidokit még észnél vagyok!) :DD

A párizsi rész szuper volt, de az amerikai még annál is szuperebb. Wes és Justin közül sem tudok kedvencet választani. A sportoló egyértelműen nehezebb helyzetben volt, vele szenvedtem és vele sírtam, de Justin karakteréből is a legjobbat hozta ki az író.

Az a coming out durvaaaaa volt Justin, bár anyukád egy csepp együttérzést sem érdemelt!

400 oldal · ASIN: B091T8FBCZ
Cync>!
Tal Bauer: The Jock

Annyira haragszom magamra.. Az ebook-okkal nálam az a helyzet, hogy mivel tudom, hogy ott sorakoznak a polcon az olvasatlan könyvek, ezért néha elég nehezen veszem rá magam az olvasásukra.
Ennek a halasztgatásnak most vége! A többi szépen kívárja a sorát! :D
Ugyanis az utóbbi időben volt pár fantasztikus ebook, amik régóta várólistásak voltak, és kár lett volna kihagyni őket.
Ez is közéjük tartozott.

Nagyon tetszett! Minden örömteli és szívfacsaró pillanattal. Ez a második könyvem a szerzőtől, és érzem, hogy nagyon jóban leszünk, ugyanakkor a lelki világomat ki fogja csinálni..
Általában jobban szeretem, ha kicsit több a párbeszéd egy könyvben, viszont nem panaszkodom, ha a leírások, belső monológok ÍGY vannak megírva! Csodálatos!
A belső vívódásokat olvasva úgy megölelgettem volna Justint és West. De főleg West. Egy nagy benga állat, aki valójában egy plüssmaci. Hááát nagyon szerettem, és megszakadt érte a szívem.
Édesek voltak, néha már túlságosan is, de akkor is imádtam őket!
A boldog részeknél néha szinte a felhők felett lebegtünk, mégis ott volt az a várakozó, fojtogató érzés, hogy vajon mikor kezdődik a zuhanás. Amikor beütött a baj, és összeomlott minden, óriási sebességgel csapódtunk a földbe. Tudtam, hogy lesz valami. Sejtettem, hogy csúnya lesz. De ez azért nagyon odavágott. Borzasztó volt, és gyűlöltem a világot.
Hogy lehet egy történet egyszerre ilyen szép és fájdalmas?!
Most úgy érzem, nem tudnám újraolvasni, de talán majd egyszer..

Megj.: Még néhány amerikai focis könyv, és nagyon pro leszek a sportból xD

Tal Bauer: The Jock

Forgatom a szemeimet saját magammal kapcsolatban, amiért megint behúzott az amerikai álom egy formája, de az a helyzet, hogy nagyon tetszett.
Szeretem ezt az írót, szerintem jól át tudja adni az érzelmeket. Amikor cuki és romantikus, akkor a fülig ér az ember szája, amikor kemény és megható, azt is pont ugyanúgy átérzem, és izgulok.
A helyszín, a közeg nem megszokott ettől a szerzőtől, ahogy az sem, hogy ennyire fiatalok legyenek a főszereplői. Emiatt egy picit aggódtam olvasás előtt, de azt kell mondjam, hogy működött, és örülök, hogy másban is kipróbálta magát, miközben ennyire jellemzően önmagát adta.
A történet javarészt romantikus, valamennyi amerikai focival és való élettel fűszerezve. A cselekményben semmi fordulat, semmi váratlan nincs, abszolút borítékolható előre, hogy merre tartunk, de attól még élvezetes volt.
Ahogy az értékelésem elején is írtam, a könyv kimenetele álomszerű. Kizárt, hogy előfordulhatna ilyesmi. A homoszexualitás és a sport (azon belül is a foci) az három, és egyáltalán nem utalnak rá jelek, hogy ebben a közeljövőben változás lenne. Elég megnézni kis hazánkban milyen lavinát indított egy sportoló azzal, hogy annyit mert mondani #acsaládazcsalád, és lehet, hogy általában le vagyunk maradva a világtól, de ebben a konkrét dologban nem hiszem. Engem ez dühít és elkeserít.
Szóval azzal a gondolattal zárom soraimat, hogy talán rózsaszín, meseszerű a lezárás, de hagy legyen legalább a könyvben az, ha már a valóságban nem lehet. Jó, hogy születnek ilyen történetek, mert van miről beszélni ezen a téren.

