Jutalomjáték 66 csillagozás

Takáts Lilla: Jutalomjáték

Szenvedélyes ​kalandok vagy biztonságos házasság? Végtelen álmodozás vagy unalmas valóság?
Zsuzsi felvágott nyelvű diák, aki a barátai és a családja szárnyai alatt élvezi a biztonságos kamaszkort egy álmos kisvárosban. Az iskola egyik népszerű sportolójával, Gergővel viharos tini szerelembe bonyolódnak, majd egészen az egyetem végéig egy-egy estére összefújja őket a szél, míg a lány férjhez nem megy.
Zsuzsi idővel azonban rádöbben, hogy a házasság korántsem az a rózsaszín leányálom, amit menyasszonyként elképzelt, és ahogy egyre inkább elborítják a hétköznapok problémái, mind gyakrabban jutnak eszébe a Gergővel közös emlékek.
Érdemes-e harcolni egy kihűlt házasságért? Érdemes-e mindent eldobni az újra fellángoló kamaszkori szerelemért? Képes-e belátni egy szeretetéhes nő, hogy csupán illúziókat kerget?

Takáts Lilla első könyve arra a kérdésre keresi a választ, hogy nőként érdemes-e erőnkön felül küzdeni a család összetartásáért, vagy találhatunk-e rá… (tovább)

Álomgyár, Budapest, 2016
Álomgyár, Budapest, 2016

perpetua P>!
Takáts Lilla: Jutalomjáték

Jobban tetszett, mint vártam. :) Nem volt tökéletes, de tényleg nagyon élveztem Zsuzsival végigkövetni életének eseményeit.
A könyv elején főhősnőnk gimnáziumi éveibe csöppenünk bele. Még gondtalanul éli mindennapjait, nincs más gondja, mint a barátok és persze a fiúk. ;) Egyik nyáron összegabalyodik a suli egyik legnépszerűbb srácával, Gergővel és ez a kapcsolat egész életére hatással van. A könyv több részre tagolódik és ezek között nagyobb időbeli ugrások vannak, így a könyv végig kb 25-30 év is eltelik. Legjobban azért az „ártatlan” diák éveket szerettem, de nagyon jók voltak a későbbi leírások is. Az tetszett, hogy minden meg van ebben a könyvben, egy könnyed nyári románc (még ha rövid is) és mellette igazán elgondolkodtató felnőtteknek szóló regény is.
Zsuzsi és Gergő az évek alatt más más helyre jutottak el, de évtizedek múlva is fel-fel bukkannak egymás életében. Ahogy a fülszövegben is, a lány továbblép és házaséletet él, de hamar felszáll a rózsaszín köd és előjönnek a gondok. Tetszett, hogy ilyen sokszor feljön a problémája és a további lehetőségei a kihűlt házasságnak. Ma már rengeteg házasság válással végződik, de ha a párok akarnának javítani a dolgokon, lehet nem lenne így. Viszont tényleg hol az a pont, ahol már nem érdemes harcolni? Mikor kell kimondani, hogy most már elég?
A cselekmény nagyon tetszett, csak azért vontam le fél pontot, mert ahogy írtam is, elég nagy időszakot ölel fel a könyv, közben pedig elég rövid. Nem felesleges sallangokat, klisés helyzeteket hiányolok, de kicsit bővebben ki lehetett volna fejteni egy-egy életszakaszt. Szívesen olvastam volna még Zsuzsi diákéveiről vagy akár a házasság több jelenetét is megismertem volna. De azért így se volt ez rossz. :)

Laura_Bakos P>!
Takáts Lilla: Jutalomjáték

Ez volt az utolsó könyv, amit Könyvhét keretén belül szereztem meg magamnak. Az Álomgyár standjánál láttam meg, és a fülszöveg elolvasása után már tudtam, hogy nekem ez kell. A borítója első ránézésre nem tetszett annyira, de örülök, hogy nem ez alapján ítéltem meg.
Jó döntést hoztam, mert azóta elolvastam, és nagyon megszerettem. Szerintem minden lánynak szüksége van egy Kabai Gergőre.
Bővebben itt--> https://krvilagakonyvek.blogspot.com/2018/06/alomgyarta…

Manocska0123>!
Takáts Lilla: Jutalomjáték

Kellett egy J betűs könyv. Na ilyenkor sikerül kifognom gyöngyszemeket. :) Olyan érzésem volt mintha valakinek a naplóját olvastam volna. Néhol túl részletes volt néhol pedig túl elnagyolt, de mégis átadta amit üzent. Megjelentek benne a véletlenek szép számmal. Mégis néha elfelejtettem hogy ez csak egy könyv annyira életszerű és hétköznapi volt. A sok túlzás után amit mostanában olvastam üdítő élmény volt. Lehetett volna hosszabb, még reszeltesebben kidolgozott.

