Jól ​olvasom, jól értem 1 csillagozás

A verbális gondolkodás és szövegértelmezés gyakorlatai a magyar szólások, közmondások felhasználásával
Takácsné Nagy Judit: Jól olvasom, jól értem

Tisztelt ​Pedagógusok! Kedves Diákok!
     A szövegértelmezés, szövegértés fejlesztése nélkülözhetetlen az eredményes tanuláshoz. A közmondások megfelelően segítik ezt, bár gyakran nehézséget okoz az értelmezésük és a megmagyarázásuk.
     Ez a könyv a szólásokhoz és a közmondásokhoz kapcsolt változatos gyakorlataival a nyelvi gondolkodás, a szövegértelmezés csiszolását és fejlesztését szolgálja, ám, ha értelmezni akarjuk a közmondásokat, be kell helyeznünk magunkat alkotóik észjárásába!
     A közmondások alkotói az évszázadokon keresztül tett megfigyeléseiket, életszabályaikat és erkölcsi ítéleteiket fogalmazták meg frappánsan, tömören, csupán egy mondattal kifejezve. A szólások színesek, lényeget megragadók, bölcsek, szellemesek, és a számunkra is intelmeket, életelveket adnak.
     A könyv feladatai olyan közmondásokat tartalmaznak, melyek nem a legismertebbek, de nem idegenek korunkban sem, és megismerésük gazdagítja a nyelvhasználatot. A tapasztalat… (tovább)

Logopédia, Budapest, 2011

Csájiné Knézics Anikó: Két bolond százat csinál
Urbán Péter – Czizmarik Ágnes – Kovács Edit: Kompetenciafejlesztő füzet – Szövegértés 7-8
Andóné Nagy Katalin – Czizmarik Ágnes – Kovács Edit: Kompetenciafejlesztő füzet – Szövegértés 5-6
O. Nagy Gábor: Magyar szólások és közmondások
Bárdosi Vilmos: Szólások, közmondások eredete
Bárdosi Vilmos: Itt van a kutya elásva!
Bárdosi Vilmos – Csobothné Hegedűs Mária: Szólások és közmondások
Füzesi Zsuzsa: Bagoly mondja verébnek…
Kovács Tibor – Széllné Király Mária: 30 szövegértés magyar nyelv és irodalomból
Bácsi János: Kompetencia alapú munkafüzet magyar nyelv és irodalomból – 4. osztály