Adri_Gr P>!
Tal Bauer: The Jock

Az első szerelem mindenkinek jobb esetben valami különleges, és felejthetetlen.
Kicsit klisé, kicsit mesébe illő, de kit érdekel, mikor ilyen jól írta meg Bauer.

“Is there any epic love story that isn’t tragic?”
“Ours.” Wes smiled. “It’s not gonna be tragic. It’s gonna be epic.”

Szóval itt van nekünk a drága Wes, aki tehetséges a fociban, és egy texasi farmer fia. Legbelül tudja nem most van az ideje annak, hogy szerelmes legyen, hiszen a jövője a tét, és minden az ösztöndíján múlik. De mi van akkor, ha Justin elbűvöli West, a puszta jelenlétével, vagy ahogy táncol, vagy csak, hogy létezik.
Van ami elkerülhetetlen, van ami nem döntés kérdése, egyszerűen megtörténik…

Nem tudom mit írhatnak még, hiszen vannak itt sokkal jobb értékelések erről a könyvről. Az én lelkem még nem szedte össze magát, és érzem, megint egy durva book hangovernek nézek elébe…de még így sem öt csillag, és ennek leginkább az az oka, hogy mindig rájövök, én tényleg nem szeretem a sportrománcokat, főleg ha mm. Egyszerűen nem bírja a lelki világom. Mondtam már, hogy az emberek gonoszak, és sokkal gonoszabbak is tudnak lenni, mint ebben a könyvben?
Így hát, papírzsebkendőket rejtett csokoládé tartalékokat elő, mert most rámegyek a második könyvre, csak azért is. ;)

SzRéka P>!
Tal Bauer: The Jock

Annyira szeretem, hogy ennyi elolvasott könyv után is van még olyan, ami tud meglepetést okozni, kikapcsol, rajongóvá tesz és nem bírom letenni. A szerző már a Hell and Gone-nal behálózott, de ilyen szintű szeretetre, amit a The Jock iránt érzek, egyáltalán nem számítottam. ♥
Mekkora csoda részese lehettem! Mennyire valódi, szívmelengető és fájdalmas történet volt ez, te jó ég! Úgy imádtam a srácokat, a jóságukat, a kaotikus életüket és az imádnivaló párosukat – egyszerűen a rabjuk lettem, sírtam értük és velük együtt nevettem. Hullámvasút volt ez a javából, és nem bánok egyetlen pillanatot sem belőle.
A legnagyobb mélyrepülés bár váratlanul ért, egyrészt valamelyest így is meg tudom érteni a dolgot. Másrészt pedig belesajdult a lelkem az igazságtalanságba, a jogtalan bánásmódba, az ítéletbe, ami West érte. Keserédes részek voltak, viszont gyönyörű pillanatokat, őszinte beszélgetéseket és sokat jelentő támogatást tartogattak. Justin apja for president, az egyik legjobb mellékszereplő a történelemben. ♥
Rengeteg amerikai focit, étkezést és lopott randevút kaptam, mellette egy kicsit már a határaimat feszegető erotikával, aranyos meglepetésekkel, megérdemelt boldogsággal. A végén Wes apja sem maradhatott ki, emlékezetes belépőt és szereplési időt produkált. :) off
Alig várom a második részt, juj de izgi a párosítás!

off

Beatrice8>!
Tal Bauer: The Jock

Újabb könyv, amit @Börtöntöltelék bölcs ajánlására olvastam el. Imádtam!
Nem volt túl fájdalmas, elég sok boldog jelenet volt benne, nem húztak semmit mint a rétestésztát. Nagyon romantikus volt, de voltak benne valós részek is. Negatívumként talán azt mondhatnám hogy egy kicsit hirtelen kezdődtek a dolgok? Az amerikai foci nem tudott érdekelni. Kicsit cheesy volt helyenként, de ezt mondjuk nem bántam :)). Meglepő módon ennek a közepe tetszett a legjobban, ott voltak olyan érzelmekkel teli jelenetek, amik szabályosan testi fájdalmat okoztak. Az utána következő bonyodalom viszont totál felesleges és könnyen megelőzhető lett volna. Nagyon tetszett, hogy két szemszöges volt. Az öt csillagon is gondolkodtam(hónapokat :D), mert annyira új nem volt történetileg, de a műfajban mindenképpen kiemelkedő, szívmelengető és megkapó. Összességében tehát imádtam, újraolvasós, de kedvenc nem lett.