Bookaholic77 >!
Takáts Lilla: Jutalomjáték

Kihívás miatt került a kezembe ez a könyv, amiről azt hittem, egy könnyed olvasmány lesz…Nagyobbat nem is tévedhettem volna! Szívbemarkoló, életszerű és igazán érzelmes történet volt, amely anyaként még inkább megérintett és sokszor elgondolkoztatott. Mit tettem volna én Zsuzsi helyében? Magával ragadott a cselekmény, és a végén pedig spoiler. Gergő…. A kötet címe az azonos nevű fejezettel… Abszolút kedvencet avattam!

amy_air_s_book>!
Takáts Lilla: Jutalomjáték

Mindenképpen el szerettem volna olvasni, hiszen számomra ismeretlen magyar a szerző illetve igen ígéretesnek tűnt a fülszöveg. Néhány vélemény alapján, viszonylag light-os történetre készültem, maximum az egyetemi évekig, végén nagy szerelem, boldogság és happy end… De nagyot tévedtem, amikor ez megfordult a fejemben. Egyetlen szóval tudnám igazán jellemezni a könyvet, akkor ez a hullámvasút lenne. Teljes mértékig érzelmi hullámvasúton ültem olvasás közben. Egyik alkalommal boldogan olvastam, majd a másikban mérges voltam, utána dühös, megint boldog, sírás környékezett esetleg az “ideg baj”. Szóval a történet különböző részeiben, akár szöges ellentétét éreztem / gondoltam a cselekményről, szereplőkről.
Szép lassan kezdjük az elején. A szerző szerintem fantasztikus ahogyan ír.. lendületes, gördülékeny, laza ugyanakkor ütős, nagyon jól bánt a szavakkal és tényleg fent tartotta a figyelmemet.. Nos az írói munkában nincs kivetni valóm, minden szuper.. :)
A szereplőkről már nem volt ilyen pozitív a véleményem. Okés, hogy a két ujjunk sem egyforma, de valahogy bizonyos esetekben nem értettem, hogy Zsuzsi vagy épp Gergő miért úgy cselekedett ahogy.. spoiler A történet folytatása még több kérdést vetett fel bennem, ami okozta a bosszúságot, majd a dühöt. Nem értettem a végtelen ragaszkodást a házassághoz, ami valljuk be elég hirtelen döntés volt.. ennyi idő alatt magamat nem ismerném meg, nemhogy egy másik embert. Na mindegy… Valamilyen szinten mégis értem, hogy miért ragaszkodott a házassághoz, akkor viszont azt nem, hogy miért kacsintgatott ki abból.. Ha nem tetszett Zsunak ez vagy az, akkor miért nem nyitotta ki a száját? Tényleg nagy rejtély számomra a különböző motiváció… Gergő és Zoli további nagy homály számomra.. Ugyanakkor voltak kedves, aranyos megnyilvánulásaik.. Mérlegelve a dolgokat spoiler
Minden nézőpont kérdése, de tuti teljesen másképp cselekedtem volna, mint Zsu. Nagyon ritka alkalmak egyike eme könyv, hogy egyáltalán nem tudok azonosulni a szereplőkkel. Zsu sokszor nagyon kiborított :/
Nos egyszeri olvasásnak remek volt, de szerintem ennyi a legtöbb, amit adhat. Ui.: Kár, hogy a szerző nem irt több könyvet..