Rini P>!
Tal Bauer: The Jock

“You hurt me,” Justin whispered. “You hurt me like I’ve never been hurt before.”

@anemona mostmár értem miért szereted ennyire Tal Bauert! Hűűű, ez az ember aztán tud írni! Engem gyönyörű nyelvezettel mindig meg lehet venni, háááát erre itt nincs panasz. Oldalakat változtattam rózsaszínre!

Ez a könyv fájt! De minden fájdalmát mélységesen élveztem. Ahogy Wes Van de Hoek szenved, úgy csak kevesen tudnak. Őszintén megkaptam mindent tőle, pedig nem énelbeszélő a könyv.
Sokáig azt hittem ezt a könyvet nekem írták, és nagyon sokáig 5 csillagot akartam adni. Ami megbőget és konstans elszorítja a torkom az megérdemli. off Az első 70% tökéletes. Sőt, lenyűgöző! Olyan, ami beléd szorít mindent és fáj.
Viszont itt jön a de… De utána nem… basszus mindent amit felépít, azt a végén eléggé lehúzza nekem az agapé és az ajvékolás. Meg az arcomba tolt építkezés.

Köszönöm a közös olvasást @Adrienn_Gr, megint beleválasztottunk/tál!

kucmorgo>!
Tal Bauer: The Jock

Ez tipikusan az a könyv, amin nevetsz, miközben sírsz, és sírsz, miközben nevetsz. Kifacsarja a szíved, miközben imádod minden pillanatát. Velem is pont az történt. Imádtam, miközben kitépte, és összerágta a lelkem, csak hogy utána a a földre köpje és jól megtapossa. De minden egyes pillanatot megért. Imádtam a szereplőket. Imádtam a történetet. Mindent imádtam.

Börtöntöltelék>!
Tal Bauer: The Jock

Nagyon nagyon nagyon szerettem ezt a könyvet, ezt az is mutatja, hogy 3 hónapra az első olvasásomtól már újra is olvastam egyszer :D
Pont annyira lelkizős és szívet tépő, hogy jó legyen. A problémák érthetőek, nincs felesleges szenvedés.
És a könyv végtelen idézetlelőhely, erre második olvasásával jöttem rá :D
A regény összefoglalva:
„I’ve fallen so deeply for you, Justin.
But what’s going to happen now?”

Szilvi00 P>!

You can be ridiculously romantic, you know that, cowboy?

Szilvi00 P>!

The only thing I ask of my son is he marries a man who likes Texas football.

Szilvi00 P>!

Some days, I don’t believe you’re real, mon cowboy.

Szilvi00 P>!

Some people need their own shit shoveled right back at them.

Szilvi00 P>!

The world wasn’t perfect, but it felt perfect when Justin was beside him, his shoulder and arm brushing Wes’s, their hips shifting together when they stopped to window-shop at the stalls and booths.

Adri_Gr P>!

“ What happened to your knee?” Justin finally asked. He wouldn’t look at Wes.
“Practice. I tripped. I was distracted.”
“Doesn’t sound like you. You’re never distracted.”
I was thinking of you. Wes said nothing.

Rini P>!

What Texan came to Paris and fell for a cowboy? There was something Freudian in that. There had to be.

Chapter 2

anemona P>!

“Every time I see you, every time I think of you, my heart goes wild.”
Justin bit down on his lower lip. “You might want to get that looked at. Sounds like it could be serious.”
“It is.” He squeezed Justin’s hand, then, quickly, lifted and kissed his fingers. “It’s lifelong.”

Chapter 14

anemona P>!

“Oh, Wes,” Justin said softly, like he couldn’t breathe. “You shouldn’t have.”
“It’s kind of dirty.”
“You really, really shouldn’t have.” Justin laughed and picked at a grass stain. “I don’t know what to say. You gave me your laundry.”

Chapter 14

Szilvi00 P>!

Strong, silent cowboys didn’t actually exist, right? Apparently they did. And they played some football, too. And took French. And had a shy, killer smile that tied Justin’s intestines up into curly little bows.

The Team sorozat · Összehasonlítás