Indie P>!
Takáts Lilla: Jutalomjáték

Igazán meg tudott lepni Zsuzsi és az ő története. Egy gondtalan nyári kalandra gondoltam, ehhez képest kaptunk egy nagyon is „életszerű” folyamatot. Egy kamaszlány útját követtük végig. Szerelem, csalódás, házasság stb. De ezek mellett megmutatkozott az is, hogy nem minden rózsaszín felhő, a boldogságért, és a családért küzdeni kell :)

Tünde_JLT I>!
Takáts Lilla: Jutalomjáték

Végre egy történet, amely a „boldogan éltek, míg meg nem haltak” végszó utáni szakaszról szól. Mindenféle körítés nélkül bemutatja egy házasság árnyoldalait, és azt, hogy mennyire nehéz összetartani egy családot, mennyit kell küzdeni ezért, valamint milyen döntéseket kell meghozni. Érdemes elgondolkodni rajta, hogyan döntöttünk volna egy-egy helyzetben.

A_könyvtáros_könyvtára>!
Takáts Lilla: Jutalomjáték

Tudjátok azt az érzést, amikor egy könyv pont jókor talál rátok? A Jutalomjátékkal most így jártam.

Ingryd>!
Takáts Lilla: Jutalomjáték

Elég régóta csücsül a polcomon ez a kötet, akciósan jutottam hozzá annak idején, de mostanáig csak kerülgettem. A fülszöveg alapján egy átlagos, könnyed romantikus történetre számítottam. Tévedtem. Rövidsége ellenére egy teljesen átfogó, komplex képet kapunk a főszereplő, Zsuzsi életéről. Nem tudtam megkedvelni az egész könyv folyamán, ahogy a kapcsolatait sem. Nem tudtam egyetérteni Zsuzsi döntéseivel, sok esetben meglepődtem azon, hogy mit miért csinál, ezeket hogy indokolja. Mintha élvezné a szenvedést, a vergődést, amit saját maga okozott. Ráadásul rendkívül gyorsan haladt a sztori az időben, ami egy kicsit zavaró volt.
A szerző viszont nagyon jó stílusban ír, a szöveg gördülékeny, a cselekmény lendületes, végig fenn tartja a figyelmet. ;)

potsa P>!
Takáts Lilla: Jutalomjáték

A történet során megismerjük Zsuzsi életét kamaszkorától kezdve kb. ötven éves koráig. Éli a kamaszok átlagos életét tanulás, fiúk, barátok, barátnők, ezek a dolgok teszik ki a mindennapjait, majd valóra válik az álma és összejön a focicsapat egyik tagjával , Gergővel, akivel eleinte nagyon jól érzi magát, majd pár hét után valami hiányt érez a kapcsolatukban és elválnak útjaik. Azonban ez a kamaszkori első szerelem végigkíséri a további életét, hol elnyomva, hol újra élénken részt vesz a minennapjaiban. Az egyetemi évek alatt több kapcsolata van, azonban megismeri Zolit és nagyon hamar férjhez megy, eleinte minden nagyon szép és jó, de amint felszáll a rózsaszín köd előjönnek a mindennapos gondok, és a legnagyobb gond, hogy míg Zsuzsi első gyermekét várja, férje megcsalja, ő azonban nem adja fel, harcol a kapcsolatukért, ami végül nem végződik válással. Zsuzsi megpróbálja összetartani a családot, azonban a férje belesüppedd a taposómalomba, elhanyagolja a feleségét és nagyon sokszor mélyponton van a házasságuk. Szerintem az egész történet során Zsuzsi mindig másokat vesz előre, elnyomja saját magát, elfogadja az anyaságot, az elhanyagolt feleség szerepét és nem meri felvállalni azt, hogy lehet, hogy mással boldogabb lenne. De vajon tényleg boldogabb lenne, vagy ugyanúgy minden kapcsolatban előjönnének a problémák, amiket egyesek meg tudnak oldani, mások pedig a könnyebb utat választva kilépnek a kissé bonyolulttá vált kapcsolatból. Mindennapi problémákat vet fel a történet Zsuzsi életén keresztül bemutatva.

Laura_Bakos P>!

„[…]Elég egy botlás, egy önfeledt éjszaka, egy régi szerelem, és minden felborul.”

Bookaholic77 >!

Biztonsági játékos voltam, nem mertem felrúgni az üres, de legalább békés otthont, amiben éltünk.

zyzmut>!

… a szüleimet viszont nem a képességeim, hanem a bizonyítványaim érdekelték.

zyzmut>!

– Eltűntél – nézett rám komolyan.
– Mert nem akartam, hogy te tűnj el. Fájt volna.
– Hát így nekem fájt.